999 rezultate për

lirua

EMRAT/ Këta janë 12 ekstremistët grek që u liruan ditën e sotme Orët e para të mëngjesit të sotëm janë liruar 12 shtetasit grek të shoqëruar pas varrimit të Konstandinos Kacifas ditën
Gjykata merr një vendim për deputetin e arrestuar të AAK-së Deputeti i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Shkumbin Demaliaj, është liruar edhe nga masa e arrestit shtëpiak. Dema
EKSKLUZIVE/ Zbardhet arsyeja pse nuk u lirua Sylejman Selimi Nga Ervin Shkulaku Eshtë refuzuar sërish kërkesa e Sylejman Selimit për tu liruar me kusht dhe tashmë do t'i d
Në Shqipëri u lirua, dënohet me burg në Itali ish-zyrtari i lartë Artur Mahmutaj ka mbajtur postin e Nëndrejtorit të Hekurudhës në qytetin e Durrësit. Mahmutaj rezulton i liruar nga
Zbardhet dokumenti, si u lirua papritur nipi i Enver Hoxhës (FOTO LAJM) Është publikuar për mediat vendimi që nxorri nga burgu nipin e iosh-diktatorit Enver Hoxha, Ermal Hoxha. Vendimi ësh
Zbulohet skandali i madh: Mashtruesi i "Gulf" u kap dhe u lirua Në prill, pikat e karburantit të kompanisë Gulf në Shqipëri u mbyllën befas në mes të natës dhe gjithë drejtuesit e saj
Mos e beso po deshe: Azem Syla u lirua sepse s'ka prokuror që të apelojë vendimin Pak orë pas lirimit mësohet se Prokuroria Speciale nuk e kishte fare idenë që Azem Syla ishte liruar nga arresti shtëpia
Lirohet nga burgu biznesmeni që trazoi politikën e Tiranës Edmond Bego është liruar nga autoritetet greke në Igumenicë, pasi u ndalua për disa ditë. Tema shkruan se lajmin e ka
Si dolën nga vettingu gjyqtarët që liruan biznesmenin e arrestuar në Greqi Biznesmeni Edmond Bego ose Manoli Bega, i cili është dënuar në Itali si pjesë e organizatës kriminale të Aldo Bares në t
SHBA kërcënon sërish Erdoganin: Mjaft me gënjeshtra dhe mos na testo durimin Zv.Presidenti i SHBA-ve Mike Pence ka lëshuar një tjetër paralajmërim ndaj administratës së drejtuar prej Erdoganit pas
Ish-roja e Kallashit lirohet nga paraburgimi i Dibran Hoxha, i akuzuar nga Prokuroria e Prizrenit për lëndim të rëndë trupor, është liruar nga paraburgimi. Lajmin e k
Kjo fotografi ka hyrë në Historinë e Kosovës, mësoni arsyen Mbrëmë pas mesnatës, Hilmi Haradinaj, babai i Ramush Haradinajt ka ndërruar jetë pas një sëmundjeje të rëndë. Lajmin e k
Paris, lirohen pengjet dhe arrestohet agresori Ka marrë fund një pengmarrje në Paris pasditen e sotme. Policët e armatosur kanë arrestuar pengmarrësin dhe kanë liruar
Paris, lirohen pengjet dhe arrestohet agresori Ka marrë fund një pengmarrje në Paris pasditen e sotme. Policët e armatosur kanë arrestuar pengmarrësin dhe kanë liruar
Në përvjetor ushtari britanik rrëfen momentet kur çliruan Kosovën (VIDEO) Ditën kur festohet 19 vjetori i ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimi nga forcat serbe, në një video të shpërndarë nga Ambasa
Pse u lirua Saimir Tahiri? Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, rifiton lirinë pasi Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda shfuqizoi vendimin e S
Tahiri u lirua, çfarë bëjnë mbështetësit e tij (FOTO LAJM) Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri fitoi sot lirinë nga Gjykata e Apelit, por duket se ka dashur ta marrë këtë fitor
Kushërirat grushtohen me njëra-tjetrën në Podujevë Gjatë natës të së dielës në Podujevë, dy femra të një familjeje janë rrahur me njëra-tjetrën. Për ta ndalur rrahjen k
Pas dënimit me burg reagon për herë të parë VMRO-DPMNE VMRO-DPMNE-ja, vendimin e sotëm gjyqësor ndaj ish kreut të partisë Nikolla Gruevski e konsideroi si të vendim të porosit
Zbardhet vendimi, gjykata e Fierit tregon pse u lirua Mark Frroku Gjykata e Shkallës së Parë Fier e ka argumentuar vendimin që mori për lirimin me kusht të ish-deputeti Mark Frroku i dën