999 rezultate për

lige

Shënoi ndaj Lazios, Lewandowski hyn në histori të Ligës së Kampionëve Robert Lewandowski ka zhvilluar shumë formën e tij në vitet e fundit dhe konsiderohet të jetë sulmuesi më i mirë në botë
Ndjehet dora e Gerrard, Rangers siguron kualifikimin në Ligën e Kampionëve për edicionin tjetër Edhe pse është vetëm muaji shkurt, Rangers kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm.
Bayerni pa një nga sulmuesit kryesorë ndaj Lazios Lazio dhe Bayern Munich do të përballen në kuadër të 1/16-tës së finales në Ligën e Kampionëve. Bayern Munich së fund
LIGA EVROPËS/ Rikthehet dhe sjell ndeshje spektakolare Pas Ligës së Kampionëve edhe Evropaliga do të rikthehet me super ndeshje gjatë ditës së sotme. Liga e Evropës ka tre
Thierry Henry merr drejtimin e skuadrës angleze? Thierry Henry është kandidati kryesor për t'u ulur në stolin e Bournemouth. Për momentin, trajner i përkohshëm te Bo
Napoli i përgjysmuar për ndeshjen në Ligën e Evropës, dëmtohet edhe Petagna Napoli po përgatitet për ndeshjen e parë të fazës së 1/16-ave të Ligës së Europës, të cilën do ta zhvillojë përballë Gra
Frikë te Juve, Bonucci pritet të mungojë disa javë Mediat italianë raportojn se mbrojtësi Leonardo Bonucci do mungojë për disa javë, duke humbur ndeshjen ndaj Portos në Li
U transferua gjatë merkatos së janarit, Mustafi në formacionin e javës në Bundesligë Whoscored është kompania që nxjerr formacionet e javës në top 5 ligat kryesore Evropiane. Së fundmi u publikua formac
Ndeshja në Ligën e Evropës, Pioli merr një lajm të mirë AC Milan do të jetë me sulmuesin e tyre kroat, Ante Rebic, në ndeshjen e Ligës së Evropës ndaj Crvena Zvezdës. Së fun
"Nuk kam nevojë për pushim", Klopp shuan zërat për largimin nga Liverpooli Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp insiston se nuk do shkojë askund, derisa ka filluar të ketë presion. Tekniku gje
Guardiola i tregon "vendin" Mourinhos, City mposht bindshëm Tottenhamin (VIDEO) Manchester City ka triumfuar me rezultat të thellë ndaj Tottenham Hotspur në kuadër të javes së 24-të të Premierligës.
Jo më Europa League, ja ku do të luajnë tri ekipe shqiptare Në fund të këtij edicioni, krahas skuadrës kampione që do të marrë pjesë në kualifikueset e Ligës së Kampionëve, për tri
Shkak Covid-19, FSHF ndryshon oraret e ndeshjeve të Superligës (FOTO LAJM) Kategoria Superiore do zhvillojë të premte dhe të shtunë javën e 19 të saj. Ndeshjet e para të fazës së tretë kanë ndrys
Reshje të dendura dëbore, anulohet ndeshja e Bundesligës Ndeshja ndërmjet Arminia Bielefeld dhe Werder Bremen që ishte e paraparë të zhvillohej në kaudër të ajvessë 20-të të Bun
Autoritetet gjermane ndalojnë Mustafin të debutojë në Bundesligë Shkodran Mustafi nuk do mund të debutojë me klubin e tij të ri, Schalke, as në këtë fundjavë. E gjitha kjo ka ndodhur
LISTA/ Milani lë jasht skuadrës Huage për ndeshjet në Ligën e Evropës Milani e ka lënë jashtë talentin Jens Petter Hauge nga skuadra në Ligën e Evropës, me trajneri Stefano Pioli që ka formu
Chelsea shton në listën e dëshirave edhe tre yje të Bundesligës Skuadra e Chelseat pritet që edhe gjatë afatit të verës të bëjë "goditje" të transferimeve. Trajneri i ri, Thomas Tuc
Mësohet arsyeja që mund ta shpëtojë Zidane nga shkarkimi Zinedine Zidane duhet gjithsesi të ngrejë titullin e Ligës së Kampionëve, nëse dëshiron t'i shpëtojë shkarkimit nga dety
Super-kompjuteri parashikon fituesin e Premierligës Një super-kompjuter ka parashikuar se si do jetë tabela e Premierligës në fund të edicionit me Manchester Cityn fitues t
Rashica largohet nga Werderi, por mbetet në Bundesligë Futbollisti i Werder Bremen, Milot Rashica është pranë largimit nga klubi, por sipas gjitha gjasave do mbetet në Bundesl