999 rezultate për

lipjanit

Vritet një person në Lipjan Një person i moshës 54-vjeçare është vrarë sot në fshatin Tërbovc të Lipjanit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në orët
Sërish shtyhet seanca që po heton korrupsionin Sërish është shtyrë gjykimi për korrupsion ndaj ish-kryetarit të Komunës së Lipjanit, Shukri Buja dhe zyrtarëve të tjerë
Sot, Shukri Buja del para gjykatës Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, sot pritet të vazhdoj seanca gjyqësore ndaj ish-kryetarit të komunës së Lipjanit, Sh
Në mungesë të mjekëve, mbyllet ambulanca e Banullës së Lipjanit 200 familje të fshatit Banullë të komunës së Lipjanit, do të duhej që shërbimet mjekësore t'i merrnin në këtë ambulancë,
Historia mbreslënëse e të burgosurit shqiptar, si e kapi gardianin serb Jakup Rexhepi, një ish i burgosur në burgun e Dubravës nga regjimi i Millosheviqit, ka evokuar kujtime rrëqethëse të një
Ndodhi, shi hashashi në burgun e Lipjanit Përmes raportit 24-orësh Policia ka njoftuar se dje persona të panjohur nga një veturë kanë hedhur disa qese të llojit m
Kjo është jeta në burgun e Lipjanit Në Qendrën Korrektuese në Lipjan vuajnë dënimin 70 persona, 40 gra dhe 30 persona të moshës jomadhore. Ata janë dënuar p
Gjendet drogë në burgun e Lipjanit Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje ka gjetur disa qese narkotikë në Qendrën Korrektuese në Lipjan. “Raportohet
Personi që vdiq sot nga fruthi ishte veteran i UÇK-së Fatmir Beqiri 37 vjeçar nga komuna e Lipjanit ka ndërruar jetë sot në Kliniken Intensive në QKUK. I ndjeri që 20 ditë
Ky është raporti mjekësor i Naser Makollit që ndërroi jetë në burgun e Lipjanit Një i burgosur, i identifikuar si Naser Makolli, ka ndërruar jetë sot në Qendrën e Paraburgimit në Lipjan. Autoritete
Bombë te shtëpia e "kryetarit të përkohshëm të Lipjanit" Para hyrjes së shtëpisë familjare të kryetarit të organit të përkohshëm të Lipjanit, Zlatko Laziç në Lipjan është hedhur
Aksident në Banullë të Lipjanit, 16 të lënduar Katërmbëdhjetë meshkuj dhe dy femra janë lënduar gjatë një aksidenti që ka ndodhur dje në fshatin Banullë të Lipjanit.
Bashkëshorti i Kadaj-Bujupit: Donika është helmuar në burg Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, është helmuar me ushqim në Burgun e Lipjanit, ku është duke i vuajtur ditët e c
Në Torinë të Lipjanit, shpon për ujë por del gaz (VIDEO) Në fshatin Torinë të Lipjanit sot nga ora 8 e mëngjesit ka filluar që të dalë ujë me presion. Para tre dite në po të
Rrethrrotullimi spektakolar i Lipjanit që lidh gjithë Kosovën (FOTO LAJM) Përmes një fotoje të publikuar nga ministria e Infrastrukturës do të shikoni se si duket rrethrrotullimi më i ri në afër
60 vjet burg për vrasjen dhe djegien e një personi në Lipjan Gëzim Ratkoceri dhe Osman Spahiu e dëgjuan këshillën e avokatëve mbrojtës për të mos reaguar ndaj vendimit, cilido qoftë
Varfëria "mbyt" familjen me 10 anëtarë në Janjevë të Lipjanit (FOTO LAJM) E gjithë dita i shkon duke shëtitur përreth shtëpisë së saj. Është 8-vjeçare por nuk e ndjekë shkollën. Asnjëherë nuk ka
Kryetari i Lipjanit nga 132 premtime ka përmbushur vetëm 8 Youth Association for Human Rights (YAHR) ka publikuar raportin e monitorimit të punës së ekzekutivit të Komunës së Lipj
Komuna e Lipjanit dhe VV përplasen për tenderët e orkestruar Lëvizja “Vetëvendosje” këmbëngul se raporti i punës për vitin 2014 i paraqitur nga Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri
Haradinaj: Liderët e shtetit janë paranojakë Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka thënë se do të vazhdohet me protesta, ndërsa kërkesat kryesore të tyre janë kthimi