999 rezultate për

ligat

La Liga "thatsirë" për gola, më e dobëta në top-5 ligat europiane (FOTO LAJM) Shifrat nuk janë mashtruese. Në Francë, Gjermani, Itali dhe Angli shënohen më shumë gola sesa në Spanjë. Për shumë, "lig
La Liga ka mbetur pa gola, më e keqja ndër top-5 ligat europiane (FOTO LAJM) Në Francë, Gjermani, Itali dhe Angli shënohen më shumë gola sesa në Spanjë. Për shumë, “liga më e mirë në botë” ka m
E shtuna, një ditë e mbushur me derbi në ligat kryesore evropiane Pas pauzës për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare, nesër dhe pasnesër rikthehen ndeshjet nga kampionatet kryesore evropian
Një nga më të mirët e historisë, Ronaldo i pari që shënon 450 në top 5 ligat evropiane Cristiano Ronaldo po vazhdon të jap më të mirën e tij për fushat e blerta të futbollit. Ylli portugez i Juventus, Cri
Dogana shkatërron çantën e dorës 19 mijë dollarë me lëkurë aligatori Një çanta e shtrenjtë prej 19 mijë dollarësh me lëkurë aligatori u shkatërruar nga zyrtarët e doganave në Australi pasi
50 klubet me shikueshmërinë më të lartë në stadiume në 5 ligat evropiane FOTO LAJM) Borussia Dortmundi mund të thuhet se ka tifozët më besnik në top pesë ligat evropiane, bazuar në prezencën e tyre në Sig
Zyrtare: La Liga vendos datën e rikthimit Tifozët me padurim janë duke e pritur rifillimin e futbollit dhe kthimit të normalitetit. La Liga pritet të filloj st
UEFA shpreson që sezoni të mbyllet në muajin gusht UEFA ende shpreson që ligat elitare në Europë të përfundojnë në fund të muajit gusht. Zyrtarët më të lartë të futboll
"Me ndeshje çdo 3 ditë do të ketë pasoja shumë të rënda fizike për futbollistët" Prej më tepër se një muaji futbolli është ndalur për shkak të pandemisë së Koronavirusit, që u ka marrë jetën mijëra nje
UEFA me ide të re për Championsin, ndeshje teke në një qytet të vetëm Ditët kalojnë dhe situate e shkaktuar nga pandemia globale e Covid-19 vijon të jetë shqetësuese, ndaj edhe në UEFA janë
Njëherë ligat e më pas garat evropiane Anëtarja e Këshillit të FIFA-s, Evelina Christillin, ka lënë të kuptohet se plani është të shtyhen ndeshjet e Ligës së K
RËNDITJA/ Akademitë që kanë prodhuar më shumë lojtarë për top 5 ligat, Reali zë vendin e 4 (FOTO LAJM) Real Madrid, me akademinë e tyre Castilla, zënë vendin e katërt, duke qëndruar pas Ajaxit, Benficas dhe Salzburgut.
UEFA e konfirmon: Nëse sezoni nuk përfundon, kampion nuk do të ketë Ekipet që aktualisht po udhëheqin kampionatin e tyre nuk do të shpalleshin si kampionë nëse sezonet do të anuloheshin, s
UEFA shtyu Europianin, ligat do ti paguajnë demshpërblimin Organizata e futbollit evropian, UEFA ka vendosur që të shtyjë Kampionatin Evropian, i cili planifikohej të luhej këtë v
Nëse sezoni përfundon tani, kush do ta fitojë "Këpucën e Artë"? Pandemia e koronavirusit që ka çuar në mbylljen e pjesës më të madhe të Evropës ka lënë edhe sezonin sportiv në ajër, pa
Koronavirusi ka pezulluar kampionatet, pritet të zhvendoset edhe merkatoja Pandemia e coronavirusit po transformon gjithë kalendarin e futbollit, që gjithashtu mund të nënkuptojë hapjen dhe mbyll
ZYRTARE/ Ky është vendimi për ndeshjet e Premier League Premier League ka njoftuar se ndeshjet do të zhvillohen normalisht. Përhapja e koronavirusit ka shkaktuar kaos të mad
Si po ndikon koronavirusi në pesë ligat kryesore të Evropës?, I ka rezistuar vetëm Premier League Koronavirusi ka afektuar edhe sportin. Shumë gara në sporte të ndryshme janë pezulluar gjithandej nëpër Evropë, shkak
Parakalon Ronaldon, Messi golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në pesë ligat kryesore Ronaldo dhe Messi janë në garë të vazhdueshme për golashënuesin më të mirë në histori të 5 ligave europiane. Argjentinas
Ja ligat që kanë shpenzuar më shumë Pavarësisht blerjeve të bujshme të Eriksen nga Interi dhe Kulusevskit nga Juventus në Serinë A italiane, kampionët e mer