999 rezultate për

ligt

Cassanos i soset durimi: U lodhëm me Sarrin Antonio Cassano e ka shprehur hapur mospëlqimin ndaj Maurizio Sarrit. Në një intervistë të fundit, italiani tregon se ti
Befason De Ligt: Nëse nuk do të bëhesha futbollist, do të isha agjent Mbrojtësi i Juventusit, Matthijs de Ligt ka bërë shaka duke thënë se nëse nuk do të bëhej futbollist profesionist, ai do
"Topi i Artë" për të rinj, triumfon mbrojtësi i Juventusit Lojtari i Juventusit, Matthijs de Ligt është fituesi i edicionit të dytë të Çmimit "Kopa". Trofeu që jepet nga "Franc
"Heshtje" në Allianz Stadium, Sassuolo përfiton nga gafat e De Ligt dhe Buffon (VIDEO) Juventusi nuk e ka nisur aspak mirë pjesën e dytë përballë Sassuolos e cila po tregon mjaft karaktar këtë ndeshje. Nj
Sarri flet për marrëdhënien me CR7 Maurizio Sarri ka dalë ditën e sotme në konferencë për shtyp, për të folur për ndeshjen e nesërme që Juventusi do të lua
"Gjymtohet" Juventusi dëmtohen, De Ligt e Costa Juventusi ka marrë një lajm dëshpërues pas fitores së vështirë 3:1 kundër Atalantas të shtunën në Serie A, pasi Douglas
De Ligt reagon ndaj akuzave: Nuk pendohem që zgjodha Juventusin Matthijs de Ligt e ka mohuar se është penduar që i është bashkuar Juventusit, pas komenteve të bashkatdhetarit të vet, P
Juventus-Milan, formacionet e mundshme: Rikthehet De Ligt Sot në 20:45 një ndeshje e madhe na pret, Juvetusi dhe Milan do të përballen në "Allianz Stadium" në ndeshjen e vleshme
Juventusi me "paterica" në mbrotje, De Ligt humb sfidën e Championsit për shkak dëmtimi Në derbin e të së shtunës në mbrëmje ishte heroi i takimit, pasi i dha 3 pikët Juventusit me golin e shënuar ndaj Torino
Torino "vishet" bardhezi, Juventusi i falet De Ligt (VIDEO) Goli i parë i Matthijs de Ligt me Juventusin i ka dhënë fitoren 1-0 bardhezinjve në derbin ndaj Torinos. Qendërmbrojt
Zhbllokohet derbi, De Ligt tund rrjetën (VIDEO) Juventus më në fund ka zhblkokuar shifrat ndaj Torinos. Është De Ligt i cili kaloi bardhezinjtë në avantazh duke shfr
Mbyllet pjesa e parë pa gola, De Ligt kap topin me dorë por arbitri nuk e sheh (VIDEO) Është mbyllur pa gola pjesa e parë supersfida mes Torinos dhe Juventusit. Në këtë sfidë protagonist është bërë sërish
Formacionet e mundshme: Juve-Genoa, Sarri i bën gjëmën De Ligt Barazimi në Lecce nuk e tundi Juventusin nga kreu i klasifikimit, falë barazimit të Parmës në “San Siro”, kundër Interit
"Ai është më i mirë se De Ligt", prestigjozia italiane i thur elozhe mbrojtësit shqiptar (FOTO LAJM) Mbrojtësi i Shqipërisë Marash Kumbulla është duke kaluar nëpër një formë mbresëlënëse në Serie A me Hellas Verona. An
Juventusi ndalet nga Lecce, De Ligt nuk e justifikon besimin (VIDEO) Me Cristiano Ronaldon në shtëpi, Juventusi nuk arrin dot të marrë pikë të plota përballë Lecces në shtëpinë e kësaj të f
Barazon Lecce, De Ligt amator, shkakton tjetër 11-metërsh (VIDEO) Lecce ka baraspeshuar shifrat mjaft shpejt në sfidën ndaj Juventusit, me këta të fundit që qëndruan në avantazh për vetë
Po bën gabime? Bonucci mbron De Ligt Leonardo Bonucci ka folur për Tuttosport për performancën e Matthijs de Ligt deri më tani në Bianconeri, duke sqaruar
"Shpërthen" trajneri i Bologna-s: Gjyqtari ndihmoi Juventusin (VIDEO) Ndihmës trajneri i Bologna-s, Emilio De Leo, ka thënë se do të kishte qenë mirë nëse gjyqtari do të shikonte incidentin
Pse nuk u akordua penallti në rastin e De Ligt? (VIDEO) Bologna kishte ankesa për penallti në minutat e fundit të humbjes së tyre 2-1 ndaj Juventusit, por rregullat e IFAB treg
Fillimi i vështirë te Juve, De Ligt: Te Ajax isha i pathyeshëm Fillimi i sezonit në një ekip të ri nuk është kurrë i lehtë. E tillë ka rezultuar edhe për Matajs De Ligtin aventura juv