999 rezultate për

lirimit

29 Nëntori, festa e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtimi fashist italian e gjerman Sot shënohet 29 Nëntori, festa e Çlirimit të Shqipërisë nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë Luftës së Dyt
I dënuar për 6 vrasje, Dritan Dajti drejt lirimit me kusht Gjykata e Elbasanit i ka bashkuar dy dënime në një ndaj Dritan Dajtit duke e dënuar përfundimisht me 25 vite burgim. D
Monika flet pas lirimit nga Policia: Mos ta njohim shtetin e Edi Ramës Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka deklaruar pas lirimit nga Policia se nuk do të njohim shtetin e Ramës. Ajo
Shahini: Anulohen këtë vit provimet e lirimit Provimet e klasës së pestë dhe të nëntë do të anulohen këtë vit shkollor. Lajmin e dha ministrja e Arsimit Besa Shahi
Dokumentet sekrete: Si u zbulua dhe u godit grupi "Bashkimi i çlirimit shqiptar anti-komunist" Publikohet historia e panjohur e zbulimit dhe goditjes së të ashtuquajturit grupi “Bashkimi i çlirimit shqiptar anti-kom
Artan Hoxha pas lirimit të Çelës dhe Çapjas: Bëhuni gati për çdo kufomë në Elbasan! "Qytetaret e pafajshem te Elbasanit duhet ti luten zotit te mos ndodhen rastesisht ne rrezen e bresherive te vrasesve qe
Basha kujton 75-vjetorin e Çlirimit të Tiranës, homazhe tek memoriali i ish-të përndjekurve politikë Teksa sot shënohet 75-vjetori i Çlirimit të Tiranës, këtë ditë e ka kujtuar edhe kreu i opozitës, Lulzim Basha. Kryed
Bëri 3.5 vite burg, gazetari turk arrestohet tre ditë pas lirimit sepse shkruajti këtë shkrim Gazetari i mirënjohur turk Ahnmet Altan doli nga burgu pasi kishte ndejtur në qëli për 3.5 vite. Fillimisht ai u dënua p
Me flokët zero dhe jelek leshi, si dukej Albin Kurti pas lirimit (FOTO LAJM) Ish i burgosuri politik dhe ish atasheu ushtarak në Ambasadën e Kosovës në Tiranë, Enver Dugolli, ka publikuar një fotog
Fotoja, Alvin Berisha shpëtohet nga ferri sirian (FOTO LAJM) Alvin Berisha është nxjerrë më në fund nga kampi i Al Holit në Siri. Pritet që prej ditës së sotme 11 vjeçari të dërg
Albin Kurti: Shteti ynë ka nevojë për frymëzimin e tretë, pas çlirimit e pavarësisë -Kandidati për Kryeministër nga Vetëvendosje, Albin Kurti, u shpreh se për të ecur përpara, shteti i Kosovës ka nevojë p
Provimet e lirimit, del teza e matematikës gjatë mesnatës (FOTO LAJM) Ditën e sotme, ndërkohë që nxënësit e klasave të 9 pritet të hyjnë mne provimin e matematikës për të kryer provimet e li
Haradinaj: Në përvjetorin jubilar të çlirimit të Suharekës, të kujtojmë të kaluarën tonë të lavdishme Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë sot se qershori i lirisë shënon fillimin e kthesës për vendin tonë.
FSK parakalon në 20-vjetorin e çlirimit Njësitet e Forcës së Sigurisë së Kosovës sot do të parakalojnë në kazermën “Adem Jashari” për nder të 20-vjetorit të çli
Zbulohet agjenda shtetërore për Ditën e Çlirimit Fehmi Mehmeti, anëtar i Këshillit Organizativ për Shënimin e ditës së Çlirimit ka folur rreth agjendës së nesërme me ras
Kur shqiptarët i puthnin këmbët ushtarëve të KFOR-it sapo hynë në Kosovë (VIDEO) Kosova po bëhet gati për të festuar 20-vjetorin e çlirimit nga forcat serbe. 12 Qershori, njihet si dita e çlirimit t
Tenori kosovar falenderon SHBA- në për sjelljen e çlirimit (VIDEO) Tenori i njohur nga Kosova, Ramë Lahaj është një nga tenorët më me zë në vend. Ai ka vendosur të performojë në koncertin
Del logoja e festimeve për 20 Vjetorin e Çlirimit të Kosovës Në kuadër të manifestimeve për njëzetvjetorin e hyrjes së NATO-s në Kosovë, nga 11 deri më 13 qershor, do të organizohen
Granit Xhaka e Milot Rashica vijnë në Kosovë për Ditën e Çlirimit të Prishtinës Me 15 qershor në Prishtinë do të zbarkojnë yjet e futbollit kosovarë, Granit Xhaka dhe Milot Rashica për të zhvilluar nj
Pasi i refuzuan azilin u vra në Tiranë, autori drejt lirimit nga burgu Mario Majollari u vra një vit më parë pranë banesës së tij në rrugën ‘Aleksandër Moisiu’ në Tiranë dhe i dyshuar për kët