999 rezultate për

liges

Trajneri i Atalantës: Do të jemi befasia e Ligës së Kampionëve Për herë të parë në historinë e saj skuadra e Atalanta do të luajë në Champions League. Trajneri Gian Piero Gasperini, n
Juventus mer një lajm fantastik në prag të ndeshjes me Atletico Madrid Mesfushori i Juventusit, Miralem Pjanic do të jetë i gatshëm për sfidën e së mërkurës ndaj Atletico Madridit në Ligën e
Interi fiton minimalisht dhe "arratiset" në krye (VIDEO) Pas lajmit për barazimin e Juventusit me Fiorentinën sot, tifozët e Interit i janë gëzuar edhe më shumë fitores kundër U
Manchester City mposhtet nga Norwich City (VIDEO) Manchester City ka pësuar disfatë tronditëse kundër klubit të promovuar këtë sezon në Premierligës, Norwich Cityt, duke
Norwich shënon golin e tretë përballë 'citizens' (VIDEO) Norwich City ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 3:1 në ndeshjen kundër Manchester Cityt, e cila po zhvillohet pë
Mane hyn në historinë e Premier League Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane ka shkruar emrin me shkronjat e arta në historinë e Ligës Premier. Liverpooli ka f
U shpall lojtari i vitit në Holandë, flet De Ligt Mbrojtësi i Juventusit Matthijs de Ligt ka pranuar se "asgjë nuk është e lehtë" në Itali pasi u shpall lojtari më i mirë
Van Dijk komenton eleminimin e Barcelonës në prani të Messit (VIDEO) Qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk, u pyet për përmbysjen e rezultatit kundër Barcelonës në gjysmëfinalen e
Messi shpallet sulmuesi më i mirë i Ligës së Kampioneve Lionel Messi, ylli i Barcelones ka fituar çmimin si sulmues i sezonit ne Champions. Argjentinasi u nderua për paraqit
UEFA shpall mesfushorin më të mirë të Ligës së Kampioneve Po hidhet në Monaco shorti që do të përcaktojë fazën e grupeve për sezonin e ri në Champions League. Përveç shortit,
Norwich trondit Chelsean (VIDEO) Norwichi ka arritur të barazojë rezultatin në 2:2 në ndeshjen kundër Chelseat, e cila po zhvillohet për momentin në stad
Barazohet përsëri super sfida Man City vs Tottenaham (VIDEO) Tottenhami ka arritur sërish ta barazojë rezultatin (2:2) kundër Manchester Cityt, në ndeshjen e cila po zhvillohet për
Bayern barazon, Dortmund fiton bindshëm (VIDEO) Pasi Bayern Munichu i humbi dy pikët e para të sezonit të ri të Bundesligës, Borussia Dortmundi u përgjigj duke i fituar
Lojtarët e Premier Ligës kundër racizmit, përkrahin sulmuesin e Chelsea Azpilicueta ka treguar përkrahjen e tij për Tammy Abraham pasi në rrjetet sociale pati thirrje raciste për të, pasi që a
E pabesueshme, ylli i City-t i ka fituar të gjitha ndeshjet e Premier Ligës Man City dhuroi spektakël në ndeshjen e parë të sezonit duke mundur 5:0 West Hamin dhe duke treguar se edhe këtë vit Cit
Milani prezanton trofeun e Ligës së Kampionëve në sheshin e Prishtinës (VIDEO) Skuadra e Milanit ka mbërritur sot(e shtunë) në Kosovë ku do të takohet në një ndeshje miqësore me kampionin e Kosovës,
Superkupa e Gjermanisë, Bayern-Dortmund formacionet zyrtare Sezoni i futbollit 2019/20 në Gjermani fillon sonte në orën 20:30, me përballjen mes kampionit të Bundesligës, Bayern Mu
Keta janë trajnerët më të mirë në botë që nuk e fituan kurrë Premier League Nga Sir Bobby tek King Kev, secili prej këtyre trajnerëve të Premier League ka pasur magji të shkëlqyera, por në fund të
Dëmtohet Courtois, humbet fillimin e sezonit të La Ligës Shtohen problemet me dëmtimet në shtëpinë e Realit të Madridit. Sapo kanë kaluar 20 ditë nga nisja e fazës përgatitor
Me dy modele të zhveshura, ylli i Bundesligës e "djeg" (FOTO & VIDEO) Ylli i Bundesligës, Vincent Koziello u zhvesh për të luajtur së bashku me dy motrat binjake Jakic, për të luajtur me top