999 rezultate për

lirimin

"Nuk kam më lokal dhe s'kam me kë konfliktohem": Gjykata refuzon lirimin e Mihal Kokëdhimës Gjykata e Vlorës ka rrëzuar kërkesën e Mihal Kokëdhimës për t'u liruar nga burgu. Kokëdhima kishte kërkuar lirimin m
Policia rrethon pallatin në mes të Tiranës, kjo është arsyeja (FOTO LAJM) Pas informacionit të marrë nga Emergjencat Civile të Bashkisë së Tiranë, se një parapet pallati rrezikonte të binte në R
Therën me thikë babain abuzues, qytetarët kërkojnë lirimin e tre motrave Në vitin 2018, tre motra adoleshente therën për vdekje babanë e tyre ndërsa po flinte në apartamentin ku jetonin në Mosk
Sot protestohet për lirimin e ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina Në sheshin e Gjakovës në Kosovë sot do të mbahet protestë. Kërkohet lirimi i ish – luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina.
Supergrabitja në Rinas, të arrestuarit kërkojnë lirimin nga qelia Një supergrabitje ndodhi në datën 9 prillit 2019 në aeroportin e Rinasit ku dyshohet të jenë marrë rreth 10 milionë euro
Bënte thirrje për luftë, dënohet për terrorizëm në Itali shqiptari nga Kosova Gjykata e Apelit në Brescia të Italisë ka konfirmuar dënimin me 2 vjet burg për 27 vjeçarin nga Kosova, Gafurr Dibranin.
I akuzuar për terrorizëm, Apeli vendos 2 vjet burg për shqiptarin (FOTO LAJM) Gjykata e Apelit në Brescia të Italisë ka konfirmuar dënimin me 2 vjet burg për 27 vjeçarin nga Kosova Gafurr Dibrani.
Serbia kërkon lirimin e menjëhershëm të serbëve të arrestuar për spiunazh Gjatë ditës së djeshme, Policia e Kosovës në pikën kufitare Dheu i Bardhë, ka arrestuar dy serbë të dyshuar për spiunazh
Balla i vuri afat për lirimin e zyrave, reagon Mziu: Nëse doni Kamzën shihemi me 13 tetor Kryetari i Bashkisë së Kamëz Xhelal Mziu i përgjigjet Taulant Ballës, i cili sot kërkoi prej kryebashkiakëve të PD, që
PSP do të ankimojë lirimin e vëllezërve Pavlloviç Prokurorja Elizabeta Josifovskaka thënë se PSP-ja do të ankimojë aktvendimin e shkallës së parë ku Dragan Pavloviq-Latas
Sulmuan KZAZ nr.19 në Dibër, shoqërohen 12 persona, PD protestë para komisariatit të policisë 12 persona janë shoqëruar nga policia në orët e para të mëngjesit në qytetin e Dibrës pas sulmit ndaj forcave të rendit
Me ushtri e polici, fillon shpërndarja e materialeve zgjedhore në rrethe Kanë mbërritur nën masa të rrepta sigurie materialet zgjedhore në dy KZAZ-të e Lezhës dhe Laçit. Mësohet se materiale
48 orë në birucë pa asnjë kontakt! PD reagon për kushtet e mbajtjes së Bardh Spahisë Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia gjendet prej 48 orësh në birucë sipas selisë blu dhe nuk i lejohet kontakti me person
Tensionet para KZAZ-ve/ Lleshaj në 14:30 deklarate per median, çfarë vendimi do marrë Ministri? Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj pritet të dalë në një deklaratë për median lidhur me situatën në të cilën ndodhet ve
Ka tension edhe në Pogradec, Bashkia do lirimin e KZAZ-së (VIDEO) Ka degraduar situata edhe në qytetin e Pogardecit teksa Bashkia kërkon lirimin e KZAZ-së Nr. 67. Deputeti zonës Klevi
Bashkia kërkoi lirimin e ambientit, policia merr në mbrojtje KZAZ 16 në Burrel Një ditë pasi kryetarët e bashkive që drejtohen nga opozita kërkuan lirimin e ambjenteve ku janë vendosur Komisionet Zon
Kejsi uron ditëlindjen dhe lirimin e Stresit: Kurrë mos u dorëzo (FOTO LAJM) Stresi është mirëpritur me festë nga miqtë dhe të afërmit e tij në mesnatë kur u lirua nga burgu. Për fat, lirinë e m
Kryetarët e bashkive të PDIU kërkojnë lirimin e ambjenteve të KZAZ-ve (FOTO LAJM) Pas kërkesës së kryebashkiakes Voltana Ademit për Shkodrën, edhe kryetarët e bashkive të PDIU kanë urdhëruar lirimin e a
Renato dhe fansat festojnë lirimin e Stresit (VIDEO) Sot Gjykata urdhëroi lirimin me kusht të Arkimed Luashaj, i njohur me emrin e artit Stresi. Këngëtari i njohur u arrestu
Tenori kosovar falenderon SHBA- në për sjelljen e çlirimit (VIDEO) Tenori i njohur nga Kosova, Ramë Lahaj është një nga tenorët më me zë në vend. Ai ka vendosur të performojë në koncertin