999 rezultate për

lirie

Berisha publikon foto me Lirien në 75 vjetorin e lindjes: Po jetoj pranverën time të dytë! Ish-kryeministri Sali Berisha feston sot 75-vjetorin e tij të lindjes. Ai ka publikuar në faqen e tij në Facebook, n
Vrau me armë zjarri 26 vjeçarin shqiptar, dënohet me 9 vite heqje lirie "Unë nuk doja ta vrisja, ai po ma merrte pushkën nga duart e tij" Më 14 dhjetor 2013 në Franzoni një 35-vjeçar italia
Burri më i fortë në Angli, shqiptari i famshëm dënohet me 6 vite heqje lirie Burri më i fortë në Angli është dënuar me 6 vite heqje lirie me akuzën trafikim të qënieve njerëzore drejt Britanisë.
I dënuar me 20 vjet heqje lirie! Kush është lezhiani i kapur mbrëmë nga policia Operacion i gjerë kontrolli në të gjithë territorin e Lezhës, i koduar “Qarku”, për kapjen e personave në kërkim, si dhe
Bëni kujdes, nëse qeni juaj kafshon dikë mund të dënoheni deri në 10 vite heqje lirie Mund të rrezikoni deri në 10 vite burg, nëse nuk zbatoni masat që përcaktohen në ligj për qentë. Kodi penal parashiko
Nëse vrisni apo keqtrajtoni kafshët, mund të dënoheni deri në 2 vjet heqje lirie Personat që vrasin apo keqtrajtojnë kafshët do të dënohen me burg deri në 6 muaj. Kjo masë e miratuar në parim nga Komis
Vazhdon gjyqi ndaj nuses që helmoi vjehrrën me fotoksinë Gjykata për Krime të Rënda dëgjoi sot dëshminë e Oltion Lamit, në gjyqin që po zhvillohet ndaj ish-bashkëshortes së tij,
Vdes në burgun e Idrizovës shqiptari nga Shkupi Xhengis Xhemaili nga Shkupi ka ndërruar jetë në burgun e Idrizovës në Maqedoni. 54 -vjeçari ishte dënuar me 13 vite
I dënuar për propagandë, kush është viktima që u vra në sy të djalit Ngjarja e rëndë që ka ndodhur mbrëmjen e sotme ka tronditur qytetin e Tiranës, pasi në Liqenin Artificial është vrarë me
Qëlloi me shuplakë në të pasme një vajzë, dënohet me burg Një burrë që gjuajti me shuplakë të pasmet e një gruaje në një autobus në Paris u dënua me tre muaj heqje lirie. Dënimi
15-vjeçarja përdhunohet 8 herë nga vëllai adoleshent Një vajze 15-vjeçare është përdhunuar sistematikisht nga vëllai i saj. 18-vjeçari e kishte përdhunuar motrën e tij
3 vite heqje lirie për ish-zyrtarin e lartë të burgjeve Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 3 vite burg ish-zëvendës drejtorin e burgjeve, Iliaz Labin. Ai akuzohet për k
5 vite burg për Enertilën që i zhvati 60 milionë lekë drejtorit në Durrës Prokuroria e Durrësit ka kërkuar 5 vite burgim për Enertila Beqajn. Enertila pak muaj më parë mashtroi drejtorin e Po
Kapet shoferi shqiptar me 130 kg marijuanë në kamion Policia ka kapur dhe sekuestruar 130 kg marijuanw nw kalimin kufitar Bogorodica në Maqedoni në një kamion me targa të Sh
300 euro nata në zonat VIP, ja si e pësuan dy tutorët dhe prostitutat Janë dënuar me plot 20 vite dy tutorët që shfrytëzonin disa vajza për prostitucion në Tiranë. Të dënuarit me burg janë N
Reagon Haradinaj ndaj akuzave: Unë kam qenë luftëtar lirie, jo vrasës e pushtues si Daçiçi Ramush Haradinaj iu është kundërpërgjigjur akuzave të ministrit të jashtëm serb, Ivica Daçiç i cili e kishte quajtur 'kr
“Përse më le? Do të të shkatërroj!” 60-vjeçari kujtohet pas 36 viteve e përndjek ish-të fejuarën Gjykata e Tiranë ka mbyllur shqyrtimin gjyqësor të dosjes në ngarkim të një 60-vjeçari të akuzuar si autori i një histor
Ekstradohet nga Italia trafikanti shqiptar i drogës Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Romën ka ekstraduar drejt Shqipërisë një person të kërkuar për prodhim dhe sh
Tahiri uron fitoren e Donald Trump në SHBA Deputeti çam Dashamir Tahiri ka shkruar një sttaus në Facebook ku i uron fitoren në zgjedhjet presidenciale amerikane ka
Komandant Zhuja i përgjigjet Angellovit: Këta janë luftëtarë lirie, jo terroristë Komandant Zhuja i përgjigjet Stojanço Angellovit, i cili kerkoi denim me vdekje per personat qe vrane policet ne Lagjen