999 rezultate për

ligjore

E marta ditë e rëndësishme për SHBA, Biden cakton anëtarët e Kabinetit Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden ka në plan të caktojë anëtarët e parë të kabinetit të tij të martën, tha një pr
Numër i pasaktë i viktimave të COVID-19? Drejtori i Mjekësisë Ligjore: Prokuroria të hetojë! Pas denoncimit të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha se numri i viktimave të raportuara nga autoritetet nuk isht
KLP publikon listën e prokurorëve kandidatë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi Këshilli i Lartë i Prokurorisë, në zbatim të ligjit nr. 115/2016 “Për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë” i
Trump nuk dorëzohet, përgaditet për betejën ligjore përballë Biden për zgjedhjet Presidenti Trump nuk ka ndërmend të pranojë rezultatin e zgjedhjeve ku u shpall fitues Biden. Mediat amerikane shkru
Biden u shpall President, Trump nuk heq dorë: Fituam zgjedhjet! Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka reaguar teksa mediat ndërkombëtare konfirmuan fitoren e kandidatit Joe Biden, më h
Miratohet në parim projektligji për financimin e subjekteve politike Në seancën e sotme deputetët e kanë miratuar në parim projektligjin për financimin e subjekteve politike, me 68 vota për
Punësimi i maqedonasve në emër të shqiptarëve, paralajmërohen ndryshime ligjore Punësimet e maqedonasve që deklarohen si shqiptarë nuk kanë të ndalur, ndërkaq Qeveria pretendon se nuk mund ta ndalë kë
Rihapet çështja "Calciopoli": Juventusi vazhdon betejën ligjore, kërkon të rimarrë dy titujt Juventusi nuk e ka mbyllur ende kapitullin e dhimbshëm “Calciopoli”, pasi ende sot pas 14 vitesh, vijon betejat gjyqësor
Shkeli marrëveshjen, BE fillon veprimet ligjore kundër Mbretërisë së Bashkuar Bashkimi Evropian ka nisur veprime ligjore kundër Mbretërisë së Bashkuar pasi Boris Johnson nuk arriti t’i përgjigjej kë
Messi fiton betejën ligjore për të regjistruar markën e tij tregtare Lionel Messi mund të regjistrojë një markë tregtare nën emrin e tij, konfirmoi sot gjykata më e lartë evropiane pas një
"U katandis kaposhi në thelë", Duka komenton ndryshimet ligjore për sportin Armand Duka në “Pressing” sërish, përballë moderatorit Gerti Çarçani. Shumë tema për të folur, në një moment mjaft delik
Zjarri në Priskë të Tiranës, Meta: Të mbahet përgjegjësi ligjore! Presidenti Ilir Meta ka reaguar me shqetësim për zjarrin që ka përfshirë zonën e Priskës në Tiranë. Presidenti Ilir M
10 arsyet sportive dhe ligjore, pse Messi po largohet nga Barça Në shumë ndeshje të sezonit të fundit, Leo Messi është drejtuar kokëposhtë për në tunelin e dhomës së zhveshjes. Keqardh
"Të shkojnë në hale të gomerëve!", urdhëri i Enverit për të arrestuar Kadarenë I tronditur nga gjithë sa kishte ndodhur një vit më parë, Enver Hoxha donte t’i shkonte deri në fund “shpartallimit” të
Pushimet u kthyen në tragjedi, del ekspertiza mjeko-ligjore e 17 vjeçares Janë zbardhur detaje të reja nga hetimet që po bëhen për ngjarjen e rëndë që ka ndodhur dy ditë më parë në Velipojë, tek
Tragjedia me shqiptaren në Greqi, del raporti i mjekësisë ligjore Lajmi për vdekjen e 16 vjeccares shqiptare në Greqi shkaktoi një tronditje të madhe për opinionin publik. Sot ka dalë
COVID-19, qeveria del kundër projektit që propozoi Vjosa Osmani Qeveria e Kosovës nuk e ka përkrahur Projektligjin për Parandalimin dhe Luftimin e Përhapjes së Covid 19. Përkundër s
Vajza mund të ketë vdekur para një viti, mjekët ligjorë sqarojnë ngjarjen në Kombinat Ngjarja e rëndë që tronditi Shqipërinë mbrëmjen e djeshme, ka nisur të zbardhet. Zhaneta Josifi dhe vajza e saj Anisa
48 vjeçari njihej si pijanec, del ekspertiza mjeko-ligjore e 5 vjeçares të ngacmuar seksualisht nga komshiu Ka dalë ekspertiza mjeko-ligjore e 5 vjeçares në Berat, ku sipas mjekëve ka rezultuar se e mitura kishte shenja të ngac
Avokati: Ndalja e Alajt, ndër më të paligjshmet në Kosovën e pasluftës - sa për show mediatik Avokati i Ardian Alajt, Durim Osmani, është deklaruar për Kallxo.com për ndaljen që i është bërë atij nga policia e Koso