E FUNDIT/ Tërmeti shkund Tiranën
999 rezultate për

limiti

Surprizon Instragram, risia e fundit do t'ju pëlqejë pa masë Instagram ka surprizuar përdoruesit e sa. Në përditësimin e ri do të ketë në storie edhe muzikë. Kjo do të thotë se n
Kotzias i lumtur: Shpresoj në një marrëveshje me Shqipërinë deri në fillim të Qershorit Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, ka folur për negociatat me Shqipërinë lidhur me delimitimin e zonave detare.
Thaçi dhe Gruevski tejkalojnë limitin e mungesave në kuvend Sipas një analize të kryer nga “Deputeti im”, rezulton se Nikolla Gruevski dhe Menduh Thaçi vetëm njëherë kanë qenë të p
Francë, ulet limiti i shpejtësisë për të ulur vdekjet nga aksidentet Franca po i bashkohet një grupi të vogël vendesh të tjera europiane, duke përcaktuar një limit shpejtësie më të ulët në
Ndodh edhe kjo! Shoferit të ambulancës i hiqet patenta se tejkalon 20km/h Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Shkodër ku policia i ka hequr patentën drejtuesit të një ambulance me justifikimin
Twitter rrit numrin e karaktereve për postimet “Twitter” ka lajmëruar se ka rritur numrin e karaktereve të lejuara në postimet e tij, me qëllim që të lejojë përdoruesi
Shkencëtarët “E kemi arritur limitin e jetëgjatësisë” Sipas një studimi të ri, të publikuar tek revista Nature, numri total i ditëlindjeve që mund të shpresojmë të festojmë ë
Hysaj vazhdon të shkelqejë me Empolin “E njëjta paraqitje precize dhe e organizuar e shqiptarit”. Ky ishte vlerësimi i Datasport.it për paraqitjen e mbrojtësi
Ledri Vula i jep mesazh të qartë armiqve (FOTO LAJM) Ledri Vula, tashmë që është rikthyer fuqishëm në tregun muzikor nuk ka ndërmend të ndalet më dhe se qielli është limiti
Effenberg: Sistemi i Guardiolës arriti limitin Stefan Effenberg beson se sistemi i trajnerit të Bayern Munchen, Pep Guardiola arriti limitin e tij në ndeshjen me Real
Lagarde: Probleme serioze për ekonominë botërore Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, ka paralajmëruar probleme serioze për ekonominë globale, nëse limiti i borxhit sht
Spahiu: Diplomacia greke po punon për delimitimin e kufirit detar me Shqipërinë Nga qyteti i Durësit, kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka akuzuar sot kryeministrin Berisha se në bashkëpunim m
Raporti i CIA-s, borxhi publik në kufijtë e limitit Në vitin 2011 Shqipëria ka pasur një rritje ekonomike prej 2 përqindësh. Sipas një raporti të Shërbimit amerikan të inte
Law commission adopts the limiting of immunity Parliamentary law commission has approved today the draft law on voluntary limitation of the immunity by the deputies .
G8 bie dakord per limitin e ngrohjes globale Grupi i Tetë vendeve më të industrializuara në samitin e tyre në Itali kanë rënë