999 rezultate për

ligĂ

Përfundon ëndrra e Bares, nuk ka La Liga për mesfushorin shqiptar Skuadra e Malagës, në të cilin bën pjesë edhe mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë është mposhtur 0-1 edhe në ndeshjen
Manchester United nĂ« kontakte me portierin e La Liga-s Manchester United e ‘tradhton’ De Gea-n, nĂ« kontakte me portierin e njohur tĂ« La Liga-s. Manchester United duket se k
UEFA merr vendimin fantastik, ndryshojnë përfitimet e kombëtareve të Ligës së Kombeve Kur kanë mbetur për tu zhvilluar fazat gjysëmfinale të kompeticionit më të ri të saj, Liga e Kombeve, UEFA ka njoftuar s
Ratkoceri: ParatĂ« kĂ«tu i kanĂ« 10-15 oligarkĂ« maqedonas Gazetari Arben Ratkoceri, i ftuar nĂ« emisionin “Ruga drejt” nĂ« Alsat gjatĂ« debatit qĂ« u zhvillua sot nĂ« mbrĂ«mje pĂ«r gjuh
Messi: E mbarova sezonin më i lodhur psikologjikisht sesa fizikisht Dy javët e fundit të sezonit 2018/19 ishin ankth për Lionel Messin, për shkak se Barcelona e tij e katandisi synimin për
Demokrati biznesmen sulmon oligarkĂ«t qĂ« mbĂ«shtesin RamĂ«n, i quan banditĂ« “OligarkĂ«t pranĂ« RamĂ«s duhet tĂ« trajtohen si pjesĂ«tarĂ« tĂ« njĂ« bande kriminale”. KĂ«shtu deklaroi ish deputeti i PD-sĂ«
Skandali në La Liga, skuadra e Ronaldo "fenomenit" trukoi ndeshjen e javës së kaluar (VIDEO) Skandali i trukimeve të ndeshjeve në futbollin spanjoll ka bërë që të përfundojnë në pranga emra të njohur në këtë vend
Rriten taksat për blerjen online në shërbim të oligarkëve, doganat shpjegojnë ndryshimet Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka rritur në mënyrë indirekte detyrimet që duhet të paguajë një shqiptar që blen mal
Qeveria në shërbim të oligarkëve: Pengon shqiptarët të blejnë lirë online Blerjet online do të bëhen më të shtrenjta pasi Drejtoria e Përgjithshme e Doganave me një udhëzim të posaçëm ka vendosu
Historike, Unioni i Berlinit prek BundesligĂ«n,bie Stuttgard (VIDEO) Union Berlin ka shkruar historinĂ« pĂ«r t’u ngjitur nĂ« Bundesliga pĂ«r sezonin 2019/20. FC Union Berlin e ka mposhtur nĂ«
De Ligt: Më pëlqen La Liga dhe Premier League (VIDEO) De Ligtit i pëlqen Premierliga dhe La Liga, duke mos përjashtuar Ligat tjera. Matthijs de Ligt vazhdon të jetë në qen
E FUNDIT/ Trondit UEFA, ndan Champions League në zona gjeografike Liga e Kampionëve dhe Liga e Evropës mund ta ndryshojnë formatin dhe ta bëjnë atë të ngjashëm me atë të NBA që nga viti
Ekipet më me emër në Europë vihen pas zbulimit të La Ligas Bayern Munchen dhe Arsenali janë futur në garë për Mario Hermozon. Mbrojtësi i Espanyol ka treguar aftësi të jashtëzakon
Talenti i Hamburg vendos tĂ« kalojĂ« te Bayern Munchen Talenti Hamburger SV, Jann – Fieter Arp ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur se Ă«shtĂ« koha e duhur qĂ« tĂ« kalojĂ« nĂ« ‘Allianz Arena’. Lojta
Barcelona e mbyll sezonin me barazim, Messi dopietë (VIDEO) Zyrtarisht, është mbyllur sezoni 2018/19 në La Liga. Por ende jo në përgjithësi për Barcelonës, sepse do të luftojë javë
Sezon pĂ«r t’u harruar pĂ«r Realin, Los Blancos e mbyllin me humbje La Ligan (VIDEO) Real Madridi e ka mbyllyr kĂ«tĂ« sezon nĂ« mĂ«nyrĂ«n mĂ« tĂ« keqe tĂ« mundshme. Los Blnacos u mposhtĂ«n 2-0 nĂ« shtĂ«pi nga Betis n
Si oligarkët rusë nënshtruan zv.kancelarin, Austria pranë zgjedhjeve të parakohshme Pas publikimit të skandalit të zëvendës kancelarit të Austrisë Strache, ky vend do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakons
Dëmi financiar që i bëhet City-t nëse përjashtohet nga Champions Manchester City mund të përjashtohet nga edicioni i ardhshëm i Ligës së Kampionëve për shkak të mashtrimeve financiare.
Agjenti i yllit tĂ« Atleticos hap rrugĂ«n e njĂ« kalimi tĂ« mundshĂ«m tĂ« lojtarit te Interi Talenti i Atletico Madrid, Thomas Partey, ka dhĂ«nĂ« sinjale se klienti i tij mund tĂ« jetĂ« rrugĂ«s pĂ«r t’iu bashkuar Interi
Presidenti i La Ligas i bindur: Messi lojtari më i mirë i historisë La Liga festoi 90 vjetorin e themelimit të saj në stadiumin e Espanyol në një ngjarje që u ndan shumë shpërblime për nje