999 rezultate për

lindin

Më shumë se 100 propozime për emrat e binjakëve që lindin në vitin 2020 Si çdo vit të ri, ne ju propozojmë emrat që janë në trend për të gjithë bebat që do të lindin këtë. Në listën me disa em
SHIFRAT/ Ja sa fëmijë do të lindin në të gjithë botën në 1 janar të 2020, India në vend të parë Dita e parë e vitit të ri sjell edhe fëmijë në jetë. Organizata e Kombeve të Bashkuara ka bërë një përllogaritje të lind
OKB: Ja sa fëmijë do të lindin brenda ditës së parë të 2020 në gjithë botën Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka përllogaritur se më 1 janar 2020, në të gjithë botën, do të lindin 392.078 fë
OKB: Më 1 janar në botë do të lindin 392.078 fëmijë Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka përllogaritur se më 1 janar 2020, në të gjithë botën, do të lindin 392.078 fë
Pse njerëzit e bukur lindin vajza? Përgjigjen e jep kjo teori e famshme Mendohet se nëse prindërit lindin djem apo vajza, është thjesht një shans i rastësishëm. Por, jo tamam! Raporti normal i
Emrat më të bukur për bebet që lindin në periudhën e festave Nqs bebi juaj do të vijë në këtë periudhë të bukur festash, ne ju sugjerojmë disa emra të cilët kanë një kuptim të vecan
Lindin armiqësi të reja? Arilena “sherr” me Elvana Gjatën dhe Alketa Vejsiun Arilena Ara u shpall fituese e festivalit të 58-të të Këngës në RTSH. Elvana Gjata në profilin zyrtar ka heshtur, pas
Emrat me kuptimin më të bukur për bebet që lindin në periudhën e festave Prisni të bëheni prindër gjatë muajit dhjetor dhe ende s’e keni zgjedhur emrin për bebushin? Meqenëse ai vjen në jetë në
Pse njerëzit e bukur lindin vajza? Përgjigjen e jep kjo teori e famshme Mendohet se nëse prindërit lindin djem apo vajza, është thjesht një shans i rastësishëm. Por, jo tamam! Raporti normal i
Vende puna para zgjedhjeve, lindin përplasjet mes partive Shpalljet për punësimet të reja në administratë dhe institucione të tjera publike po vazhdojnë. Sipas Alsat, ditët n
Mjekët shqiptarë: Po rritet numri i fëmijëve që lindin me anomali Shtatzania është një proces që ka rregullat e veta që duhen zbatuar në mënyrë shumë strikte. Por kohët e fundit vihet re
Pse po lindin kaq shumë bebe pa duar? Është një horror për prindërit: bebja e tyre lind me probleme, pa asnjë paralajmërim. Një mami në një spital në Gelsenki
Zyrtarisht në Akrep! Emrat më të bukur të bebeve që lindin në sezonin e misterit Sot, zyrtarisht në Akrep! Është një shenjë shumë emocionale, kërkuese dhe ekspresive. Shpesh kërkon të kontrollojë gjith
Bashkëfshatarët abuzojnë me 2 motrat me të meta mendore, lindin edhe fëmijë Motrat Lindita dhe Dëshira Balliu fshatin Brret të Krujës, të dyja me probleme mendore, janë abuzuar seksualisht nga ban
Si në filma, vëllezërve binjakë i lindin fëmijët në të njëjtën ditë Dy vëllezër binjakë identikë nga Minesota në SH.B.A. mirë që ndajnë të njëjtën ditëlindje, por tani edhe djemtë e tyre t
Veseli: Gratë që lindin fëmijën e tretë dhe të katërt marrin 1000-1500 euro Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidati për kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli, në kuadër të f
Pamje të rralla: Momenti kur UÇK hedhë në erë blindin me ushtarë serbë (VIDEO) Lufta e Kosovës ishte një konflikt i armatosur në Kosovë që filloi më 28 shkurt të vitit 1998, në mes të forcave serbe d
Një tank me goma! Detaje mbi blindin me targa ruse që u përplas mbrëmë në Tiranë (VIDEO) Ka ngjallur mjaft kureshtje përplasja e një makine të blinduar me targa rusë në Tiranë, ndërkohë që shoferi e braktisi a
Foshnjet që lindin me operacion cezarian mund të preken nga këto sëmundje Fëmijët e lindur nga operacioni cezarian kanë më shumë gjasa të zhvillojnë autizmin si dhe ADHD (çrregullim i hiperaktiv
Lindin problemet e para të Sarrit me Juventusin, trajneri nuk e lë dot duhanin Maurizio Sarri mund të rikthehet në stol kundër Napolit, por e ka mërzitur klubin duke refuzuar të heqë dorë nga duhani