999 rezultate për

liqenit

"Thahet" liqeni i Shkodrës, shfaq mrekullinë që kishte gllabëruar prej një shekulli Ulja e nivelit të ujit në liqenin e Shkodrës ka nxjerrë në sipërfaqe një anije avullore austro- hungareze që mendohet s
Arrestohet autori i zjarrit në Parkun e Liqenit Një 53-vje♪5ar është rrestuar nga policia për “Shkatërrim nga pakujdesia me zjarr i pyjeve dhe i mjedisit pyjor”,
Korani i Pogradecit, pjata e preferuar e Mbretëreshë Elizabetës “Mbretëresha e Anglisë takoi Mbretëreshën e Liqenit”. Keto janë fjalët e Mbretëreshës Elizabet të Anglisë shumë vite më
Nxirret trupi i pajetë nga liqeni i Tiranës, ende mister shkaku i mbytjes Polumbarët kanë arritur të nxjerrin nga ujërat e Liqenit Artificial të kryeqytetit trupin e pajetë të burrit rreth të 50
Berisha thumbon Ramën: Shëtiste lakuriq mbi gomar buzë liqenit Ish-kryeministri Sali Berisha, përmes një statusi në Facebook kritikon veshjen e kryeministrit Edi Rama në Samitin e Tr
Zbulohet letra e fundit e Dritëro Agollit për Sadijen: Na ka mbetur pak kohë… Dritëro dhe Sadije Agolli i kalonin pushimet çdo verë në Pogradec. Në një prej atyre verave, prej andej, Agolli ka d
Ky është 22-vjeçari që humbi jetën në ujërat e liqenit në Strugë (FOTO LAJM) Një 22-vjeçar është mbytur në ujërat e liqenit në Strugë bëhet fjalë për Jeton Ademin i cili është nga Gradeci i Gosti
Nis ndërtimi i rrugëve të brendshme të Parkut të Liqenit Artificial Hapësira publike e Parkut të Madh të Liqenit Artificial është rimodeluar tërësisht në funksion të promovimit të jetës së
Nismë për pastrimin e liqenit të Dibrës Një kod i kësaj tradite është edhe ruajtja e ambientit jetësor, si brenda oboreve ashtu edhe jasht tij, me kete motivaci
Një person bie në ujërat e Liqenit të Ohrit Sot rreth orës 14 në ujërat e Liqenit të Ohrit, në pjesën mes Peshtanit dhe Gradishtes, me shenja jete është nxjerrë per
Duna ranore "gëlltit" një shtëpi të tërë në liqenin e Miçiganit (FOTO & VIDEO) Një dunë ranore ka mbuluar një shtëpi të tërë në brigjet e arta të Liqenit të Miçiganit. Shtëpia, e cila përdorej pë
Kakavijë/ Kapen me 22 kg drogë tre trafikantë, shpëtojnë duke u larguar me vrap (FOTO) Policia Kufitare në Kakavijë ka sekuestruar 22 kg drogë mbrëmjen e së dielës djeshme në vendin e quajtur “Diga e Liqenit
Vijon pyllëzimi i Liqenit të Kasharit, mbillen 500 fidanë pemësh Bashkia e Tiranës, përmes Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit, ka nisur rehabilitimin e Parkut të Liqenit të Kasharit,
Bashkia e Tiranës zëvendëson pemët e dëmtuara në Parkun e Madh të Liqenit Pemët e dëmtuara të Parkut të Madh të Liqenit po zëvendësohen me pemë të reja, duke zgjeruar sipërfaqen e gjelbëruar. Ba
Temperaturat e ftohta krijojnë shtëpinë prej akulli në SHBA (FOTO LAJM) "Bën shumë ftohtë dhe e gjithë shtëpia ime është e mbuluar me akull. Duket sikur ka dalë nga filmi 'Frozen'". Kështu
Bashkia e Tiranës nis fazën e dytë të pyllëzimit të Parkut të Liqenit të Farkës Liqeni i Farkës po kthehet në një zgjedhje e bukur për të gjithë ata qytetarë që duan ta kalojnë kohën e lirë dhe fundja
Përurohet kompleksi i ri multisportiv në Parkun e Liqenit, më shumë hapësira për të rinjtë Parku i Liqenit të Tiranës ka fituar një përmasë të ri, jo vetëm sa i takon hapësirës që ofron për argëtim, por edhe rën
Bashkia e Tiranës përuron këndin e dytë të forcës te Parku i Madh i Liqenit Artificial Jo vetëm fëmijët, por tani edhe të rriturit kanë një hapësirë më shumë në parkun e Liqenit Artificial të Tiranës. Nisma
Sherr me grushte në një lokal pranë rrugës së Liqenit Artificial Një konflikt për motive banale ka ndodhur gjatë ditës së sotme në një lokal pranë rrugës së Liqenit Artificial. Shtetasi
Të shtëna me armë pranë Liqenit Artificial Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Liqenit Artificial,