E FUNDIT/ Zhbllokohet derbi i Madridit (VIDEO)
999 rezultate për

ligji

Pas bllokadës së ligjit për shtetësi, Sela tregon se me kë do të bëjë koalicion “Ne do të koalicinojmë me njerëz, jo me njerëz që u bëjnë keq, por njerëz që do t’u bëjnë mirë njerëzve të cilët për 30
Meta zbulon pse ktheu ligjin e Forcave të Armatosura në Kuvend: Ushtar me 9-vjeçare! Ditën e djeshme Presidenti Ilir Meta riktheu në Kuvend ligjin "Për karrierën ushtarake në FA". Sipas presidenti ky li
Ktheu ligjin për Rinasin, Meta vë alarmin dhe ka një thirrje për deputetët Presidenti i Republikës, Ilir Meta ktheu ligjin që zgjat afatin e koncesionit të aeroportit "Nënë Tereza" me 13 vite.
Meta kthen ligjin për aeroportin "Nënë Tereza": Anti-kushtetues! Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dalë në një konferencë LIVE për gazetarët. Ai e ka quajtur anti-Kushtetues ligj
"Ligji anti-Mafia", Osmani paralajmëron konfiskimin e pasurive të paligjshme Kandidatja për presidente të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se bashkë me Kurtin asnjëherë më parë nuk kanë pasur dyert m
Albin Kurti-Midis ligjit dhe legjitimitetit Prof. Lisen BASHKURTI Jam i rezervuar të ndërhyj në zgjedhjet politike në Kosovë. Kjo jo vetëm për parimësi demokrati
Sela: ASH mund të bëhet pjesë e Qeverisë me kusht nëse pranohet ligji për shtetësinë I pyetur nga gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Politica” në Tv Globi, lideri i ASH-së, Ziadn Sela nuk e ka mohuar që o
Hoti për Kurtin: Kush ka probleme me ligjin nuk mund të marrë post publik dhe tu dalë para qytetarëve Kandidati për kryeministër nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se kush ka probleme me l
AAK zëvendëson tre kandidatët që kishin probleme me ligjin, kush janë emrat e rinj Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) pas mos certifikimit të listës nga ana e KQZ-së, ka marrë vendim që t’i zëvendëso
Ministri grek trondit Shqipërinë: 12 miljet në Jon na japin 13 000 km2 territor të ri Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka mbrojtur në Parlament projekt-ligjin e qeverisë së Mitsotakis-it për zgje
Beqaj publikon videon e të rinjve që festojnë në club: Shkelje ligji, ofenduese! (VIDEO) Ish- ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka publikuar video nga një nga clubet e natën në Tiranë, ku ajo që vihet re ësh
Meta kthen në Kuvend ligjin për taksën e rentës minerare: Ka munguar transparenca Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin që ndryshon rregjimin fiskal për rentën minerare. Në argumentin për f
Maqedoni: Për shkak të ndryshimit të ligjit automjeti juaj mund të konfiskohet deri në 3 muaj Ndryshimet në ligjin për sigurinë në trafik hynë në fuqi. Ato parashikojnë që nuk do të shkruhen më pikë ndëshkimi, por
Kalon në Parlament projekt ligji për zgjerimin e Greqisë me 12 milje në detin Jon Projekt ligji për shtrirjen e ujërave territoriale të Greqisë me 12 milje në Detin Jon është paraqitur në Parlamentin gr
"Ndëshkim të rreptë për këdo që prek votën", Meta gati për zgjedhjet Presidenti i Republikës, Ilir Meta e ka nisur sot ditën duke dekretuar me shpallje, pesë ligje të miratuara nga Kuvendi
Ibrahimaj: Fiskalizimi, bizneset në zona pa internet përjashtohen nga procesi  Të gjitha bizneset që nuk kane akses në internet për shkak të mungesës së valëve do të jenë të pëjashtuara nga procesi i
Nëse bëni dy punë hiqni para mënjanë! Si ju prek ligji i ri i tatimit mbi të ardhurat Nëse gjatë vitit 2020, keni pasur dy punë, pavarësisht shumës që jeni paguar në secilën prej tyre, duhet të hiqni para m
Projektligji për buxhetin, sot në lexim të dytë në Kuvendin e Kosovës Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në seancë plenare në ora 14:00, për të votuar në lexim të dytë projek
Zyrtare! Hyn në fuqi dekreti për zgjerimin e Greqisë me 12 milje në detin Jon Zgjerimi me 12 milje i Greqisë në detin Jon është botuar në Fletoren Zyrtare të Greqisë, duke e bërë atë zyrtare dhe në
Nga eliminimet misterioze tek grabitjet, shkeljet e ligjit që ka zbuluar Google Earth (FOTO LAJM) Trupi i dekompozuar i një 40-vjeçari të zhdukur 22 vite më parë në mënyrë të mistershme u gjet pak ditë më parë brenda m