999 rezultate për

ligje

Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë Shkencëtarët kanë arritur të krijojnë një rrjet nervor që njeh se kur nuk është më i besueshëm. Është krijuar për të
"Amazon" prezanton syzet inteligjente "Echo Frames" Kompania "Amazon" sjell syzet e saj inteligjente në treg. Ato quhen "Echo Frames" dhe pas një faze eksperimentimi, ta
Testoni nivelin tuaj të inteligjencës! Sa katrorë shihni në foto? (FOTO LAJM) Të zgjidhësh enigmat është një mënyrë shumë e mirë për të ushtruar mendjen, e cila ka nevojë për stimulim të vazhdueshëm
Emiratet e Bashkuara Arabe lehtësojnë ligjet rreth alkoolit dhe bashkëjetesës së çifteve të pamartuara Emiratet e Bashkuara Arabe njoftuan të shtunën një "rregullim të madh" të ligjeve islamike të vendit, duke lejuar çiftet
Testoni nivelin tuaj të inteligjencës! Gjeni përgjigjen e saktë (FOTO LAJM) Të zgjidhësh enigmat është një mënyrë shumë e mirë për të ushtruar mendjen, e cila ka nevojë për stimulim të vazhdueshëm
Testoni nivelin tuaj të inteligjencës! Gjeni përgjigjen e saktë A) 2 B) 4 C) 8 D) 0 Nëse akoma nuk e keni gjetur zgjidhjen, përgjigjja e duhur është B)4.
Testoni inteligjencën tuaj nëpërmjet kësaj enigme, gjeni cili është çelësi i duhur Nëpërmjet këtij testi do të testoni inteligjencën dhe aftësinë për të zbatuar atë që psikologu Edward De Bono e quajti “
Twitter i shpall "luftë" Trump, i fshin postin ku ai akuzon Biden për mashtrim (FOTO LAJM) Trump vazhdon me akuzat ndaj Biden për mashtrime dhe manipulime në procesin e numërimit. Pak më parë në një postim në
Ligj i çuditshëm, nëse e bëni këtë në SHBA mund të dënoheni me burg Në Amerikë, një pjesë e ligjeve janë të çuditshme. Për fat të mirë, shumica prej tyre nuk zbatohen sepse imagjinoni t’ju
Testoni nivelin tuaj të inteligjencës. Sa rrathë shikoni në foto? Nëse nuk arritët të gjeni sesa rrathë janë në foto, ne e kemi përgjigjen për ju. Në foto janë 9 rrathë: katër rrathë
Testoni nivelin tuaj të inteligjencës. Sa rrathë shikoni në foto? Nëse nuk arritët të gjeni sesa rrathë janë në foto, ne e kemi përgjigjen për ju. Në foto janë 5 rrathë.
Kodi Zgjedhor, “Ligjet” rrëzojnë Metën Komisioni i Ligjeve ka rrëzuar dekretin e Presidentit Meta për kthimin në Kuvend të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor. D
Çfarë i bën hebrenjtë të jenë njerëzit më inteligjentë në botë? Besimtarët e krishterë e dinë se Jezu Krishti ka qenë hebre. Me siguri keni dëgjuar edhe se Ajnshtajni ka qenë hebre. Ad
Testoni nivelin tuaj të inteligjencës! Gjeni përgjigjen e saktë Nëse akoma nuk e keni gjetur zgjidhjen, lexoni më poshtë për përgjigjen: 1/2 arrës së kokosit + 1 mollë + 3 banane =
Zakonet që ulin nivelin e inteligjencës te njerëzit Edhe pse në pamje të parë duket se nuk kanë asnjë lidhje me inteligjencën, është vërtetuar shkencërisht se zakonet e për
Testoni inteligjencën tuaj! Kush është gruaja e tij në foto? (FOTO LAJM) Zgjidhja e enigmave ndihmon në përmirësimin e proceseve tona njohëse, forcon lidhjet midis qelizave të trurit dhe përmir
Nëse mund të gjeni se çfarë nuk shkon tek kjo foto, niveli juaj i inteligjenës është mbi mesataren (FOTO LAJM) Të jesh i vëmendshëm do të thotë të shikosh gjithçka përreth teje (njerëz, situata, ngjarje, etj.) Dhe pastaj të mendosh
PS propozim të ri për heqjen e pragut 3%, ndërpritet mbledhja e Komisionit të Ligjeve Mbledhja e Komisionit të Ligjeve është ndërprerë pas kërkesës së opozitës, ndërsa PS u shpreh se ka pranuar kërkesën e o
​Hoti- Laçakut: Dialogu duhet të përfundojë me njohje reciproke Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka biseduar sot me të dërguarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Miroslla
Plas keq te ligjet, Murrizi flet ashpër: Boll bëtë si cuba! Ka pasur debate të forta sot në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, ku palët po diskutojnë lidhur me amendimet në Kodin Z