999 rezultate për

ligjshme

Adriatik Llallës i konfiskohet pasuria Gjykata e Lartë ka vendosur konfiskimin e pasurive të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Ky vendim është urdhëruar n
"Ligji anti-Mafia", Osmani paralajmëron konfiskimin e pasurive të paligjshme Kandidatja për presidente të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se bashkë me Kurtin asnjëherë më parë nuk kanë pasur dyert m
Voltana Ademi çon zgjedhjet e 30 qershorit në Gjykatën Kushtetuese: Të paligjshme! Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ngre padi për votimet në Gjykatën Kushtetuese. Menjëherë pas bërjes funksio
Platformat online mund të gjobiten në Britani për përmbajtje të paligjshme Të njohura si “fatura e dëmtimeve online”, të propozuara fillimisht nga everia e ish-kryeministres, Theresa May, në pril
Gjykata i jep të drejtë arkitektit: Mbajtja e maskës me detyrim është e paligjshme Një gjykatë në Gjermani mori një vendim që mund të ketë implikime në mbarë vendin, sa i takon masave kufizuese kundër Co
Apartament e dhurata mijëra euro, zbardhet vendimi i KPK për gjyqtaren Elona Toro Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Elona Toro, u konfirmua me shumicë votash në shkallën e parë të vetingut më 17 qershor të
Avokatët e Ylli Ndroqit ankimojnë vendimin e SPAK: Pasuritë janë të ligjshme Avokatët e presidentit të grupit mediatik “Yldon Media Group”, Ylli Ndroqi, ankimuan sot vendimin e SPAK për sekuestrimi
Makina e re e Maradonës: Befason legjenda, lëviz me BMW 200,000 euro dhe me pajisje të paligjshme (VIDEO) Argjentinasi ka blerë një BMW M4 F82 teksa e ka pajisur me drita dhe sirena të rezervuara ekskluzivisht për autoritetet
Pandemia po favorizon futjen e krimit në ekonominë e ligjshme, a rrezikohet Shqipëria? Krimi i Organizuar po rrit kontrollin në ekonominë globale sidomos në ndërmarrje të brishta, aktiviteti i të cilave ësht
Toka e premtuar: Merr fund grupi i cili kalonte emigrantë në rrugë të paligjshme (VIDEO) Policia e Korçës ka vijuar operacionin policor i koduar "Perimetri", duke arrestuar 5 shtetas të cilët transportonin emi
Avokati: Ndalja e Alajt, ndër më të paligjshmet në Kosovën e pasluftës - sa për show mediatik Avokati i Ardian Alajt, Durim Osmani, është deklaruar për Kallxo.com për ndaljen që i është bërë atij nga policia e Koso
Pamje të dhimbshme, si kalojnë shqiptarët në mënyrë të paligjshme në Angli Një 20-vjeçar rumun, u përpoq të kontrabandonte dy shqiptarë në Mbretërinë e Bashkuar të fshehur nën dyshemenë e kamioni
Shembja e Teatrit Kombëtar, Basha mbledhje urgjente në selinë e PD-së Kryedemokrati Lulzim Basha i është bashkuar aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit i cili u shemb rreth orës 05
Gjykata Kushtetuese diskuton sot shpërndarjen e Kuvendit Pas përfundimit të mbledhjes së sotme të Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Maqedonisë së Veriut, gjykatësit në mbled
Kuvendi mblidhet nesër, dhe në plan të parë është shkarkimi i Metës Nesër në orën 11:00 Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet Komisioni i Posaçëm Parlamentar që heton ligjshmërinë e veprimev
Arrestimi i avokatëve të Çilit, reagon Dhoma Kombëtare e Avokatisë: E paligjshme! Operacioni "Mezhgorani", vuri në pranga edhe dy avokatët Ilir Korbi dhe Betim Shkupi. Lidhur me arrestimin e tyre ka rea
Kina, ndalon plotësisht tregtinë e paligjshme të kafshëve të egra Komiteti i Përhershëm i Asamblesë Kombëtare Popullore, organi më i lartë ligjvënës në Kinë, miratoi të shtunën paradite
Vjosa Osmani flet për fotografinë e Hashim Thaçit: Lëvizja e fotos ishte e ligjshme Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se lëvizja në zyrën e saj e fotografisë së presidentit të Kosovë
E FUNDIT/ Pezullohen nga detyra 4 policë në Rinas, tentuan të kalojnë në mënyrë të paligjshme një shtetase Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat pezullon nga detyra 4 punonjës policie për veprën penale “Dhënie ndihme pë
TIRANË/ Ndërtime të paligjshme që mund të merrnin jetë, lista e të arrestuarëve Pasditen e sotme prokuroria ka lëvizur në qarkun e Tiranës duke firmosur rreth 38 urdhra ndalimi për zyrtarë e ish zyrta