999 rezultate për

lilo

Koronavirusi i merr jetën violinistit të shquar shqiptar Një prej violinistëve më të spikatur të Teatrit të Operas dhe Baletit, Pavllo Papalilo ka ndërruar jetë nga COVID. Ai
Violinisti i shquar i TKOB humb betejën me COVID-19 Covid-19 i ka marrë jetën në moshën 74-vjeçare violinistit Pavllo Papalilo. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur Teatri Ko
Barcelona e bleu si një super talent, kroati përfundon në ligën e tretë italiane Futbollisti i ri kroat, Alen Halilovic mund të vazhdojë karrierën e tij në ligën e tretë italiane dhe të veshë fanellën
Kush është biznesmeni që po i rrezikon karrierën prokurorit Besnik Muçi Anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi, po përballet me Kolegjin e Apelimit në kuadër të procesit të Vettingut.
Lilo Labja e ushtrisë shqiptare, kush është gruaja e Forcës Detare me gradën Nënkolonele Nga Mark Brunga Ajo mund të quhet dhe si “Lilo Labja” e ushtrisë shqiptare; nisur kjo nga fakti i të qënit të një gru
Braktisi gjimnazin dhe u vesh partizane, historia e plotë e Lilo Labes (FOTO LAJM) Të gjithë ne e kemi parë të paktën njëher filmin "Malet me blerim mburuar". Një ndër personazhet më interesante ësht
Kush ishte pronari i "Range Rover" ku u gjetën patentat e Tahirit Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka denoncuar personin që i dha makinën biznemenit të ri
Kjo është Lilo labja në jetën reale, sot numëron 90 vite Lilo Labja, personazhi që plagoset në filmin shqiptar ’Malet me blerim mbuluar’’ nuk është një fantazi e skenaristit, po
Shkon në 15 numri i viktimave nga sulmi në Shën Petersburg Ka shkuar në 15 numri i viktimave nga shpërthimi i 3 prillit në metronë e Shën Petersburgut. Zëvendësguvernatorja e S
Kamikazi i metrosë në Rusi mund të mos ketë qenë në dijeni për eksplozivin që mbante Hetuesit rusë po ekzaminojnë versionin sipas të cilit Akbarzhon Jalilov, i dyshuari si autor në atentatin në metronë e S
Publikohen pamje të reja të kamikazit që hodhi veten në erë në Shën Petersburg (FOTO LAJM) Komiteti hetues rus ka konfirmuar identitetin e kamikazit që aktivizoi bombën në metronë e Shën Petersburgut. Identit
Vidhte celularë, në pranga 71-vjeçari në Tiranë Policia e Tiranës ka vënë në pranga një të moshuar nga Vlora pasi akuzohet për veprën penale të përsëritur “Vjedhje”.
Kotelja adoptohet nga familja e qenushëve(FOTO LAJM) Rosie është macja në foto e cila u shpëtua nga një familje në prag të ngordhjes dhe i dha mundësinë për tu rritur e shën
Beogradi paralajmëron Bosnjë-Hercegovinën, do të mbrojë serbët Serbia ka paralajmëruar Bosnjë-Hercegovinën se do të mbrojë serbët e Bosnjës nëse ata do të sulmohen, kjo në prag të ten
Arsenal, United e City "përfitojnë" nga dënimi i Barçës Penalizimi i FIFA-s që i ka hequr të drejtën Barcelonës për të blerë lojtarë në dy merkatot e ardhshme me të drejtë ka s
Alen Haliloviç kalon tek Barcelona Talenti i Dinamo Zagrebit Alen Haliloviç kan nënshkruar një kontratë me skuadrën e Barcelonës deri në vititn 2019. Nga
Barça, 8 milionë për talentin kroat (VIDEO) Sipas së përditshmes kroate "Sportske Novosti", Barcelona ka nisur bisedimet me Dinamo Zagreb, pasi është e interesuar p
Bayern rrëmben fenomenin 17-vjeçar kroat (VIDEO) Edhe pak muaj pritje dhe Pep Guardiola mund të ketë Messin e tij. Nuk është Lionel Messi që është super i blinduar te Ba
Talenti që po çmend Realin hyn në histori (VIDEO) Talenti i Dinamo Zagreb, Alen Haliloviç ka hyrë në historinë e futbollit kroat si futbollisti më i ri që ka arritur të
Fletarrestim për Lindsay-in Gjykatësi i shkallës së dytë lëshoi fletarrestim për Lindsay Lohan pasi që doli pozitive në testin e drogës. Gati një mu