999 rezultate për

lika

Vasilika Hysi largohet nga PS Vasilika Hysi është larguar nga Partia Socialiste gjatë një daljeje LIVE bashkë me kryeministrin Rama. "Sot jam i emo
Shpallen fituesit e Kampionatit Kombëtar të Kodimit, ide kreative të përkthyera në lojëra, robotë dhe aplikacione I ndarë në tre kategori të ndryshme plot 500 fëmijë dhe të rinj të moshave 13 deri në 22 vjeç ju bashkuan këtij evenimen
Biden bisedë me Mbretin saudit, çfarë teme delikate u fol mes tyre Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, bisedoi në telefon me mbretin Salman të Arabisë Saudite. Biden vuri në pa
Pasi u dëbua nga Facebook e Twitter, Donald Trump ka filluar punën për të krijuar aplikacionin e tij Ish-presidenti i ShBA-ve, Donald Trump që nga koha që u dëbua nga Tëitter dhe Facebook, ka filluar punën për të krijuar
Zbulohet plani i Trump për t'u rikthyer në Shtëpinë e Bardhë përmes zgjedhjeve të ardhshme Ish Presidenti Donald Trump ka të ngjarë të parashtrojë mundësinë e kandidimit përsëri për president në vitin 2024, tha
Pas atentatit që i bënë të atit, xhaxhai i Ilir Xhepës gjen zarfin me 6 plumba Pak pas atentatit që i bënë babait të tij, edhe xhaxhai i Ilir Xhepës është kërcënuar. Skënder Xhepa ka gjetur tek rr
Kur Tinder takon TikTok: Njihuni me aplikacionin e ri për njohje! “Lolly” nuk është as aplikacion, as rrjet social, por është pak nga të dyja dhe po ndryshon mënyrën se si të rinjtë mund
Cilat janë 20 vendet që nuk ekzistojnë më?! Nga trazirat etnike dhe luftërat civile tek betejat për pavarësi dhe bashkimet politike, vendet e shtetet vijnë dhe shko
COVID-19/ Mjeku lë pa fjalë Ardit Gjebrean: Vaksina nuk të shëron, ka komplikacione! "Nuk ka vaksinë që të shëron, shpëton një herë e mirë dhe vaksinat kanë edhe komplikacione..." Moderatori i njohur Ar
Nëse besoni tek fuqia e meditimit, këto aplikacione do t'ju ndihmojnë shumë Një aleat i trupit dhe shpirtit, i menaxhimit të emocioneve më të ndërlikuara, një element esencial i një diete antistre
Hasani: Nuk do të aplikoj për vaksinën deri sa aplikacioni nuk është në gjuhën shqipe Aplikacioni elektronik i vaksinimit është vetëm në gjuhën maqedonase. Ndërkaq nga Ministria e Shëndetësisë për NMK-P
Mbi 900 të infektuar në 24 orë, Manastirliu: Jemi në situatë delikate Ministria e Shëndetësisë raportoi një ditë më parë rekordin e numrit të infektimeve që nga nisja e pandemisë në vendin t
Fillon sot votimi me postë nga diaspora për zgjedhjet e 14 shkurtit Të gjithë qytetarët që kanë arritur të regjistrohen me sukses si votues jashtë vendit, pasi kanë
​KQZ aprovon 101 mijë e 839 aplikacione për votim jashtë vendit, refuzon 29 mijë e 633 Komisioni Qendror Zgjedhor ka aprovuar 101 mijë e 839 aplikacione për votim jashtë vendit, ndërsa ka refuzuar 29 mijë e
Qytetarët e kritikuan për veshjen, Rama u kthehet ashpër: Të duken rroba gjumi? (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama komentohet shpesh nga qytetarët për vshjen e tij jo zyrtare . Së fundmi Rama është kritikuar n
Detaje të reja nga atentati i 60-vjeçarit në Mamurras: Po kthehej nga varrimi i së motrës Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mesditën e sotme në Mamurras, ku i plagosur ka mbetur 65 vjeçari Myslim Lika. A
I biri vrau, e motra iu vetëvra dhe vetë i bënë atentat: Të "zezat" në familjen e Myslim Likës Ditën e sotme Myslim Lika ra pre e një atentati në Mamurras, teksa po kthehej nga varrimi i motrës së tij. 59-vjeçar
Tre plumba në trup babait të killerit të biznesmenëve, po kthehej nga varrimi i së motrës Një atentat ka ndodhur mesditën e sotme në Mamurras ku mbeti i plagosur rëndë 65-vjeçari Myslim Lika. Mësohet se Lika
Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi presiden
10-vjeçarja ndërroi jetë pas një sfide në TikTok, kërkohet bllokimi i aplikacionit Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin në Itali pasi një vajzë 10-vjeçare ka ndërruar jetë nga një lojë në TikTok. S