999 rezultate për

limajt

Arrihet marrëveshja mes Fatmir Limajt dhe Behgjet Pacollit për zgjedhjet Është arritur sëfundmi marrëveshja për koalicion mes Nismës Socialdemokrate dhe Aleancës Kosova e Re. Në ora 11 prite
Gjoka debuton me fitore, Kukësi thyen Laçi Ernest Gjoka debuton me fitore në eksperiencën e tij të dytë me skuadrën e Kukësit, e të cilën është shpallur kampion në
Edhe motra e Limajt rehatohet me një punë në shtet Nisma Socialdemokrate me sukses është duke e realizuar premtimin e fushatës zgjedhore për punësime, vetëm se të punësuar
Gjykimi për "Syrin e Popullit", zbardhet dëshmia e Limajt Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, në seancën e sotme për rastin e njohur si “Syri i Popullit” ka deklaruar s
Haradinaj komenton takimin e Shpendit dhe Limajt me Mogherinin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar Doganën e Kosovës, me ç’rast ka thënë se dogana ka mbledhur për bux
Edi Rama i jep një post në qeveri Fatmir Limajt Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, është emëruar koordinator kombëtar i dy qeverive për mbikëqyrjen dhe zbati
Lladrovci i përgjigjet partisë së Fatmir Limajt: O Isë Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci i ka dhënë një përgjigjje fushatës elektorale të opozitës në Drenicë.
Opozita prish ëndërrën e Limajt që të jetë kryenegociator me Thaçin Grupi Parlamentar i lidhjes Demokratike të Kosovës, si dhe Vetëvendosje kanë vendosur që të mos marrin pjesë në seancën
Del përgjimi që ka bërë Milaim Zeka, flasin për aferë korruptive të Fatmir Limajt Një bisedë mes Milaim Zekës dhe partnerit të tij të biznesit me viza, implikon zëvendëskryeministrin e Kosovës, Fatmir L
Pasuria e djalit të Limajt, llogari bankare në SHBA Limaj së fundi ka deklaruar edhe pasurinë e tij në Agjencionin Kundër Korrupsionit. Si pasuri të paluajtshme Limaj ka de
Mesazhi i Limajt për 1 qershorin Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka uruar 1 Qershorin, Ditën e Fëmijëv
Prokurorja kërkon dënimin e Limajt për krime lufte Në Gjykatën Themelore të Gjakovës po vazhdon gjykimi i Fatmir Limajt, në lidhje me veprën penale për krime lufte. Pro
Gjykimi për krime lufte ndaj Limajt drejt fundit Në Gjykatën Themelore të Gjakovës është paraparë që sot të mbahet seanca e fundit në gjykimin për krime lufte ndaj zëven
AAK përkrah idenë e Limajt për demarkacionin Përfaqësues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, lidhur me marrëveshjen e arritur për Demarkacionin, kanë deklaruar se
Sherifi flet për kohën kur Thaçi i përgjërohej Limajt Deputeti i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi në RTV Dukagjin ka folur lidhur me zhvillimet në vitin 2014, atëherë kur u
Mimoza akuzon për kërcënim ministrin e Fatmir Limajt Deputetja Mimoza Kusari-Lila, e ka akuzuar për sjellje jo ligjore dhe kërcënuese ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Ba
Limaj i ka futur në kurth me demarkacionin, Veselin dhe Haradinajn? Nga: Ervin Shkulaku/KOMENT Është një parti e vogël, por NISMA për Kosovën po tenton që të rrisë imazhin e saj në publ
Hoti mbështet idenë e Limajt, a është marrëveshja aktuale e demarkacionit? Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti konsideron se nëse përmbyllet çështja e demarkacionit Qeveria do të
Limaj e ka afër zgjidhjen për demarkacion, PDK-së dhe AAK-së ju pengon Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj është gati të arrijë një marrëveshje për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit m
Fjalët përfundimtare ndaj Limajt më 6 mars Fjalët përfundimtare ndaj Fatmir Limajt do të jepen në datën 6 mars, raporton KTV. Kjo u vendos pasi përfundoi dëgjim