999 rezultate për

listĂ

Publikohet lista e plotë e nominimeve për "Golden Globes 2020" Janë publikuar të gjitha nominimet për “Golden Globes 2020”, ceremoni kjo që është një tregues i rëndësishëm për filmat
Lista e plotë e të gjithë pallatëve që janë të papabanushëm në Durrës Tërmeti 6.3 ballë me epiqendër në Durrës ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Përveç pallateve, hoteleve dhe s
LISTA/ 10 trajnerët më të paguar në botë, do surprizoheni Emërimi i Jose Mourinhos në krye të Tottenhamit ka bërë kurioz opinionin sportiv për pagën që do të përfitojë trajneri l
ZYRTARE/ Lista me 3 kandidatë për Kryeprokuror shkon në Kuvend Ka skaduar pasditen e sotme pas orës 16:00, afati për ankimimin e listës së kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm.
Publikohet lista, Marsida Xhaferllari anëtare e Gjykatës Kushtetuese Gjykata Kushtetuese ka publikuar ditën e sotme listën e pesë anëtarëve të saj të parë. Në listën e publikuar në faqen
Lista Serbe i përgjigjet Albin Kurtit: Po nxisni histeri anti-serbe Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiç akuzoi kandidatin për kryeministër Albin Kurti për nxitje të histerisë anti-serbe
Pas akuzave të Metës, reagon Ardian Dvorani Meta theksoi në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat se e akuzonte Dvoranin për dy shkelje: Shpërdorim detyre dh
Presidenti i Napolit nuk toleron, lista e 'spastrimeve' kap edhe Hysajn Aurelio De Laurentis, nuk do ta lërë të kalojë me qetësi revoltën e lojtarëve të Napolit, pas ndeshjes me Salzburgun, te
LISTA/ Këto janë 26 futbollistët që Reja ka përzgjedhur për dy ndeshjet e rradhës FSHF ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjet e 14 dhe 17 nëntorit kundër Andorrës dhe Francës. Trajneri Edoardo Rej
ZYRTARE/ Publikohet lista e lojtarëve të Gjermanisë (FOTO LAJM) Gjermania ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjet e nëntorit ndaj Bjellorusisë dhe Irlandës e vlefshme për eliminat
Lista e Shqipërisë për ndeshjet e nëntorit, Reja pritet të bëjë befasinë! Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edi Reja brenda pak ditësh do publikojë listën e lojtarëve për dy ndeshjen e muajit nën
Mes tyre edhe një shqiptare, del lista me të dashurat e Lewis Hamilton (FOTO LAJM) Suksesi i tij në Formula 1 padyshim që pritej të kthehej në një sukses me vajzat dhe diçka e tillë ka ndodhur. Në med
"Non grata” në SHBA, vëllai i deputetit paguan për ta nxjerrë Llallën nga "lista e zezë" Ish-prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla është një prej tre zyrtarëve të lartë shqiptarë, të cilëve sekretari amerik
EMRAT/ Del lista e dytë, drejtuesit e lartë të policisë dhe gardës që i nënshtrohen vettingut Hedhja sërish e shortit ka nxjerrë listën e dytë të drejtuesve të Policisë së Shtetit dhe Gardës së Republikës që do t'i
Pasurohet lista e shpendëve në zonën Vjosë-Nartë, zbulohet një lloj i ri (FOTO LAJM) Për të dytën herë brenda muajit tetor, lista e shpendëve të Peizazhit të Mbrojtur Vjosë-Nartë pasurohet me një lloj të r
KSHZ e gatshme për zgjedhjet e parakohshme Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve është i gatshëm të zbatojë zgjedhje parlamentare për çdo model për të cilin është arrit
E zëvendësoi deputetja që s'dinte të lexonte, Basha: Turp për aleatët! Kryetari i Partisë Demokratike ka komentuar deputeten Majlinda Halilajn, deputetja e cila la nam në Kuvend gjatë fjalës
"Lista e zezë" e Enver Hoxhës, nga ish-ministrja e Arsimit te Liri Gega (FOTO LAJM) Një listë prej 100 emrash të personaliteteve të njohur, si themeluese të Partisë Komuniste të Shqipërisë që në vitin 19
Lista e personave "Non Grata", zv.ambasadorja e SHBA-ve vizitë të papritur në Prokurori E ngarkuara me punë e SHBA-ve në Tiranë, Leyla Moses Ones ka mbërritur pak minuta më parë në ambientet e Prokurorisë së
Të tmerrshmet e Europës, lista e grave më të kërkuara nga Europol (FOTO LAJM) Agjencia europiane e policisë së antikrimit, Europol, nisi sot një fushatë të re për të kapur kriminelet më të kërkuara