999 rezultate për

ligĂs

Ekipet më me emër në Europë vihen pas zbulimit të La Ligas Bayern Munchen dhe Arsenali janë futur në garë për Mario Hermozon. Mbrojtësi i Espanyol ka treguar aftësi të jashtëzakon
Presidenti i La Ligas i bindur: Messi lojtari më i mirë i historisë La Liga festoi 90 vjetorin e themelimit të saj në stadiumin e Espanyol në një ngjarje që u ndan shumë shpërblime për nje
Futi 4 ton kokainë në SHBA, arrestohet ish-ylli i La Ligas Xhon Viafara, ish-futbollist i La Ligas është arrestuar ditën e djeshme si i dyshuar për trafik droge. 40-vjeçarit i
Zyrtare: Barcelona transferon talentin brazilian Barcelona ka arritur marrëveshje me Atletico Miniero për të transferuar talentin brazilian Emerson. Barcelona ka pagu
​Presidenti i La Ligas vjen me kritika tĂ« ashpra ndaj Real Madridit Presidenti i La LigĂ«s, Javier Tebas, nuk Ă«shtĂ« aspak i kĂ«naqur me sjelljen e drejtuesve, lojtarĂ«ve dhe trajnerit tĂ« Real
Lionel Messi "MBRETI" i La Ligas Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, ka bërë më së shumti asistime se çdo lojtar tjetër i La Ligës në të gjitha
Formacioni i javës në Spanjë, nuk mungon befasia (FOTO LAJM) Ndeshjet e La Ligas këtë javë kanë sjellë shumë surpriza, ku ajo që vijon të bëjë bujë është fitorja e Barcelonës kundër
Samuel Eto’o Ambasador nderi i La Ligas Kamerunasi, i cili luajti pĂ«r BarcelonĂ«n do tĂ« ndihmojĂ« qĂ« fama e La LigĂ«s tĂ« shpĂ«rndahet nĂ« tĂ«rĂ« globin. La Liga e ka s
Efekti Ronaldo, shikoni sa minuta ka Reali që nuk shënon një gol Real Madrid pësoi një humbje shokuese sot në transfertë ndaj Alaves, ndeshje e vlefshme për javën e 8 të La Ligas. P
Wolfsburg mund Schalke 04, kështu mbyllen takimet e Bundesligas Pesë takimet e Bundesligas sapo janë mbyllur. Në këto ndeshje ajo që u vu rë ishte fitorja e Wolfsburgut ndaj Schalk
Duan ti çojnë në SHBA, futbollistët e La Ligas kërcënojnë me grevë Sipas disa raportimeve në mediat spanjolle La Liga pritet të lidh një kontratë ku do të detyrojë klubet që shumë prej nd
Torres shënon për herë të parë në Japoni, ndëshkon klubin e Iniestas Fernando Torres së fundmi aktivizohet në kampionatin japonez që pas largimit nga Atletico Madridi dhe tashmë ka realizua
"Stolet" e La Ligas kushtojnë 789 milion euro La Liga është prej vitesh mbizotëruesja e futbollit europian. Padyshim që në këtë kampionat janë edhe yjet me të mëd
"Shpërthen" përsëri Presidenti i La Ligas, flet për klubet shqiptare Presidenti i La Ligas, Havier Tebas, disa ditë më parë bëri një sulm të ashpër kundrejt klubeve të mëdha në Europë duke
Formacioni më i mirë i La Ligas, kush e zë vendin e Iniestas dhe Xavit? La Liga vazhdon të jetë kampionati më i fortë në botë, ku klubet e kësaj lige po dominojnë futbollin. Duke analizuar
Hidhet shorti i La Ligas, ja kur luhet “EL Clasico” e parĂ« Sot Ă«shtĂ« publikuar lista e ndeshjeve pĂ«r sezonin 2018/19 tĂ« La LigĂ«s. ‘El Clasico’ e parĂ« do tĂ« luhet mĂ« 28 tetor nĂ« "C
Zyrtare: Barcelona transferon Arthurin Barcelona ka zyrtarizuar mesfushorin Arthur nga Brazili për shumën e 40 milionë euro. Mesfushori 21 vjeçar ka nënshkr
Ramos futet në historinë e La Ligas në ndeshjen kundër Sevillas Reali i Madridit humbi 3-2 kundër Sevillas dhe autori kryesor i ndeshjes ishte Sergio Ramos. Asnjë lojtar në histori
Barcelona kampione e La Ligas pĂ«r sezonin 2017/18 (VIDEO) Barcelona ka mposhtur sonte Deportivo La Coruna me shifrat 2-4 nĂ« stadiumin “Municipal de Riazor”, pĂ«r t’u shpallur edhe
Lewandowski thyen rekordin më të madh në historinë e Bundesligas Bayern Munich triumfuan edhe ditën e djeshme si mysafirë Hannoverin me rezultat të pastër 3-0. Një prej golashënuesve