999 rezultate për

lirimi

Lirimi i Mark Frrokut, reagon për herë të parë opozita Mark Frroku është liruar nga burgu ditën e sotme. Mësohet se gjykata e Fierit ka vendosur që ti falë atij 1 vit e 5 d
Jeta e re e Viola Spiros pas lirimit nga burgu të të dashurit Pesë muaj nga ndalimi i Valentin Selajt në Holandë, i dashuri i prezantueses së një emisioni sportiv në RTSH, Viola Spir
Del vendimi i gjykatës për 11 kuksianët Gjykata e Apelit në Shkodër ka shqyrtuar masat e sigurisë për 11 protestuesit në Rrugën e Kombit që u mbajtën në burg.
U lirua nga Gjykata, Stresi publikon videon duke “tymosur” Stresi do të hetohet në gjendje të lirë. Ky është vendimi i dhënë sot nga Gjykata e Tiranës e bazuar në kërkesën e p
Flet pas lirimit nga burgu ish-bashëshortja e Mirit të Xhikes: Më hani... Dy ditë më parë Manjola Prifti e njohur si bashkëshortja e "Mirit të Xhikës" u arrestua dhe më pas u la e lirë në vetëm
Protestat nuk ndalen, kuksianët bllokojnë Rrugën e Kombit Protesta ka nisur tashmë edhe në Kukës, ku një grup qytetarësh janë mbledhur sërish përballë Komisariatit të Policisë du
LIVE/ Gjykata vendos lirimin e 10 kuksianëve të arrestuar (VIDEO) Gjykata ka shpallur vendimin për kuksianët e arrestuar për shkak të protestës së dhunshme në Kalimash. Mësohet se gj
Flamur Sefaj flet për herë të parë: Pse ofrova dorëheqje Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, ka thënë se nuk ishte dakord me arsyen e dhënë në kërkesë për lirimin
Edi Ik! Rifillon protesta për lirimin e kuksianëve të arrestuar (VIDEO) Një numër i madh qytetarësh janë mbledhur sërish para Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë duke kërkuar lirimin e 23 k
Ministri i AKR-së përpiqet të mos i bindet Ramush Haradinajt Ministri i Punëve të Brendshme Flamur Sefaj, ende nuk ka dhenë dorëheqje nga kjo pozitë pas kërkesës së kryeministrit Ra
Pas lirimit deputetët që hodhën gaz lotsjellës kthehen në Kuvend, priten me duartrokitje Deputetët që u arrestuan të mërkurën se hodhën gaz në seancë janë kthyer në seancë e cila edhe aktualisht po mbahet në k
BIK kishte ndihmuar hetimet kundër Shefqet Krasniqit, reagojnë për lirimin Bashkësia Islame e Kosovës i është gëzuar vendimit për shpalljen e pafajësisë ndaj Shefqet Krasniqit. Zëdhënësi i BIK’ut
Vetëvendosje kërkon lirimin e deputetëve Shtatë deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje dje janë përjashtuar nga Kuvendi dhe janë arrestuar për shkak të hedhjes së gaz
Një ditë pas lirimit, lot dhe gëzim në Sopot Banorët e fshatit Sopot që një ditë më parë u liruan nga akuza, po shijon lirinë në fshatin dhe gjirin e tyre familjarë.
Dhuna në Kuvend, deputet e VMRO-së presin lirimin Telefonat celularë të gazetarëve janë një kërcënim për gjykatësin Suprem, Jovo Vangellovski. Me urdhër të tij, të gjithë
VMRO: Lirimi i të akuzuarve në rastin "Sopoti", pjesë e platformës së Tiranës “Lirimi i të akuzuarave të rastit “Sopot” ishte njëra nga pikat e platformës së shkruar në Tiranë me 7 janar të vitit të
Avokatët: Lirimi i Boban Iliqit rrezikon qytetarët tjerë Shtypja me makinë e katërvjeçarit Almir Aliut është rasti i i treti me rradhë për Boban Iliqin, pasi ai më parë ka kryer
Deputetja e VV'së reagon pas lirimit të Azem Sylës Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas lirimit të Azem Sylës, i cili do të gjykohet në liri.
Rrjeti i Grave të Kosovës reagon pas lirimit të të akuzuarit për vrasjen e Donjeta Pajazitit Rrjeti i Grave të Kosovës ka reaguar pasi një gjykatë ka vendosur për lirimin e të akuzuarit kryesor për vrasjen e Donje
Lirimi nga Shkupi së shpejti do të garojë në Formula 1 me Luis Hamiltonin (VIDEO) Një djalosh i ri shqiptar 18-vjeçar me vendbanim nga Bochumi i Gjermansë, por me prejardhje nga Shkupi, e ka ëndrrën e t