999 rezultate për

lionel

Xabi Alonso zbulon strategjitë e Real Madridit për të ndalur Lionel Messin Xabi Alonso ka zbuluar strategjitë e Real Madridit për të ndalur Lionel Messin, kur ky i fundit luante si një nëntë fals
Befason ish-trajneri i Barcelonës: Messi nuk e meritonte çmimin 'The Best' Ish-trajneri i Barcelonës, Tata Martino mendon se Lionel Messi nuk e meritonte çmimin "The Best", si lojtari më i mirë i
Gjykata e Madridit merr vendimin për Lionel Messin Audiencia Nacional në Madrid, një gjykatë e përqendruar në Spanjë me juridiksion mbi të gjithë territorin spanjoll, ka v
SKANDAL/ FIFA manipuloi votat për t’i dhuruar fitoren Messit, dalin dokumentet (FOTO LAJM) Lionel Messi u shpall si futbollisti më i mirë në botë për vitin 2019, ndërsa Cristiano Ronaldo së bashku me Virgil van
Ja si kanë votuar Edy Reja, Mërgim Mavraj dhe Dritan Shakohoxha Tashmë që janë zbuluar të gjitha votat e kapitenëve dhe trajnerëve të të gjitha përfaqësueseve, futbolldashësit shqiptar
Lionel Messi shpallet lojtari më i mirë për vitin 2019 nga FIFA Për shkak të 50 golave, më shumë se 20 asisteve, titullit në Spanjë me Barcelonën – Leo Messi është votuar më i miri në
Alarm për bombë në makinën e Messit dhe Suarezit (VIDEO) Probleme sërish për Lionel Messin. Policia e Barcelonës, në aeroportin e El Prat u njoftua se dy bomba ishin vendosura
Dënohet Lionel Messi Lionel Messi është dënuar me një ndeshje moslojë për Argjentinën dhe 1500 dollarë gjobë për fjalët e tij pas ndeshjes me
Restoranti i Lionel Messit dhuron ushqime falas për të pastrehët Restoranti familjar i Lionel Messit ka siguruar ushqim dhe pije për të pastrehët në Argjentinë. Vendi është duke kalu
Shpërthejnë Messi e Lautaro, Argjentina bind para Kupës së Amerikës Argjentina vijon përgatitjet në kuadër të Kupës së Amerikës latine, kompeticion që do të mbahet në Brazil, duke filluar
Lionel Messi fiton "Këpucën e Artë" për të gjashtën herë (VIDEO) Lionel Messi po vazhdon që të bëjë histori në futbollin botëror. Futbollisti i Barcelonës ka arritur të fitoj çmimin
Tifozët e Barcelonës sulmojnë Messin në aeroport pas humbjes turpëruese (VIDEO) Barcelona u eleminua turpshëm nga Championsi duke mos mbajtur avantazhin 3-0 në Camp Nou. Katalanasit humbën 4-0 duke hu
Lionel Messi mësoi nga Maradona të gjuajë goditjet e dënimit Lionel Messi realizoi 2 gola në fitoren 3-0 që arriti Barcelona kundër Liverpoolit në gjysmënfinalen e Ligës se Kampione
Messi-Barcelona, gjithçka nisi 14 vite më parë falë ndihmës së Ronaldinhos (VIDEO) Në vitin 2005 Lionel Messi ishte vetëm 18 vjec. Ishte pikërisht data 1 maj dhe Barcelona priste në shtëpi skuadrën e Alb
600 gola me Barcelonën, miqtë dhe armiqtë e Messit japin opinionin e tyre Lionel Messi shpërtheu dje me dopiteën kundër Liverpoolit duke arritur në kuotën e 60 golave. Por yllli i Barcelonës
Gara për Këpucën e Artë, këta janë golashënuesit më të mirë Lionel Messi dhe Kylian Mbappe janë yjet që do t’i shkojnë deri në fund garës për "Këpucën e Artë". Me Cristiano Rona
Barcelona het-trick përballë United dhe kalon në gjysmë-finale (VIDEO) Lionel Messi e ka frymëzuar Barcelonën drejt gjysmëfinales së parë në Ligën e Kampionëve që prej vitit 2015, duke shënua
Gara për Këpucën e Artë, Messi mban 'kurorën' ndërsa Ronaldo i 10-ti Lionel Messi nuk luajti (për pasojë edhe nuk shënoi dot) në këtë “stacion” të La Liga-s, duke i dhënë mundësinë ndjekësi
Aksidentohet Lionel Scaloni, trajneri i Argjentinës në gjendje të rëndë Trajneri i Kombëtares së Argjentinës, Lionel Scaloni ka pësuar ditën e sotme një aksident. Ai është goditur nga 1 ma
Arrestohet babai i Lionel Messit Mbrëmjen e së enjtes është arrestuar nga policia e Rosarios në Argjentinë, Jorge Messi, babai i Lionel Messit. Shkak