Bien ndjeshëm rastet e reja, 20 viktima në 24 orët e fundit në Shqipëri
999 rezultate për

lirine

Fitoi lirinë, flet avokatja e infermieres të pëfshirë në skandalin "Tire" Pak më parë gjykata e Apelit ka lënë të lirë një nga infermierët dhe sanitaren e 'Shefqet Ndroqit' të cilat akuzohen të
Bashkëpunuan me Tiren, infermieret e arrestuara kërkojnë lirinë Infermieret dhe sanitarja e Sanatoriumit të cilat rezultojnë të përfshira në skemën e korrupsionit të "Tires" kanë kërku
Zbulohet shuma e majme për të cilën Hoxha do i jepte lirinë vrasësit Detaje të reja mësohen pas arrestimit me urdhër të SPAK të gjyqtares Enkeleda Hoxha në Krujë. Mësohet se Hoxha, kisht
I dha lirinë Tafilit, Pajas e Dokles: Kush është gjyqtarja që u arrestua sot Gjyqtarja Enkeleda Hoxha është arrestuar ditën e sotme pas urdhrit të dhënë nga SPAK. Gjyqtarja e Krujës më herët ka
I dha lirinë të fortëve të Bandës së Durrësit, shtyhet procesi për Enkelejda Hoxhën Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shtyrë procesin për gjyqtaren Enkelejda Hoxha. Kjo e fundit ka kërkuar kohë të njihet me do
Sela: Dilni në protestë paqësore dhe flisni lirshëm Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka ftuar të gjithë qytetart që t’i bashkohen protestës që mbahet nesër
"Kam COVID-19", Tirja kërkon lirinë Tire Alldervishi, sanitrja që i mori 8 milionë lekë vajzës së një paciente me COVID-19 kërkon lirinë në Apel. Allderv
I dha lirinë të dënuarit përjetë, KLGJ shtyn vendimin për Enkeleda Hoxhën Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shtyrë shqyrtimin mbi kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë për shkarkimin e gjyqta
Fitoi lirinë dy javë më parë, Apeli rikthen në "arrest shtëpie" gjyqtaren Margjeka Gjykata ka vendosur sërish "arrest shtëpie" për gjyqtaren Mimoza Margjekën. Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar sh
Sulmi terrorist me 86 viktima, gafa e gjykatësit i siguron lirinë dy shqiptarëve Artan Hënaj dhe Maksim Celaj kanë rifituar lirinë pas 4 vitesh. Ata ishin të akuzuar për tragjedinë në Nisë të Franc
U propozua nga Rama, Ditmir Bushati nuk përzgjidhet në postin e rëndësishëm në OSBE Ish-ministri Ditmir Bushati nuk arriti të przgjidhej si përfaqësues për lirinë e medias në OSBE, pas propozimit të bërë
Haradinaj kujton vëllain e vrarë: Luan, ne po na ikin vitet, e ti mbete i ri përgjithmonë Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ditën e sotme ka kujtuar vëllain e tij Luanin i cili u vra gjatë luftës dhe
Moderatorja e njohur fiton pas 16 ditësh betejën me COVID-19 Moderatorja e njohur, Fjodora Fjora, ka fituar betejën me koronavirusin. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo, nëpërmje
Haradinaj: Besoj në drejtësinë e bashkëluftëtarëve të mi Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë një interviste në Euronews Albania se beson tek pafajësia e bashkëlu
I dha lirinë të fortit të 97-ës, KLP shtyn vendimin për Markeljan Kuqon Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shtyrë për në datën 5 nëntor në orën 12:00 vendimi për Markeljan Kuqon, gjyqtari i Apelit t
I dha lirinë "Gjeneralit', merret vendimi për Markelian Kuqon Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur sot t’i japë dy javë kohë, gjyqtarit të Korçës, Markelian Kuqo për të cilin është
​Komisioni Evropian mirëpret votimin e Zvicrës për lirinë e lëvizjes me BE Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha sot se refuzimi i Zvicrës për të kufizuar imigracionin e qyte
"Katundarin do e kalbnin në burg", Artan Hoxha reagon për lirinë e Fjolla Morinës Lirimi i këngëtares Fjolla Morina ka ngjallur reagime të forta në Shqipëri. Gazetari Artan Hoxha ishte i ftuar në emi
Ligji antishpifje, KE kërkon nga Kuvendi të mos votohet "Nxis Kuvendin që të heqë dorë nga ky projekt ligj..." Këshilli i Europës ka reaguar me një deklaratë për ligjin për
Fitonte lirinë për 20 ditë, koronavirusi i merr jetën një tjetër të dënuari në burgun e Drenovës Një i i dënuar që po vuante dënimin në burgun e Drenovës ka humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus. Bëhet