999 rezultate për

ligĂn

Sevilla e nis me këmbën e mbarë La Ligan, triumfon në derbin e qytetit ndaj Betis (VIDEO) Kampionati spanjoll është rikthyer pas 3 muajsh pushim si pasoje e pandemisë. Ndeshja hapëse ishte ajo mes Sevillas d
Statuja e Zlatan Ibrahimovic shembet në tokë, huliganët i sulmojnë dhe shtëpinë Zemërimi ndaj sulmuesit të ri të Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka kapur kulmin. Statuja e 38-vjeçarit, ndërtuar në Mamo
Benzema dëshiron të fitojë La Ligan këtë sezon Karim Benzema e ka bërë të qartë se synimi i tij është ta fitojë La Ligën me Real Madridin këtë sezon. Goli i tij i v
Sulmohet konsullata e Republikës së Kosovës në Kopenhagë nga huliganë serbë Sot në orët e hershme të mëngjesit është sulmuar Konsullata e Republikës së Kosovës në Kopenhagë, si dhe është dëmtuar S
Voltana: S’piva ujĂ« nĂ« zyrĂ«n e Prefektit, kemi tĂ« bĂ«jmĂ« me huliganĂ« Kryebashkiakja e ShkodrĂ«s, Voltana Ademi zbuloi nĂ« "Open" se sot ka pasur njĂ« takim me prefektin e ShkodrĂ«s, i cili e ka
Sezon pĂ«r t’u harruar pĂ«r Realin, Los Blancos e mbyllin me humbje La Ligan (VIDEO) Real Madridi e ka mbyllyr kĂ«tĂ« sezon nĂ« mĂ«nyrĂ«n mĂ« tĂ« keqe tĂ« mundshme. Los Blnacos u mposhtĂ«n 2-0 nĂ« shtĂ«pi nga Betis n
Cakaj: Huliganët kriminelë dhunuan banesën e ambasadorit, mjaft Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj në reagimin e tij ka dënuar këtë kate duke i konsideruar si një akt të papranueshëm krimi
HuliganĂ«t maqedonas, kore fashiste kundĂ«r shqiptarĂ«ve nĂ« stadium (VIDEO) Tifo-grupi maqedonas, “Komiti”, e ka shfryrĂ« sĂ«rish urrejtjen ndaj shqiptarĂ«ve. Thirrjet e tyre fashiste janĂ« pĂ«rsĂ«ritur
Balla nga foltorja e Kuvendit: Basha si huligan me urdhra qorre Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit ka hedhur akuza ndaj opozitës e cila nodhet jashtë ambjenteve të këtij institucion
Leo Messi "vret" La Ligan Barcelona i dha një goditje La Ligës, pasi mposhti Betisin 4-1 në Sevilla, duke marrë edhe hak për humbjen që andaluzian
Zaevi i fali, po skadon afati i dorëzimit të kërkesave për aministi të huliganëve që tentuan vrasjen e Ziadin Selës Sot dhe nesër janë dy ditët e fundit për dorëzim të kërkesave për amnisti për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit të ka
Zaev i fali, ligji për aministinë e huliganëve të 27 Prillit pret firmën e Ivanovit Ligji për Amnisti sot është dorëzuar tek kabineti i Kryetarit të Shtetit Gjorge Ivanov, ku pritet që ta nënshkruajë, the
Policia ndalon hyrjen nĂ« Itali tĂ« huliganit qĂ« dogji flamurin shqiptar (VIDEO) Sot nĂ« 21:00 Napoli do tĂ« kĂ«rkojĂ« fitoren ndaj Cervena ZvezdĂ«s nĂ« ‘’San Paolo’’ pĂ«r tĂ« mbajtur gjallĂ« shpresat pĂ«r kuali
Deskoska: Nuk ka aministi për huliganët që sulmuan Kuvendin Ministria e Drejtësisë nuk ka filluar kurrfarë aktiviteti rreth përgatitjes të ndonjë Ligji për amnisti, kjo sipas gjith
Reali humbet gjyqin me La Ligan Skuadra e Real Madrid po zhvillon një prej sezoneve më të dobëta në vitet e fundit. Së fundmi madrilenët kanë humbur gjy
Bomberi i Dortmundit që po frikëson Bundesligan Sulmuesi i skuadrës së Borussia Dortmund, Paco Alcacer është shndërruar në një Një prej lojtarëve më të rëndësishëm
Huliganët përplasen me policët, stadiumi kthehet në arenë lufte (VIDEO) Ka mjaftuar shumë pak që përplasjet mes policisë dhe tifozëve në një ndeshje në Afrikë të ktheheshin në arenë lufte.
Huligani i vrarë në Kroaci, armik i përbetuar i shqiptarëve (VIDEO) Simboli i huliganizmit në Kroaci, Ante Firiç u vra këtë të mërkurë në mënyrë të tmerrshme. 27 vjeçari u përplas nga tre
Vrasje mafioze, si i ekzekutua huligani kroat që tmerroi serbët (FOTO LAJM) Ante Firiç është një emër tepër i njohur në Kroaci, por edhe sëfundmi në Serbi pas trazirave të ndodhura disa muaj më pa
Ekzekutohet huligani kroat, tmerri i serbëve (FOTO LAJM) Një ngjarje mjaft e rëndë ka ndodhur në Kroaci ku është ekzekutuar 27 vjeçari Ante Firiç, i cili njihej ndryshe si krye