999 rezultate për

liga

As sot nuk ka zgjidhje, Liga cakton ditën e enjte si ditë vendimtare Mbledhja e fundit e Ligës Profesioniste të Futbollit Shqiptar nuk vendos asgjë përsa i përket filllimit të kampionatit a
Presidenti i La Ligas " kërcënon" Messin: Mendohu mirë përpara se të largohesh Javier Tebas, presidenti i La Liga, i ka përcjellë një mesazh Lionel Messit. Ai këshillon sulmuesin argjentinas të mendo
Liga Profesioniste të hënën vendos për nisjen ose jo të kampionatit Liga Profesioniste e Futbollit do të mblidhet ditën e hënë, ora 11:00, në ambientet e "Air Albanias" për të diskutuar mb
U dëmtua rëndë ndaj Frankfurtit, Bayern tregon gjendjen e Davies Mbrojtësi i Bayern Munchen, Alphonso Davies në ndeshjen kundër Frankfurt pësoj një lëndim të rëndë në minutën e 3-të.
Bayerni nuk njeh limeti, "shkel" Frankfurtin (VIDEO) Bayern Munich ka shënuar një tjetër fitore të thellë në Bundesliga. Kampionët e Bundesliga, Bayern Munich, kanë shënu
Shevchenko e thotë troç: Super Liga e Europës do ta vriste futbollin Legjenda e Milanit, Andriy Shevchenko ka thënë se Super Liga e Europës do ta vriste futbollin. Shevchenko, i cili ka
Takimi Rama-Duka, bojkoti pritet të marrë fund Kryeministri Edi Rama dhe kreu i FSHF-së Armando Duka kanë pasur gjatë ditës së sotme një takim mes tyre, që pritet të p
Vjen goditja e dytë për Van Dijk, humb edhe Evropianin Sezoni për Virgil Van Dijk mund të quhet i përfunduar, por mbrojtësi holandez rrezikon të humbasë edhe Europianin verën
Unioni i Gazetarëve reagon për mbylljen e kontratës së RTSH nga Liga “Duke parë mënyrën se si është trajtuar emisioni sportiv në RTSH, që nuk është koherent dhe mbështetës për futbollin, Li
Liga Profesioniste nuk lëshon "pe", bojkoti vazhdon Klubet e Superiores nuk bëjnë prapakthehu. Edhe mbledhja e kësaj të hënë, ku presupozohej se do të merrej vendimi për të
La Liga "thatsirë" për gola, më e dobëta në top-5 ligat europiane (FOTO LAJM) Shifrat nuk janë mashtruese. Në Francë, Gjermani, Itali dhe Angli shënohen më shumë gola sesa në Spanjë. Për shumë, "lig
La Liga ka mbetur pa gola, më e keqja ndër top-5 ligat europiane (FOTO LAJM) Në Francë, Gjermani, Itali dhe Angli shënohen më shumë gola sesa në Spanjë. Për shumë, “liga më e mirë në botë” ka m
E shtuna, një ditë e mbushur me derbi në ligat kryesore evropiane Pas pauzës për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare, nesër dhe pasnesër rikthehen ndeshjet nga kampionatet kryesore evropian
Futbolli europian drejt ndryshimeve, presidenti Ceferin paralajmëron risi Kampionati i ardhshëm europian mund të mos luhet në 12 shtete. Presidenti i UEFA-s Aleksandër Ceferin bëri me dije d
Liga Profesioniste nxjerr në shitje emrin e Superligës, zbulohen çmimi dhe kriteret (FOTO LAJM) Ndërkohë që ka konfirmuar vijimin e bojkotit të futbollit deri në plotësimin e 4 kërkesave nga ana e qeverisë, Liga Prof
"Duhet ta heqim qafe Ligën e Kombeve", Wenger: Po të pyesësh njerëzit rrugës... Liga e Kombeve duket se ka krijuar pakënaqësitë e para në radhët e personazheve të njohur të botës së futbollit. Ars
Liga "ngul" këmbë: Kampionati nuk do të rikthehet Liga Profesioniste nuk tërhiqet dhe konfirmon qëndrimin e pakthyeshëm duke bojkotuar ndeshjet në Kategorinë Superiore.
Juventus - Napoli, vendimi do të merret ditën e mërkurë "Ngado ta rrotullosh", siç thotë populli, vështirë se ka një zgjidhje të thjeshtë. Juventus -Napoli duhej të ishte super
Situata e Messit, reagon presidenti i La Liga-s: Nuk ishte një ide e mirë që të largohej nga Barcelona Presidenti i La Liga, Javier Tebas, ka dhënë përsëri komente lidhur me situatën e Lionel Messi. Messi, gjatë verës kë
Havertz: Premierliga shumë ndryshe nga Bundesliga Kai Havertz akoma nuk është përshtatur ashtu siç duhet te skuadra e Chelsea. Havertz kalonte te Chelsea duke bërë buj