999 rezultate për

ligjet

"Gjuha shqipe", Spasovski: Drejtori Sela nuk ka kërkuar takim me mua Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski deklaroi sot se dikasteri që ai drejton respekton dhe zbaton të gjitha ligjet pozi
Tabaku: Korrupsioni i Ramës shkatërroi ekonominë Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për korrupsion, ndërsa tha se ka shkatërruar eko
Emiratet e Bashkuara Arabe lehtësojnë ligjet rreth alkoolit dhe bashkëjetesës së çifteve të pamartuara Emiratet e Bashkuara Arabe njoftuan të shtunën një "rregullim të madh" të ligjeve islamike të vendit, duke lejuar çiftet
Kodi Zgjedhor, “Ligjet” rrëzojnë Metën Komisioni i Ligjeve ka rrëzuar dekretin e Presidentit Meta për kthimin në Kuvend të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor. D
Plas keq te ligjet, Murrizi flet ashpër: Boll bëtë si cuba! Ka pasur debate të forta sot në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, ku palët po diskutojnë lidhur me amendimet në Kodin Z
Ligjet vetëm për popullin, si shkuan në Kuvend pa maska Rama me shokë Ditën e sotme Parlamenti zhvilloi sot seancën e Kuvendit, por ajo që u vu re është fakti se edhe pse ambient i mbyllur n
Hapen listat, ligjet miratojnë ndryshimet Kushtetuese (VIDEO) Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit ka votuar nen për nen duke miratuar me konsensus pa asnjë votë kundër
Avokati i Popullit: Shqipëria shkeli ligjet dhe konventat me dëbimin e Harun Çelik! Avokati i Popullit i ka dërguar një raport të plotë Policisë së Shtetit në lidhje me shkeljet që janë bërë për procedura
Haradinaj: Qeveria Kurti po shkel Kushtetutën Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, theksoi se shkelja recidiviste e Kushtetutës dhe ligjeve
Hamza: PDK nuk ka tërhequr projektligjet Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza ka mbajtur konferencë për media pas seancës së Kuvendit të Kosovës në
Françeska Jaçe nuk pyet për ligjet, "sfidon" policinë me dekoltenë e ekzagjeruar (FOTO LAJM) Ish banorja më e famshme e "Big Brother" është rebeluar së fundmi duke thyer karantinën për të shijuar një darkë jashtë.
Dënohesh për çëmçakëz, 23 ligjet më të çuditshme në të gjithë botën Ligjet janë krijuar për të zvogëluar dhe shmangur kaosin e një shoqërie. Për të udhëhequr mënyrën se si njerëzit jeto
Berisha bën deklaratën e fortë: Ligjet e Ramës do t'i kishte zili edhe Kim Jungu Ish-kryeministri Sali Berisha tha se qeveria ka propozuar ligje "që i ka zili Kim Jungu për shkeljen e karantinës", ref
Theu ligjet në Dubai, si i shpëtoi burgut Françeska Jaçe (FOTO LAJM) Françeska Jaçe kohë më parë kaloi pushimet në Dubai dhe atje realizoi edhe një set fotografik. Hipur mbi motorr, e veshu
Miratohen ligjet për Këshillin e Prokurorëve Publikë dhe Ushtrisë Kuvendi i Maqedonisë ka miratuar sot Ligjin për ndryshim dhe plotësim të Këshillit të Prokurorëve Publikë. Ky vendim
Zaev: Kuvendi do të shpërndahet, zgjedhjet do të mbahen më 12 prill Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev sot u shpreh se ligjet do të miratohen dhe se Kuvendi në kohë do të shpërndahet në mënyrë
Kuvend, përplasje për ligjet e shumta para shpërbërjes Para deputetëve ka shumë ligje. Shërbimet e Kuvendit i radhitën në tryezat e tyre. Erdhën edhe akuzat e para, midis push
Zbythet Rama, Balla njofton tërheqjen nga ligjet "anti-shpifje" Balla ka deklaruar në Kuvend se do të shtyhet shqyrtimi i dekretit të Presidentit. Kjo pasi ata kanë vendosur të pres
Ligjet më qesharake për shoferë në botë Të gjithë që përdorin makina e dinë se fillimisht duhet të mësojnë rregullat e qarkullimit. Disa prej tyre janë aq ligj
Seanca e 130, cilat pika do të diskutohen sot në Kuvend? Kuvendi sot do ta mbajë seancën e 130-të në rend dite të së cilës janë Propozim-ligji për investime strategjike në Repub