999 rezultate për

ligjit

Meta kërkon nisjen e hetimeve nga SPAK: Të hetohen nismëtarët e projektligjit! Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar Prokurorisë së Posaçme të hetojë projekt ligjin për Metrologjinë. Meta pohon se ky
Basha sfidon Ramën: T’i nështrohemi ligjit anti-mafia! Kreu i PD-së Lulzim Basha u shpreh se çdo politikan, duke nisur nga ai dhe kryeministri Edi Rama duhet t’i nënshtrohen l
Policia e Kosovës zero tolerancë ndaj shkelësve të Ligjit anti-COVID Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka mbajtur sot një takim virtual ku ka folur rreth zbatimit
LDK për herë të shtatë e dërgon në Kuvend Projektligjin për Rimëkëmbje Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike do të hidhet nesër për votim në Kuvendin e Kosovës për herë të shtatë radhazi.
Shqiptarët të parët për dëbimet nga Gjermania pas hyrjes në fuqi të ligjit të ri Ministria e Punëve të Brendshme të Gjermanisë e pranon, se hyrja në fuqi e ligjit për kthimin e rregulluar të refugjatëv
VV e LDK nuk votojnë pro ligjit për vlerat e luftës së UÇK-së Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe ata të Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk votuan sot për projektligjin për mbrojtj
Kosnett kundër projektligjit për vlerat e UÇK-së Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka dalë kundër projektligjit për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së.
Rama "bëri" sikur u tërhoq, reagon ashpër KE: Rrezikohet humbja e besimit ndaj ligjit Komisioni Evropian kundërshton nismën e qeverisë për amnisti fiskale. Përmes një raporti kofidencial, KE rendit argument
Mbahet takimi i parë për Hartimin e Draft Ligjit të Shërbimit Korrektues të Kosovës Shërbimi Korrektues i Kosovës ka mbajtur sot takimin e parë të Grupit të Punuës për Hartimin e Draft-Ligjit
Nuk u plotësua kuorumi, nuk kalojnë pesë marrëveshjet ndërkombëtare Për shkak të mungesës së kuorumit në Kuvend nuk kanë kaluar pesë marrëveshjet ndërkombëtare, raporton “Ekonomia Online”.
Vendoset data, kur do të shqyrtohet në Kuvend ndryshimi i sistemit zgjedhor Kuvendi ka zbardhur kalendarin e punimeve të Komisionit të Ligjeve për propozimin e opozitës parlamentare për ndryshim s
Basha hapi lokalin e u ul me mbi 10 vetë, Rama: Mirë t'i bëhet, të gjobitet sipas ligjit! Ditën e sotme policia e Durrësit ka gjobitur kryetari e opozitës Lulzim Basha pas një takimi me mbi 10 persona në këtë q
Ibrahim Lici refuzon OFL, i ati: Djali nuk është subjekt i ligjit Ibrahim Lici refuzon kërkesën e OFL-së për vetëdeklarim të pasurisë. Ka qenë babai i tij Mustafa Lici që në emër të djal
Lleshaj i vë vulën ligjit për pushimin e policëve "barkderra": Do marrin 50 përqind të pagës Policia e Shtetit do të lirojë nga radhët e saj efektivët që kanë mbushur moshën mbi 55-vjeç, që janë mbipeshë apo në fo
A do të dërgohet në karantinë? Pacolli: S’veproj kundër rregullave dhe ligjit Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli ka arritur në Prishtinë, por ka thënë se nuk e di nëse do të dërgohet në karantinë ose
SHBA krerëve të Kosovës: Veproni sipas ligjit, të hiqet taksa Kosova po kalon një periudhë të vështirë si nga ana e përballjes me pandeminë e koronavirusit por në anën tjetër me pol
Habit Meta: S'jam për largimin e Ramës, por të rrijë brenda ligjit! Presidenti Ilir Meta, duke komentuar raportet me Ramën, u shpreh sonte se ai nuk po e bën këtë levizje për largimin e Ra
Meta i kundërvihet Ramës për "Forca e Ligjit": Krimi s’mund të luftohet me fushata! Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë për Zërin e Amerikës në Ëashington, teksa ka komentuar gjithashtu dhe opera
Pas Shijakut e Durrësit, "Forca e Ligjit" zbarkon në Shkodër Duket se pas Shijakut, Durrësit dhe Elbasanit, Operacioni “Forca e Ligjit” ka zbarkuar sot edhe në Shkodër. Burime të
I dolën në krah Ramës, kush janë 5 deputetët e opozitës që votuan pro ligjit "Anti Shpifje" Me 82 vota pro Kuvendi i Shqipërisë miratoi paketën "Anti shpifje", ligj i cili ka marrë kritika të shumta edhe nga ndër