999 rezultate për

liria

Rama i thur lavde Hashim Thaçi: Liria ka emrin e tij! (FOTO LAJM) "Liria e ka një emër". Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto të ish-presidentit Hashim Thaçi duke e cilësuar si p
Këshilltari i Thaçit reagon për aktakuzën: Liria është vulosur nga mijëra të pafajshëm, të vrarë brutalisht Shefi i kabinetit të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe këshilltari i tij kryesor, Bekim Çollaku, tha se historia
Gjoba e burg! Rama merr masa të reja pas trefishimit të rasteve me COVID-19 në Shqipëri Kryeministri Rama ka shprehur shqetësimin për rritjen e numrave të të infektuarve, dhe e sheh si opsion të fundit rimbyl
E trishtë, koronavirusi ndan çiftin shqiptar në SHBA pas 55 vitesh bashkë Koronavirusi ndan çiftin shqiptar në SHBA që qëndruan bashkë për 55 vjet. Nagjija Gjidija, 72 vjeçe është një prej vi
VOA: Liria e medias në Shqipëri në rënie Liria e medias në Shqipëri ka pësuar një përkeqësim të vazhdueshëm sipas raportimeve të organizatave që mbrojnë të drejt
Tirana gjallërohet edhe sot, apel për zbatimin e orarit Ashtu si të dielën e parë, edhe sot Tirana është mbushur nga fëmijët dhe nënat e tyre. Ata kanë mundësi që të shijojnë d
Rama nga kongresi: Mjafton të dëgjoni Metën, për të kuptuar ku shkon liria për t'ia futur kot Ditwn e sotme, kryeministri Rama po zhvillon njw takim me të rinjtw e FRESH, ku ka thumbuar edhe Presidentin e Republikë
Thaçi në Nju Jork: Liria dhe pavarësia e Kosovës janë të lidhura ngushtë me diasporën Presidenti Hashim Thaçi, gjatë vizitës së tij në Nju Jork ka takuar edhe shoqatën shqiptare ‘Vatra’. Përmes një posti
Iu gjet marijuanë, dy shkupjanët përfundojnë në pranga Mbrëmë, 20 minuta pas mesnate, zyrtarë policorë nga SPB Shkup në rajonin e Bit Pazarit e kanë privuar nga liria 31-vjeça
Blindohet Tirana: Dritan Dajti "del" nga burgu Dritan Dajti, është shfaqur sot për herë të parë në publik pas shumë vitesh. Dajti, është shoqëruar sot në mëngjes, n
Karriera e Vedat Muriqit, nga Liria te Fenerbahçe dhe ëndrra Tottenham Vedat Muriqi është zgjedhur “Futbollisti më i Mirë i vitit 2019” në Kosovë. Ky çmim erdhi falë paraqitjeve madhështo
Meta: Liria e mediave në vendin tonë është përkeqësuar Presidenti i vendit Ilir Meta në konferencën e organizuar nga institucioni i Avokatit të Popullit me temë “Liria pa urre
Nuk la gjë pa thënë për emigrantët shqiptarë, Salvini rrezikon 15 vjet burg Matteo Salvini rrezikon deri në 15 vjet burg me akuzën e re të gjykatës së Katanias sipas të cilës, ish-ministri I brend
Kryemadhi me tone të ashpra: Liria e shprehjes është në buzë të greminës Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, deklaroi se ‘liria e shprehjes dhe demokracia në vend ndodhen në buzë të greminës’.
Konfirmohet në detyrë gjyqtarja e Krimeve të Rënda, Iliriana Olldashi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë këtë mëngjes, gjyqtaren e Gjykatës së Shkallës së Parë për Kr
Lista e plotë e të gjithë pallatëve që janë të papabanushëm në Durrës Tërmeti 6.3 ballë me epiqendër në Durrës ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Përveç pallateve, hoteleve dhe s
Donacion nga Ecolog / Hapësira të reja mësimore dedikuar nxënësve me nevoja të veçanta Me një ceremoni inauguruese sot te shkolla fillore Liria në Tetovë u lëshuan në përdorim hapësirat e reja mësimore dedik
Historia e cila do t'iu lërë pa fjalë, djali çon nënën në 'gjyq': Prenotoi babanë, ende pa i vdekur burri Imagjinoni një familje të lumtur burrë e grua dhe dy fëmijë. Një ditë burri vizitohet dhe mjekët i thonë që do të jetojë
"Rilindja Urbane" betonizoi memorien kolektive të Durrësit (FOTO LAJM) Bashkia harxhoi miliona euro nëpërmjet programit të Rilindjes Urbane për t’i dhënë një imazh të ri dy shesheve kryesore
Qeveria ndan 1.3 milion denar për Besir Alilin dhe klubin “Liria” Edhe Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka ndarë mjete për titullin e kampionit evropian në mundje. Për Be