999 rezultate për

ligjore

Pushimet u kthyen në tragjedi, del ekspertiza mjeko-ligjore e 17 vjeçares Janë zbardhur detaje të reja nga hetimet që po bëhen për ngjarjen e rëndë që ka ndodhur dy ditë më parë në Velipojë, tek
Tragjedia me shqiptaren në Greqi, del raporti i mjekësisë ligjore Lajmi për vdekjen e 16 vjeccares shqiptare në Greqi shkaktoi një tronditje të madhe për opinionin publik. Sot ka dalë
COVID-19, qeveria del kundër projektit që propozoi Vjosa Osmani Qeveria e Kosovës nuk e ka përkrahur Projektligjin për Parandalimin dhe Luftimin e Përhapjes së Covid 19. Përkundër s
Vajza mund të ketë vdekur para një viti, mjekët ligjorë sqarojnë ngjarjen në Kombinat Ngjarja e rëndë që tronditi Shqipërinë mbrëmjen e djeshme, ka nisur të zbardhet. Zhaneta Josifi dhe vajza e saj Anisa
48 vjeçari njihej si pijanec, del ekspertiza mjeko-ligjore e 5 vjeçares të ngacmuar seksualisht nga komshiu Ka dalë ekspertiza mjeko-ligjore e 5 vjeçares në Berat, ku sipas mjekëve ka rezultuar se e mitura kishte shenja të ngac
Avokati: Ndalja e Alajt, ndër më të paligjshmet në Kosovën e pasluftës - sa për show mediatik Avokati i Ardian Alajt, Durim Osmani, është deklaruar për Kallxo.com për ndaljen që i është bërë atij nga policia e Koso
Pas 87 ditëve mbaroi gjendja e jashtëzakonshme! Kufijtë janë hapur Për herë të parë në historinë e saj, më 18 mars Maqedonia shpalli gjendje të jashtëzakonshme. Vendi ynë ishte i vetmi
Rama e la në hije, Voltana Ademi i shkruan letër publike: Po veproni barbarisht! Shembjet e bëra nga IKMT në Velipojë kanë shkaktuar shumë zhurmë dhe akuza të ndërsjellta. Ditën e sotme, kryetarja e Sh
Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, pikat për të cilat u diskutua Mbledhja e Këshillit Politik që u zhvillua sot në ambientet e Pallatit të Kongreseve përfundoi pas 60 minutash. Qëlli
Probleme ligjore? Balotelli mungon përsëri ANSA, Calciomercato.com dhe Tuttomercatoweb pretendojnë se Balotelli mungonte pa lejen e klubit këtë mëngjes. Vjen pa
Gjobitet me dy milionë lekë "pronari" i plazhit privat në Himarë Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të
Shembja e shkollave në Durrës, Xhaferraj: Qeveria do të mbyllë tenderët në mënyrë jo-ligjore Si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit, Këshillit Bashkiak Durrës ka miratuar vendimin e prishjes së disa shkollave. Në
Për shkak të emrit të së bijës, Kylie Jenner i hapen probleme ligjore (FOTO LAJM) Nëse ju kujtohet, në 2019-n Kylie Jenner u përpoq të markonte emrin e vajzës së saj, Stormi, në mënyrë që të mos përdore
53 vjeçari që ndëroi jetë sot nga koronavirusi në Kosovë, ishte oficer doganor 53 vjeçari që vdiq sot nga koronavirusi në Kliniken Infektive, ishte oficer në Doganën e Kosovës Kjo u bë e ditur nga
Demët e pallogaritshme nga koronavirusi, 5000 amerikanë padisin Kinën Në më pak se një muaj, më shumë se 5,000 amerikanë janë bashkuar me një padi veprimi në Florida duke kërkuar dëmshpërbli
Publikoi këngën e re, habit Era Istrefi: Jam në procese të ndërlikuara ligjore (FOTO LAJM) Ditën e djeshme këngëtarja Era Istrefi publikoi këngën e re "No Maybes" në bashkëpunim me Arash dhe Ilkay Snecan. Përmes
Arrestimi i avokatëve të Çilit, reagon Dhoma Kombëtare e Avokatisë: E paligjshme! Operacioni "Mezhgorani", vuri në pranga edhe dy avokatët Ilir Korbi dhe Betim Shkupi. Lidhur me arrestimin e tyre ka rea
Henri Çili reagon pas arrestimit: Nuk jam i rrezikshëm Botuesi Henri Çili ka folur sot për mediat në lidhje me ndalimin e tij dhe më pas lirimin e tij nga gjykata në një opera
Zaev bëhet pishman: Ndryshimi i emrave të shkollave në Çair në mënyrë ligjore Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, e ka ndryshuar për 360 shkallë qendrimin për procedurën e riemërtimit të shkollave fillor
Ish-këshilltarja e Ramës emërohet Avokate e Përgjithshme e Shtetit Qeveria miratoi emërimin e Enkeljeda Muçaj në detyrën e Avokatit të Përgjithshëm të Shtetit. Ajo zëvendëson në këtë dety