999 rezultate për

lima

Shpëtoi një grua, ushtria e Zvicrës dekoron ushtaren shqiptare Pasi i shpëtoi jetën një gruaje e cila kishte rënë para trenit në stacionin e trenit, zviceriania me prejardhje shqiptar
I infektuar prej 60 ditësh, Alimadhi: Pas skanerave mushkëria funksionon në 70% të saj Deputeti, Adriatik Alimadhi është një ndër personat e infektuar me Covid-19. Ai bëri një lidhje skype në Open në Top
Gruaja muslimane bëhet gjykatësja e parë me shami në Britani Një grua në Britani e cila është bërë gjykatësja e parë në botën perëndimore që ka mban veshur një shami dhe shpreson të
Këngëtarja shqiptare tregon si e ktheu mamanë e saj në myslimane Këngëtarja Çiljeta Xhilaga e ftuar në emisionin “E Diell” ka rrëfyer një histori të veçantë. Ajo është një nga pers
Ambasada amerikane uron besimtarët myslimanë: Sot më shumë se kurrë duhet reflektim Ambasada Amerikane në Tiranë uron festën e Fiter Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë. Përmes një mesazhi në “
Besimtarët myslimanë festojnë sot Fiter Bajramin, falja e namazit në xhami Besimtarët myslimanë festojnë sot Foter Bajramin pas pas muajit të shenjtë të Ramazanit, plot sakrifica dhe solidaritet.
Xhaferri u uron besimtarëve myslimane Fiter Bajramin Ish-ministri Ferdinand Xhaferri ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit. Postimi i Xhaferrit në
Thaci uron Bajramin, kërkon të shmangen vizitat tradicionale tek njëri tjetri Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ua ka uruar festën e Fitër Bajramit besimtarëve myslimanë në Kosovë. Me anë të një
Erion Kristo: Mijëra myslimanë që durojnë poshtërimin, lënë një njeri t’u hajë kokën të gjithëve Pedagogu dhe aktivisti Erion Kristo ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka shprehur gjithë indinjatën e tij
Kreu i myslimanëve: Ja pse Nata e Kadrit është më e vlefshme se 1000 muaj Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Bujar Spahiu i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se Nata e
Rrëfimi i trishtë për historinë e ish-kreut të Komunitetit Mysliman: Agjëroi 21 Ramazane me një qepë në burg Të agjërosh në burgjet e diktaturës për 21 vite rresht. Kjo është historia e trishtë e Hafiz Sabri Koçit, kryetari i par
Çiljeta një myslimane e devotshme: Po argjëroj, lutuni këtë natë! Këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga është një besimtare e devotshme myslimane dhe gjatë këtij muaji ka agjëruar. Çiljeta
Lë spitalin, deputeti Alimadhi fiton betejën me COVID-19 "Dashtë Zoti nuk e shoh më kurrë. Momentet më të vështira për mua ishin: Kur u mbylla ditën e parë në dhomën e spitalit.
Më 2030, myslimanët do t’i agjërojnë dy Ramazanë për një vit Pas 10 viteve, përkatësisht më 2030, myslimanët do të agjërojnë dy herë brenda një viti. Një agjërim i Ramazanit do të f
FIFA: Një mundësi unike për futbollistët myslimanë në këtë Ramazan Gjatë muajit të shenjë mysliman të Ramazanit, shpesh paraqitet pyetja për aftësinë e sportistëve në përgjithësi, dhe fut
Luftoi me vdekjen me COVID-19, flet deputeti Alimadhi nga spitali Deputeti Adriatik Alimadhi është një ndër të prekurit me COVID-19 në Shqipëri dhe fatmirësisht është shëruar plotësisht.
Arrihet marrëveshja mes LDK-së dhe Nismës, flet Limaj Lidhja Demokratike e Kosovës ka arritur marrëveshje për bashkëqeverisje me Nismën Socialdemokrate. Lajmin e ka konfir
6 arsye pse duhet të agjëroni, edhe nëse s’jeni besimtarë muslimanë Orët e para të së premtes shënuan nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit për besimtarët muslimanë, megjithatë agjërimi
Edhe nëse s'jeni besimtarë muslimanë, 6 arsye pse agjërimi është i rëndësishëm Orët e para të së premtes shënuan nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit për besimtarët muslimanë, megjithatë agjërimi
Shkëmbinjtë tropikal koral po transformohen nga ndryshimet klimatike Këto ekosisteme delikate dhe jetësore janë përdorur si një udhëzues për rinovimin e biodiversitetit në rajone të tjera t