999 rezultate për

lista

Yuri Kim porosit Bashën: Listat e kandidatëve për deputet të jenë të pastra Ambasadorja Yuri Kim ka reaguar përmes një postimi në Tëitter ku bën me dije se SHBA pret që listat e kandidatëve për de
Detaji që nuk u vu re, si u zhduk pa zhurmë nga lista e koalicionit aleati "me probleme" i Bashës PD dorëzoi mbrëmë në orët e vona nëpërmjet Ivi Kasos në KQZ marrëveshjen me aleatët për të bashkëpunuar në kuadër të koa
EUROPA LEAGUE/ Lista e plotë e ndeshjeve që do të luhen sot Liga e Evropës do të rikthehet përsëri për t’u luajtur ndeshjet e kthimit të fazës së 32 të finales. Gjatë ditës së s
Zbulohet skema Basha-Kryemadhi për 25 Prillin: Si do të organizohen listat Edhe pse në koalicion, PD dhe LSI kanë zgjedhur që të operojnë përmes një skenari që do të maksimalizojë votën e tyre ni
LISTA/ Këto janë dhjetë kafshët më të dashura në botë (FOTO LAJM) Si punojnë kafshët, si jetojnë, si mendojnë dhe si riprodhohen është një çështje e madhe për njeriun, i cili vazhdimisht
LISTA/ Balli Kombëtar publikon emrat, Adriatik Alimadhi kryeson në Tiranë Partia Balli Kombëtar ka publikuar listën me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Tiranës. Lista kryesoh
Soreca si Yuri Kim: Fusni në lista kandidatë të pastër Ambasadori i BE Luigi Soreca, i ka bërë thirrje partive politike për të futur në lista kandidatë të pastër. Ai shpreh
LISTA/ Pirlo me shumë mungesa për sfidën me Crotonen Juventus ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen ndaj Crotones. Chiellini dhe Bonucci mungojnë sh
Siguroi emrin në listat e PS, deputetja më e re e Kuvendit publikon partnerin (FOTO LAJM) Reme Lala është deputetja më e re e Kuvendit të Shqipëris që garoi me siglën e PDIU, por u bë pjesë e maxhorancës. De
Pjesë e listave të PS-së në zgjedhjet e 25 prillit, Reme Lala: Më 5 mars vendoset gjithçka Deputetja e opozitës parlamentare Reme Lala e cila mori mandatin në siglën e PDIU, është një nga dy kandidatët që do të
Rama zbulon dy emrat e opozitës që i shtohen listave të PS-së Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zbuluar dy emrat nga radhët e opozitës së re të cilët i bashkohen listave të Part
LISTA/ Derbi ndaj Interit, Milanit i kthehet Kjaer Milani nesër do të këtë një ndeshje tej mase të rëndësishme,atë përballë Interit për javën e 23 të Serie A. Bennacer
Edhe nga arratia Stresi nuk i ndahet Edi Ramës, i poston listën e borxheve (FOTO LAJM) Reperi i njohur Stresi i është rikthyer politikës në Shqipëri edhe pse gjendet në arrati nga policia shqiptare. Me a
LISTA/ Golashënuesit më të mirë në Champions këtë sezon Në edicionin e sivjetshëm të Ligës së Kampionëve kemi parë disa lojtarë të rinj që kanë dal në skenë dhe po kryesojnë li
LISTA/ Tanke, raketa, avionë dhe dronë: Ushtritë më të fuqishme në botë, ku renditen Turqia dhe Greqia Global Firepower ka publikuar listën e vendeve sipas fuqisë ushtarake për vitin 2021. Lista me ushtritë më të fuqishme u
LISTA/ Juventusit i mungojnë disa yje për sfidën ndaj Portos Juventusi ditën e sotme do të përballet me Porton në kuadër të fazës me eleminim direkt në Champions League. Në listë
LISTA/ IFFHS publikon listën me trajnerët më të mirë nga vitit 2001 deri 2020 (FOTO LAJM) FFHS (Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit) kanë zbuluar trajnerët më të mirë të shekullit 2
Lista Serbe fitoi 10 mandate në Kosovë, Vuçiç më se i lumtur: Iu përgëzoj! Lista Serbe ka fituar 10 mandate në Kuvendin e Kosovës. Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka përgëzuar Listën
LISTA/ Pesë skuadrat e pamposhtura në vitin 2021 (FOTO LAJM) Nuk kemi shumë që jemi në vitin 2021 ndaj edhe shumë skuadra janë ende të pamposhtura. Ne po ju rendisim 5 skuadrat n
Lista Serbe siguron gati dyfish më shumë vota se NISMA (FOTO LAJM) Nisma Socialdemokrate e Fatmir Limajt sipas të gjitha gjasave do të mbes jashtë Kuvendit pasi që as që po i afrohet prag