999 rezultate për

ligjin

"Daltonët e Dobraçit, si Bajrajt bënin ligjin në mes të Brukselit pa i hyrë një gjemb në këmbë" Policia shqiptare në bashkëpunim me atë Holandeze kanë arrestuar 11 persona, si të lidhur me grupin Bajri në Shkodër duk
Ibra bën "ligjin" në MLS, sulmon ish-mesfushorin e Romës (VIDEO) Zlatan Ibrahimoviç nuk ka ndryshuar as pak me kalimin e viteve, dhe ka ruajtur atë natyrën kontraverse dhe shpërthyese t
Propozimi interesant i Dautit për veteranët, merr fund hetimi dhe shpëtojnë komandantët? Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, ka reaguar lidhur me listën e veteranëve dhe ligjin për këta të fundit.
Rama rrëzon i vetëm Metën në Kuvend Ashtu siç pritej maxhoranca, pa opozitën në sallë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Meta për ligjin e lojërave të fatit.
E kush e dinte? Dafina Zeqiri e paska thyer ligjin tërë kohës Dafina Zeqiri është një nga këngëtaret më të preferuara të publikut shqiptar. Ajo shpesh është parë në videoklipe apo
Metës nuk i bën zemra të nënshkruajë ligjin për prokurorët dhe gjykatësit e kalbur të Vetingut Përpos kthimit të ligjit për ndërtimin e teatrit të ri dhe nismës për tatimin e lojërave të fatit, presidenti Ilir Meta
Ministri norvegjez shkel ligjin për dashnoren iraniane, mësoni ku kanë bërë qef Ministri i Peshkimit të Norvegjisë ka dhënë dorëheqjen pasi ka shkelur protokollin e sigurisë gjatë pushimeve në Iran me
AKU zbaton ligjin ndërsa gjyqtari mbron shkelësit, a do të bëjë drejtësi KLD? Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka çuar në Këshillin e Lartë të Drejtësisë gjyqtarit e Gjykatës së Shkallës së Parë Admin
Zyrtarizohet mësimi shqip në diasporë, Meta dekreton ligjin (FOTO LAJM) Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar këtë të enjte ligjin nr. 48/2018, “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligji
Enca Haxhia theu ligjin në sy të gjithë shtetit, por askush nuk veproi Enca Haxhia ishte e ftuar mbrëmjen e djeshme për të kënduar përpara publikut të Tiranës, në sheshin ‘Skënderbej’, përpar
Shpallet tri ditë zie në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shpallur tri ditë zie për vdekjen e veprimtarit Adem Demaçi. "Në nderim të fig
Ancelotti projekton Napolin e tij, mesfusha bën ligjin Carlo Ancelotti pret ende disa përforcime, por ndërkohë e ka në kokë skuadrën, me të cilën do të tentojë të fitojë titul
Qendrat sociale të Tiranës mjedise për rehabilitimin dhe riintegrimin e fëmijëve Të miturit e Tiranës me probleme të lehta me ligjin, do të kenë mundësi të trajtohen pranë komunitetit të tyre duke u an
Gjermania dëbon truprojen e Bin Ladenit por gjykata sheh vetëm ligjin Rasti i Sami A. po trazon Gjermaninë. Tuniziani i përfolur si truproja e Bin Ladenit ka jetuar me familjen me ndihma soc
Votimi për ligjin e Tatrit është manipuluar Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka denoncuar votimin e djeshëm për ligjin që i hap rrugën shembjes së
I del kundër për teatrin, Rama përzë Majkon nga Kuvendi Pavarësisht debatit, maxhoranca arriti të votonte projektligjin për Teatrin Kombëtar, i cili i hap rrugën prishjes së go
Skenaret për kalimin e marrëveshjes pa u përfillur Ivanovi Kuvendi i Maqedonisë javën e ardhshme sërish do votojë Marrëveshjen për emrin me Greqinë, pasi presidenti Gjorge Ivanov
Cavani i tregon Ronaldos se kush bën ligjin, Portugalia jashtë Botërorit Ky nuk është Botërori i Messit dhe Ronaldos. Portugalia është eliminuar nga Kupa e Botës pasi u mposht me rezultatin
Selmani: VMRO-DPMNE po bllokon Ligjin për Mediat Kryetari i SHGM-së, Naser Selmani sot ka deklaruar se janë të brengosur sepse partia opozitare VMRO-DPMNE, përmes debati
Tha se "ligjin" nuk e bën Messi, por Sampaoli i merr leje për Aguerron (VIDEO) Argjentina pas dështimit kundër Kroacisë arriti të kthej faqen dhe të kualifikohet në fazën tjetër të Botërorit. Kjo