999 rezultate për

ligue

Ligue 1, si do të vendosë Gjyktata për fillimin ose jo të kampionatit? “Është java e fundit e sezonit”. Kështu e kanë prezantuar disa media franceze përballjen gjyqësore që do të “luhet” p
Rrëzimi nga bicikleta i rrezikon karrierën futbollistit të Ligue 1 Një biçikletë i rrezikon karrierë sulmuesit të Dijon, Yassine Benzia. Ky i fundit pësoi një aksident të rëndë teksa p
Nuk ndalet presidenti i Lyon, i drejtohet qeverisë franceze duke i dërguar letër për rifillimin e Ligue One Presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas ka vazhduar luftën e tij kundër vendimit për të përfunduar sezonin e Ligue 1 më h
Ligue 1 do të jetë e para që do të nisë sezonin e ri, vendoset data 21 gusht Ligue 1 ishte kampionati i parë europian që vendosi të mbyllë përfundimisht sezonin dhe tani mund të jetë i pari që do t
3 klube apeluan vendimin e Ligue One, gjykata merr vendimin Lyon, Toulouse dhe Amiens, tre klubet që apeluan vendimin për përfundimin e hershëm të Ligue 1, kanë parë apelin e tyre
FSHF synon të ndjek shembullin e Ligue 1, skuadrat e Kategorisë Superiore dalin kundër Futbolli i Shqipërisë mund të përjetojë skenarin francez për fatin e kampionatit. Federata Shqiptare e Futbollit po m
Çudia e sezonit në Francë, shpallet kampion me vetëm 1 minutë lojë Ligue 1 tashmë i ka dhënë verdiktet e saj, edhe pse nuk i ka shvilluar të gjitha ndeshjet për shkak të Koronavirusit. Ve
Pas mbylljes së sezonit L’Equipe publikon formacionin e vitit në Ligue 1 Gjatë kësaj jave ne Francë u mor vendimin për mbylljen e ligave të futbollit ku në League 1, PSG u shpall kampione.
Çfarë po ndodh me me Ligue One? Po planifikon të rinisë sërish futbollin Ligue 1 vazhdon me vendime të jashtëzakonshme. Kampionati francez sot ka vendosur që t’i jap fund sezonit të futbolli
PSG-ja ia kushton titullin e nëntë punëtorëve shëndetësorë dhe heronjve të përditshëm Pas vendimit të Ligës Profesioniste të Futbollit të Francës (LFP) për të përfunduar edicionin 2019\2020, titulli i Ligue
ZYRTARE/ PSG fiton titullin, ja të gjitha verdiktet në Ligue One Qeveria franceze vendosi të mos zhvillohej asnjë ndeshje futbolli deri në muajin gusht. Diçka e tillë solli pezullimin e
Pas Ligue 1 a do të anulohet edhe Champions? UEFA po përballet me një situatë të pakëndshme për përfundimin e Ligës së Kampionëve pasi futbolli në Francë është anulu
Përgjigja finale, futbolli gjerman pret vendimin e Merkel Kampionatet elitare në Europë po shkojnë drejt pezullimit përfundimtar për shkak të pandemisë së koronavirusit. Minis
E BUJSHME/ Anulohet Ligue One Pas kampionatit holandez, do të anulohet një tjetër kampionat i madh. Kampionati i Ligue 1 në Francë, si dhe ai i Lig
Caktohet data e fillimit të Ligue One Anglia me 8 qershor, Italia në fund të majit ose në fillim të qershorit, Spanja me 6 dhe 7 qershor, tashmë edhe Franca k
ZYRTARE: Pezullohet edhe Ligue 1 Federata e Futbollit në Francë ka marrë vendim të pezullojë Ligue 1 dhe Ligue 2, për t’iu bashkuar disa ligave tjera të
Si po ndikon koronavirusi në pesë ligat kryesore të Evropës?, I ka rezistuar vetëm Premier League Koronavirusi ka afektuar edhe sportin. Shumë gara në sporte të ndryshme janë pezulluar gjithandej nëpër Evropë, shkak
Arrestohet për ngacmim seksual presidenti i skuadrës së Ligue One Presidenti i Angers Said Chabane është arrestuar për ngacmim seksual. 55 vjeçari sipas RMC-së, "i ka prekur gratë në
Di Maria: Të gjithë thonë se në Ligue 1 nuk ka konkurrencë, po Premier League ka? Angel Di Maria ka vendosur të flasë për kritikat e padrejta që thonë se Ligue 1 është një kampion i dobët. Ai e ka ma
Mbappe, Neymar dhe Icardi i japin fitoren PSG-së (VIDEO) Paris Saint-Germaini ka arritur t’i marrë tri pikët e ndeshjes kundër Montpellier, që përfundoi me rezultat 3:0, të vlef