356 rezultate për

liga

Liga e Kampioneve, ja pėrballjet UPDATE - U hodh shorti i Champions League. Kėta janė pėrballjet nė fazėn e 1/16 tė Finales PSG - Chelsea
Zyrtare: Florian Kamberi nėnshkruan me Grasshopper (VIDEO) 19-vjeēari Florian Kamberi nga Peja, tashmė edhe zyrtarisht ėshtė futbollist i skuadrės Grasshopper, nga Liga e Parė e Z
Reus sinjal Realit e Barēės, nis kursin e spanjishtes Ndonjėherė informacionet qė duken pak tė rėndėsishme japin detaje qė mund tė rezultojnė vendimtare mė pas. Kėshtu shpreh
La Liga, Reali pėr tė kapur rekordin e Barēės Kryesuesit e La Ligas, Real Madrid, do tė kėrkojnė tė vazhdojnė ecurinė e tyre tė pandalshme, pėr tė barazuar rekordin p
Zyrtarizohet "Uefa Liga e Kombeve", starton nė 2018 Qeveria e futbollit evropian zyrtarizon formatin e ri "Uefa Liga e Kombeve". Sfida nė njė kalendar tė gjatė prej 10 muaj
Liga e Kampionėve, flamuri shqiptar valon nė stadiumet evropiane (FOTO LAJM) Flamuri shqiptar vazhdon tė valojė nė stadiumet evropiane dhe aq mė i shpeshtė ėshtė bėrė ky fenomen, tanimė qė shqiptar
Sipas Real Madrid TV, golashėnuesi mė i mirė nė La Liga ėshtė CR7 (FOTO LAJM) Sipas Real Madrid TV, kanali zyrtar i klubit "merengues", golashėnuesi mė i mirė nė historinė e La Ligas ėshtė... Cristi
Messi thyen rekordin e golave nė La Liga (FOTO LAJM) Superylli i Barcelonės Lionel Messi, ka thyer sonte rekordin shumėvjeēar tė Telmo Zarras (251 gola) pėr numrin e golave
Urime LDK, hyre nė Ligėn e Parė tė Hajnave! Kryeinspektori i Vetėvendosjes nė komunėn e Prishtinės Xhelal Sveēla e ka uruar LDK-nė nė njė mėnyrė tė veēantė pėr koal
Ēmimet e La Liga-s, "shkėlqejnė" CR7 dhe Irina (FOTO LAJM) La Liga ndau ēmimet pėr sezonin futbollistik 2013-14. Cristiano Ronaldo ėshtė fituesi i tre ēmimeve, "Futbollisti mė i m
Cristiano, "goli mė i bukur" nė La Liga 2013-14 (VIDEO) Cristiano Ronaldo ėshtė vlerėsuar me ēmimin "Sulmuesi mė i mirė i sezonit 2013-14 nė La Liga". Ylli i Real Madrid fitoi
CR7: "El Classico" tė shtunėn? E pakuptueshme "El Classico" i parė i sezonit po troket dhe ashtu si gjithmonė, kur nė fushė zbresin dy gjigandėt spanjollė tė Real Mad
CR7 dhe Neymar ndezin "El Classico"-n, ja pse "El Classico" i parė i sezonit, Real Madrid–Barcelona, qė do tė zhvillohet nė "Santiago Bernabeu", do tė verė pėrballė d
Lionel Messi, 10 vjet "mbretėrim" nė Barcelonė (VIDEO) Mė 16 tetor te 2004, Frank Rijkaard, nė atė kohė trajner i Barcelonės, aktivizoi ne minutėn e 82 tė njė derbi tė La Liga
Benzema: La Liga ka nevojė pėr Barēėn Karim Benzema ka deklaruar nga grumbullimi i kombėtares franceze se "kampionati spanjoll ka nevojė pėr Barcelonėn". Kjo
Cikloni Ronaldo, "Topi i Artė" kuotohet me 1,73 Ka luajtur nė 6 prej 7 javėve tė La Liga por ritmi i Cristiano Ronaldo ka qėnė i jashtėzakonshėm me 13 gola tė shėnuar p
Ronaldo: Benzema mė i miri nė La Liga Cristiano Ronaldo ka lavdėruar Karim Benzeman duke e quajtur atė si sulmuesin mė tė mirė nė ligė. Benzema sė fundi ės
Shala ikėn nga Norvegjia, e ardhmja nė La Liga ose Serie A? Herolind Shala, i cili ėshtė pjesė e kategorisė sė parė norvegjez me skuadrėn e Odd Grenland ėshtė shprehur se do tė lar
Formacionet e PSG-Barēa, parizienėt pa Silvėn dhe Ibrėn (FOTO LAJM) Paris Saint Germain-Barcelona ėshtė kryendeshja e mbrėmjes sė sotme nė Champions League. Kampionėt e Francės, qė baraazu
La Liga, Valencia ngjitet nė krye (VIDEO) Njė fitore e pastėr 3-0 nė “Mestalla” ndaj Cordobas e ka ngjitur Valencian nė krye tė La Liga-s, me pikė tė barabarta me
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.