999 rezultate për

limaj

Arrihet marrëveshja mes LDK-së dhe Nismës, flet Limaj Lidhja Demokratike e Kosovës ka arritur marrëveshje për bashkëqeverisje me Nismën Socialdemokrate. Lajmin e ka konfir
Mustafa takon edhe Limajn, dakordohen për forminin e qeverisë së re Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është takuar edhe me kreun e Nismës, Fatmir Limajn. Ata kanë rënë dakord se Kosovës i
200 persona të kthyer nga Italia, shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Malishevë Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka lajmëruar për viktimën e parë nga Komuna e Malishevës si pasojë e coro
Limaj: Kurti e Thaçi e njohin njëri-tjetrin sepse janë të njëjtë (VIDEO) Fatmir Limaj në Rubikon të KTV-së ka thënë se kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi e njohin njëri-tjetri
Fatmir Limaj tregon nëse do t'i hedhë gaz lotsjellës Albin Kurtit Numri një i NISMA Socialdemokrate Fatmir Limaj mohon se do të përdorin forma të dhunshme të kundërshtimit të qeverisë Ku
Kurti e Limaj shihen bashkë në ambientet e Kuvendit, çfarë diskutuan? Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i Nismës, Fatmir Limaj gjatë ditës janë parë bashkë në Kuvendin e Kosovës.
Kukësi-Partizani, dalin formacionet e supersfidës Do të startojë në orën 19:00 në stadiumin e ri Kombëtar, supersfida mes Kukësit dhe Partizanit, që do të përmbyllë edhe
Deputetët e Fatmir Limajt tregojnë nëse do ta votojnë Albin Kurtin për kryeministër Haxhi Shala, deputeti i Nismës Socialdemokrate, thekson që ende nuk ka një vendim nga subjekti politik të cilit i takon
Zbulohet arsyeja pse u plagos këshilltari i Limajt Sot rreth orës 17:00, në Lagjen “Veternik” në Prishtinë, ka mbetur i plagosur Luan Maloku, këshilltar i liderit të Nismë
Policia arreston një të dyshuar lidhur me plagosjen e këshilltarit të Fatmir Limajt Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili dyshohet se shtiu me armë zjarri ndaj Jeton Malokut. Si pasojë, Malo
Të shtëna armësh në Veternik, dyshohet se është plagosur Këshilltari i Fatmir Limajt Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në Veternik. Si pasojë e këtyre të shtënave i plagosur ka mbet
Fatmir Limaj kërkon mos numërohen votat e Serbisë Kreu i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj në një konferencë për media ka thënë se nga numërimi i deritanishëm i votave
E BUJSHME/ NISMA e Fatmir Limajt dhe AKR e Behgjet Pacollit mbetën jashtë Kuvendit (FOTO LAJM) NISMA e Fatmir Limajt dhe AKR e Behgjet Pacollit ka gjasa që të mos futet në Kuvend për shkak se koalicioni i saj, me ç'
Si po e fusin partitë të kaluarën në fushatë Periudha e luftës është bërë njëra prej temave të pandashme gjatë tubimeve elektorale. Të gjithë kandidatët e subjekteve
Limaj: Taksa ndaj Serbisë hiqet kur të shuhen arsyet që bënë të vendosej Kryeministri i ardhshëm i Kosovës duhet të jetë një personalitet kompetent, që ka përvojë dhe duhet të jetë i pjekur pol
Kukësi në avantazh, Limaj shënon supergol nga goditja e dënimit (VIDEO) Kukësi ka zhbllokuar rezultatin 1-0 në përballjen në transfertë ndaj Bylisit e vlefshme për javën e katërt në Superligë.
Firmoset marrëveshja, Fatmir Limaj kandidat për kryeministër Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacolli kanë nënshkruar sot koalicionin parazgjedhor me të cilin do të futen në zgjedhjet e par
Arrihet marrëveshja mes Fatmir Limajt dhe Behgjet Pacollit për zgjedhjet Është arritur sëfundmi marrëveshja për koalicion mes Nismës Socialdemokrate dhe Aleancës Kosova e Re. Në ora 11 prite
Mbaron takimi Haradinaj-Limaj: A i bashkohet NISMA koalicionit? Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj ka takuar në qeveri liderin e NISMA-s për Kosovën, Fatmir Limajn. “Po Kry
Sot takimi, a do t'i bashkohet Fatmir Limaj koalicionit të Haradinajt? Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas zyrtarizimit të koalicionit me PSD -në gjatës së djes