999 rezultate për

lindura

Zbuloni se çfarë lloj gruaje jeni bazuar në muajin tuaj të lindjes Muaji juaj i lindjes zbulon ide të reja në lidhje me personalitetin tuaj dhe mënyrën tuaj të të qenit grua! Në fakt, çdo
Çfarë tregon muaji i lindjes për secilën prej nesh Muaji juaj i lindjes zbulon ide të reja në lidhje me personalitetin tuaj dhe mënyrën tuaj të të qenit grua! Në fakt, çdo
Lule për ditëlindje?! Këto janë perfektet për çdo shenjë horoskopi Mikesha juaj ka ditëlindjen dhe nuk dini se çfarë t’i bëni dhuratë? Një tufë me lule është gjithmonë një dhuratë e bukur
Rritet niveli i vdekshmërisë foshnjore në Shqipëri Për herë të parë pas shumë vitesh, niveli i vdekshmërisë foshnjore ka njohur rritje në vendin tonë. Sipas INSTAT, nga
Vajza, muaji i lindjes tregon shumë për ju GAZETAEXPRESS E diel, 16 Korrik 2017 12:51 00 Sipas muajit kur keni lindur ju mund të mësoni disa tipare për karakte
Brazil, e porsalindura varroset e gjallë mbijeton për shtatë orë (VIDEO) Varroset gjallë nga nëna adoleshente bebja arrin të mbijetojë për shtatë orë nën tokë përpara se të shpëtohet. Duket si
Klinika e Gjinekologjisë: Vdekja e foshnjave te lindjet e parakohshme Nga Klinika e Gjinekologjisë thanë se nuk ka vdekshmëri të foshnjave që lindin në kohë, por vetëm tek ato të lindura par
Në tre muaj, 35 foshnje të posalindura kanë gjetur vdekjen Më shumë se 35 foshnje të posalindura për vetëm tre muaj kanë vdekur në klinikën për Gjinekologji, numër ky shumë alarma
Maqedoni, vdekshmëria e lartë e foshnjave vë në alarm institucionet Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë ka paralajmëruar një varg masash, përmes së cilave synohet të ulet numri i vdekje
Kartolina më e bukur vjen nga foshnjat e sapolindura në Tiranë (VIDEO) Urimi më i bukur për festat e fundvitit vjen nga dy maternitetet e Tiranës, ku bebe të porsalindura janë veshur në mënyr
Zbuloni çfarë tregon muaji i lindjes për gjendjen tuaj Zbuloni për muajin tuaj... Janar: Të lindurit në janar kanë probleme me ulcerat gastrike, konstipacionin (kapsllëkun)
Nuk ishte në punë kur ndërruan jetë 4 foshnjat e porsalindura, dënohet mjekja e Shkupit Gjatë javës së kaluar në Klinikën Gjinekologjike në Shkup ndërruan jetë katër fëmijë të porsalindur. Arsyeja e këtyre ng
Katër foshnja të porsalindura ndërruan jetë në Klinikat e Shkupit Katër foshnja të porsalindura kanë ndërruar jetë në Klinikat e Shkupit. Foshnjat kanë lindur para kohe dhe janë vend
"Blindohet" Fieri, sekuestrohen 16 makina luksoze e të blindura (VIDEO) Policia e Shtetit ka zbarkuar në Fier ku ka sekuestruar 16 makina luksoze nga të cilat mësohet se njëri 1 është e blindu
Familjarët kërkojnë përgjegjësi për vdekjen e foshnjave të porsalindura Në Klinikën Universitare për Gjinekologji dhe Obstetrikë në Shkup, si pasojë e mungesës së ikubatorëve, kanë vdekur tri
Vdesin tre foshnja të porsalindura në Klinikën e Shkupit Tre foshnja të porsalindura kanë vdekur në Klinikën Universitare për Gjinekologji dhe Obstetrikë në Shkup. Sipas info
Statistikat, për 5 muaj vdiqën 61 foshnja të porsalindura në Maqedoni Në vetëm pesë muaj, deri më 4 maj, në Klinikën e Shkupit për gjinekologji ndërruan jetë 61 të porsalindur dhe 30 për qin
Si të diagnostikojmë problemet e dëgjimit tek moshat e hershme Shkaqet e humbjes sё dёgjimit dhe të shurdhёsisё ndahen në dy kategori, të lindura dhe të fituar
Ja si të parandaloni sindromën Down tek fëmijët tuaj! Dita Botërore e Anomalive Kongenitale u organizua për herë të parë më 3 mars tëvitit 2015, dhe ka si qëllimtë rrisë info
Një në katër vajza të lindura këtë vit do të jetojë një shekull Ndërkohë që ndryshon dukshëm numri i djemve që pritet të jetojnë 100 vjet, vetëm çdo i gjashti prej tyre ka shansin stat