999 rezultate për

ligjor

Xhaferi: Nuk ka bazë ligjore për shpenzimin e mjeteve për Këshillin e mbikëqyrjes civile Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi i ka hedhur poshtë pohimet e deputetit të LSDM-së Aleksandar Kiracoski se nuk mundëson
E qëlloi disa herë derisa i mori jetën, detaje për autorin me tre identitete që eliminoi Vilsonin Policia ka dhënë të tjera informacione për autorin i cili dyshohet të ketë eliminuar mbrëmjen e së hënës 28 vjeçarin Vil
"Emrin, ose do të ketë hapa ligjore", VV i përgjigjet kërcënimit të Thaçit: Do ta sjellim Lëvizja Vetëvendosje i është përgjigjur deklaratës së Presidentit, Hashim Thaçi I cili kërcënonte se do të ndërrmerrte h
"Do vemë me shpatulla pas muri cdo anëtar të KÇK", paralajmërimi i fortë i Ramës Në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, kryeministri Edi Rama teksa vlerësoi punën e uniformave blu, u ndal
"Rrëmben turkun dhe e dërgon pako postale", Pollo reagon për ekstradimin e mësuesit Mësuesi turk Harun Çelik, 42 vjeç u dëbua nga Shqipëria duke cënuar kështu në këtë formë të drejtat themelore të njeriut
Ligji për mediat, Basha: Atentat ndaj lirisë së fjalës! Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ka reaguar për paketën ligjore antishpifje, të cilën qeveria kërkon ta kalojë në parlamen
Helmimi misterioz, Mjekësia Ligjore tregon pse vdiq Rezarta Olsi Hajdari u zgjua ditën e djeshme nga koma dhe rrëfeu se pasi kishin ngrënë ndarkë, ai bashkë me nusen e tij Rezartën
35 organizata të botës thirrje Ramës të tërheqë paketën ligjore anti-shpifje 35 organizata nga vende të ndryshme të botës, 34 prej të cilave janë pjesë e “Solidarity Platform” i bashkohen deklaratë
Doris Pack mbështet Metën: Rama po kap drejtësinë me paratë e BE-së Kryetarja e Forumit të Gruas në Partitë Popullore Europiane, Doris Pack ka reaguar lidhur me shkeljet ligjore të kreut t
Paketa anti-KÇK, 22 shoqata të shoqërisë civile dalin kundër nismës së Ramës Ligji “Anti KÇK” pritet të jetë objekt i diskutimeve në Parlament, pasi qeveria do ta paraqisë draftin në Parlament. Nis
"Lloj lloj sharlatanësh që shfaqen si sizmologë e inxhinierë”, Rama sulmon sërish Kryeministri Edi Rama duket se nuk i ka dalë inati me mediat, por këtë herë i ka sulmuar në mënyrë të sofistikuar. Ai
Paketa ligjore për sportin, Shqipëria mund të mbetet pa futboll Sporti është përdorur dhe vazhdon të përdoret. Futbolli më shumë. Stadiumet, në kohë fushatash mbushen me politikanë, të
Thirrja e 3 në Hagë, Haradinaj: Jo ftesë ligjore, por erdhi pas presioneve ndërkombëtare (VIDEO) Në një intervistë për FaxNews, kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur dorëheqjen e tij nga posti, p
Përplasja për Kushtetuesen, ambasada e SHBA kërkon dërgimin e çështjes në "Venecia" Ambasada amerikane ka reaguar pas përplasjes për emërimet në Gjykatën Kushtetuese duke bërë edhe një sugjerim. Në reagim
U kallëzua penalisht, reagon Adrian Dvorani Lidhur me kallwzimin e presidentit meta, ka reaguar vetw Adrian Dvorani i cili shprehet i gatshwm tw pwrballet me situat
Meta i përgjigjet KED: Lojëra mafioze me afatet, nuk bëj veprime anti-ligjore Presidenti Ilir Meta ka akuzuar hapur Këshillin e Emërimeve në Drejtësi duke thënë se ndoqi një rrugë jo të drejtë në dë
Mbyllet "beteja" Juventus-Inter për titullin e vitit 2006 Juventusi ka humbur edhe betejën e fundit ligjore për t’i hequr Interit titullin e vitit 2006. Kolegji i Garancive Sp
Titulli i vitit 2006: Juventus humb përfundimisht betejën ligjore, i mbetet Interit Juventus ka humbur edhe betejën e fundit ligjore për t’i hequr Interit titullin e vitit 2006, teksa Kolegji i Garancive
Ç'po ndodh me Napolin, klubi nis padi ligjore kundër lojtarëve të vet Klubi italian Napoli e ka lëshuar një deklaratë për media ku është bërë e ditur se klubi do të nisë padi ligjore ndaj fu
E RËNDË/ Gjendet pa jetë berberi i Cristiano Ronaldos Trupi i berberit nga Madeira, Ricardo Maruqes Ferreira, i cili e kishte klient të rregullt sulmuesin e Juventusit Cristi