999 rezultate për

linit

Vulinit i dhemb e vërteta, i vërsulet ambasadorit amerikan Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin sërish ka këmbyer deklarata grindëse me ambasadorin amerikan në Beograd Kyle
Haradinaj mirëpret angazhimin e Berlinit në dialogun Kosovë-Serbi Kryeministri Ramush Haradinaj ka vlerësuar se angazhimi i Berlinit të mbështetur nga Uashingtoni është i nevojshëm në di
Putin zbulon të preferuarin për kryeministër të Rusisë Presidenti rus, Vladimir Putin e ka nominuar Dmitry Medvedevin edhe për një mandat si kryeministër. Ky vendim i Putin
Sulmi antisemit në Berlin: Dorasi i dorëzohet policisë Dy ditë pas sulmit antisemit ndaj një izraeliti të ri dhe shoqëruesit të tij në Berlin, i dyshuari si doras i është dorë
Priten sanksione të reja ndaj Rusisë Shtëpia e Bardhë tha të hënën se Shtetet e Bashkuara po shqyrtojnë vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë, për mbës
Shqetësime me tretjen dhe fryrjen? Zbuloni çfarë duhet përdorur Ata që vuajnë nga problemet e tretjes dhe në veçanti nga problemet e zorrëve, në fazën akute duhet së pari të shmangin f
McGregor del i prangosur nga stacioni i policisë Conor McGregor pas dhunës së shfaqur po përballet me akuza penale për grindjeje të dhunshme. McGregor hodhi një palë
Tjetër dëmtim pas Chiellinit tek Juventus Mbrojtësi i Juventusit, Alex Sandro, ka lënë stërvitjen me Kombëtaren e Brazilit për shkak të lëndimit në kofshë. Ako
Jon Gjebrea na tregon shoqërinë e veçantë të Merlinit (FOTO LAJM) Duket se çifti po jeton një romancë të vërtetë, edhe pse tashmë kanë mjaft vite bashkë dhe e kanë zyrtarizuar lidhjen me
Nëse shkoni për azil në Britani nuk ktheheni në shtetet e BE-së Britania po përfiton “shumë pak” nga një marrëveshje e Bashkimit Europian, e njohur ndryshe si “Rregullacioni i Dublinit
Brenda shtëpisë të Jon Gjebreas dhe Merlinit (FOTO LAJM) Duket se çifti po jeton një romancë të vërtetë, edhe pse tashmë kanë mjaft vite bashkë dhe e kanë zyrtarizuar lidhjen me
Joni tregon shënimin magjik të Merlinit: Të dua edhe më shumë! Fejesa e Jon Gjebreas me bukuroshen Merlin Haxhiymeri ishte padyshim një nga eventet më të përfolura në media. Ata ta
Ka vetëm një mënyrë për ti parë ndeshjet pa biletë, ideja vjen nga Gjermania Kampionati gjerman ka sjëllë një nga risitë më të mëdha të bëra ndonjëherë në futboll. Dhe është pikërisht Herta e B
Hoxhaj: Deklaratat e Vulinit janë kërcënim për sigurinë në Kosovë Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit serb të Mbrojtjes, Aleksandar Vuli
Gjendet një pjesë e paprekur e murit të Berlinit Historiani amator Cristian Borman ka gjetur një pjesë të madhe të murit origjinal të Berlinit në pjesën e pyllit të qyte
Shkrin Pallati i akullit i Stalinit i ndërtuar gjatë Luftës së Ftohtë (VIDEO) “Pallati i akullit” i Stalinit i ndërtuar gjatë Luftës së Ftohtë është duke u shkrirë, për shkak të ngrohjes globale.
Frikë në Berlin, policia evakuon stacionin e trenit në Kopshtin Zoologjik Stacioni i Kopshtit Zoologjik të Berlinit është evakuuar dhe trenat janë ndalur. Pamjet e shpërndara nga media gjerma
Alarm për bombë në Moskë, evakuohen 10 mijë persona Agjensitë ruse njoftojnë se e gjithë zona pranë Teatri Balshoi, dyqaneve të mëdha si Goum dhe hoteleve të luksit pranë K
Enver Hoxha mund të sillte demokracinë para rënies së murit të Berlinit?! Mustafa Nano* Ishte vjeshtë e vitit 1998. Kryeredaktorit të Shekullit, Alfred Pezës, i ra zilja e telefonit. “Ja
Pacollin nuk e ftojnë në Beograd për procesin e Berlinit Ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është pamundësuar pjesëmarrja në Beograd në kuadër të diskutimeve për