999 rezultate për

lipa

E frikshme, genet e kësaj vajze shqiptare tërbuan rrjetin për këtë arsye (FOTO LAJM) Dua Lipa ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët me suksesin që ka arritur në fushën e muzikës dhe ka mijëra persona që e k
Dua Lipa publikon këngën e re me grupin më simpatik në botë (VIDEO) Prej shumë kohësh pritej publikimi i bashkëpunimit të Dua Lipës me grupin e njohur korean Blackpink. Dhe tani bashkëp
Dua Lipa i hyn në shtrat prezantuesit të njohur (VIDEO) Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa është një nga këngëtraet më të famshem në mbarë botën, ku sukseset e saj janë të njëpasnj
Dua Lipa jep mesazhin e rëndësishëm për vajzat shqiptare Dua Lipa është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare në botë. Ajo ëhstë në kulmet e karrierës së saj, por megji
Nuk flasin Dua Lipa dhe Rita Ora "përplasen" në AMA (FOTO LAJM) Dje u mbajt eventi më i rëndësishëm i muzikës, “American Music Awards 2018”, i njohur ndryshe si “AMA”, ku këngëtarët më
Dua Lipa zë vendin e parë në AMA (FOTO LAJM) E vetmja mënyrë për të kthyer një veshje klasike në një moment të paharrueshëm është manikyri në ngjyrë të verdhë neon.
Dua Lipa e nis ditën shumë "nxehtë" (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur shqiptare, Dua Lipa, vazhdon të jetë një ndër emrat më të ndjekur në rrjetet sociale. Së fundmi,
"Shqiptarët duan më shumë Ritën", Dua Lipa reagon keq ndaj moderatorit Pavarësisht së janë të dyja shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa nuk shkojnë aspak mirë. Si për të ngacmuar opinionin e
Ritën fansat e duan më shumë, Dua Lipa bën veprimin e çuditshëm Dua Lipa dhe Rita Ora prej kohësh kanë një marrëdhënie jo të mië, edhe për këtë kanë nisur të flasin shumë ehd emediat n
Armike të betuara! Zbulohet sherri mes Dua Lipës dhe Rita Orës (FOTO LAJM) Prestigjiozja britanike “The Sun”, ka publikuar një shkrim të gjatë kushtuar dy këngëtareve me origjinë shqiptare, Rita
Armike përjetë! Zbulohet arsyeja e vëtetë përse Rita Ora dhe Dua Lipa nuk flasin Rita Ora dhe Dua Lipa ndoqën të njëjtën shkollë në Londër, kanë të njëjtët miq të përbashkët dhe familjet e tyre vijnë n
Policia i rreh fansat, përlotet Dua Lipa (FOTO LAJM) Pop ylli, Dua Lipa, ishte përlotur në skenë pasi policia kishte ndërhyrë në koncertin e saj për t’i larguar disa adhurue
Dua Lipa bën ndryshimin drastik, dhe fansat nuk e njohën Sikur të mos qe ky postim i një dite më parë, ku Dua Lipa kujtoi se kanë mbetur edhe pak ditë nga kënga “Electricity”,
Shqiptarja më e dashur në botë, Dua Lipa përlot fansen (VIDEO) Dua Lipa tashmë konsiderohet si shqiptarja më e dashur në botë. Këngëtarja kosovare po ka efekt shumë të madh, sidomo
Festë e çmendur me shampanjë, Dua Lipa feston ditëlindjen (VIDEO) Dua Lipa ka mbushur 23-vjeç dhe festa e ditëlindjes së saj ishte një çmenduri. Bukuroshja shqiptare ka zgjedhur të sh
Pacolli sulmon qytetarët që nuk hynë në koncertin e Lipës, harron që nuk janë të pasur si ai Menjëherë pasi performoi në Prishtinë në kuadër të festivalit Sunny Hill, të organizuar nga babai i saj, u nis për në Bu
A tymosi Action Bronson marihuanë në skenë? Babai i Dua Lipës shpjegon gjithçka Të shtunën ka performuar në “Sunny Hill” reperi i famshëm, Action Bronson. Gjatë performancës së tij ndodhi një inciden
Më në fund Dua Lipa merr një Like nga Rita Ora (VIDEO) Rita Ora dhe Dua Lipa, dy shqiptaret më famë botërore shpesh janë komentuar për një raport që lë për të dëshiruar. Ri
Shikoni si e lanë zhulsat mbrëmë ambientin në Gërmi (FOTO LAJM) Pas koncertit të mbrëmshëm në Parkun e Gërmisë, ku performoi këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa, i tërë park
Dua Lipa pozon me fanellën e Prishtinës Asaj iu dhurua një fanellë e personalizuar vjollcë. Dua Lipa nuk ka ardhur vetëm për muzikë në Kosovë. Ajo ndanë kohën p