999 rezultate për

lisice

Shkup, ndotja e ajrit përsëri në nivel të frikshëm Qyteti i Shkupit është renditur në vendin e njëmbëdhjetë në botë sa i përket nivelit të ndotjes në listën e “Air Visual”
Tragjike, mbytet një peshkatar në liqenin e Lisiçes, u fut për të nxjerrë grepin nga uji 52-vjeçari nga fshati Drenovë është mbytur dje në ujin e liqenit te penda Lisiçe, komuna e Çashkës. Nga policia infor
Zjarr i madh në lagjen e Novo Lisiçes Bari i thatë dhe mbeturina në një sipërfaqe prej 10.000 metër katror po digjen në Novo Lisice, tek ndalesa e fundit e au
Këto tre qytete janë më të ndoturat në Maqedoni Stacionet matëse të grimcave PM10 kanë vërejtur se qytetet si Kërçova, Manastiri dhe Shkupi kanë shënuar rritje të tref
"Çmendet" ajri, lutuni për Tetovën Vazhdon ajri i ndotur në qytetet industriale të Maqedonisë, duke kapur shifra alarmante gjatë natës, ndërsa në mëngjes u
Çudia, për xhaminë në Lisiçe të Epërme vendosin ortodoksët Rreth 150 besimtarë të fesë islame kanë kërkuar nga Bashkësia Islame e Maqedonisë që të ndërtohet një xhami në Lisiçe të
Lisiçe, i jepet fund bojkotit Prindërit e nxënësve shqiptar të shkollës fillore "Goce Dellçev" në Komunën e Aerodromit u kanë dhënë fund protestave pë
Paralelja në Lisiçe, ministri Kralev premton zgjidhje Problemi me paralelet e kombinuara në Lisiçe të Epërme të Komunës së Aerodromit, kundërpërgjigja ndaj këtij fenomeni nga
Zgjohu: Stop diskriminimit të fëmijëve shqiptarë në Lisiçe Lëvizja Qytetare ZGJOHU! mbështet përpjekjet e prindërve të Lisiçes së Epërme të cilët po protestojnë kundër diskriminit
Paralelet shqipe në Lisiçe, Mexhiti kërcënon me ato maqedonase në Çair Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti ka paralajmëruar për televizionin Alsat M se në rast të mos zgjidhjes së probl
Mbyllet paralelja shqipe në Lisiçe Mbyllet paralelja në gjuhën shqipe në shkollën fillore "Goce Dellçev", në fshatin Lisiçe e Epërme të Komunës së Aerodrom