999 rezultate për

lifo

Zjarri mbërthen Kaliforninë, autoritetet: Nuk identifikojmë dot trupat, janë hi dhe eshtra Zjarret vdekjeprurëse vazhdojnë të mbërrthejnë Kalifornine. Të paktën 40 njerëz kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë shpa
Si u shkrumbua nga zjarret Kalifornia (FOTO LAJM) Disa foto të publikuara së fundmi tregojnë se si ka mbetur e shkretuar Kalifornia pas zjarreve masive. Të gjithë bano
Shokuese! Zjarret bëjnë shkrumb e hi Kaliforninë (FOTO LAJM) Zjarret e rënë natën e së dielës në Kaliforninë Veriore kanë djegur më shumë se 170,000 hektarë tokë. Fotot tregojnë
23 të vdekur dhe 550 të zhdukur nga zjarret në Kaliforni Si pasojë e zjarreve që kanë pushtuar Kaliforninë, deri me tani kanë humbur jetën 23 persona, ndërsa 550 të tjerë konsid
Një tërmet i frikshëm kërcënon Kaliforninë, shkencëtarët japin alarmin Shkencëtaret kanë dhënë alarmin për një tërmet të mundshëm në shtetin e Kalifornisë në SHBA pas atij që ndodhi në Meksik
Flakët në Kaliforni zbresin në autostradë dhe krijojnë "tunelin e zjarrit" Njerëzit që udhëtonin në autostradën 91, në jug të Kalifornisë kanë parë një tmerr me sy teksa udhëtonin. Pamjet spek
Spektakël rrufesh në qiellin e Kalifornisë (VIDEO) Zyrtarët e Forcave Patrol të Kalifornisë kanë filmuar një spektakël të vërtetë më rrufe në qiellin e Kalifornisë në Shte
Zjarret "shkrumbojnë" Kaliforninë, evakuohen banorët Një zjarr i zjarrtë i fuqishëm pranë Los Anxhelosit është përhapur në mijëra hektarë, duke nxitur evakuimin e detyrueshë
E PAZAKONTË/ Çifti kalifornian, në altar me kanabis Kemi dëgjuar për dasma jo të zakonshme, por dasma për të cilën do t’ju njohim sot është padyshim dasma më e çuditshme që
Zbuloni ditën kur Cabellos do të prezantohet në Santiago Bernabeo Dani Ceballos do të bashkohet me kolegët e tij të Real Madridit në fluturimin në Shtetet e Bashkuara më 21 korrik, pasi
Kaos në rrugët e Kalifornisë, avioni rrëzohet në mes të autostradës (VIDEO) Një avion i vogël është rrëzuar në mes të një autostrade në Kaliforni duke zënë përpara automjetet e duke shpërthyer në
Tallava-polifoni, grupi i Vlorës kërkon vota për PS (VIDEO) Partia Socialiste në faqen e saj në Facebook ka publikuar një video të grupit polifonik të Vlorës. Përmes një këngë t
Borë në Kaliforni, rekord temperaturash në Japoni Gjithsej 596 persona janë shtruar nëpër spitale në Japoni gjatë ditëve të kaluara, si pasojë e temperaturave tejet të la
Ibrahimoviç në Amerikë për të firmosur me LA Galaxy Manchester United dhe Zlatan Ibrahimoviç zyrtarisht nuk kanë rrugën me njëri tjetrin. Klubi zyrtarizoi mos zgjatjen me s
Ushqimet meksikane po vrasin njerëz në Kaliforni Një person vdiq dhe 9 të tjerë u shtruan në spital në Sacramento të Kalifornisë pas ngrënies së djathit të naços. Mj
Nëndetësja misterioze në ujërat e Kalifornisë vë në alarm ushtrinë amerikane (FOTO LAJM) Dyshimet se një nëndetëse e huaj ishte duke patrulluar në ujërat pranë Kalifornisë ka alarmuar marinën amerikane gjatë d
LIVE/ Katër të vdekur nga të shtënat në një shkollë në Kaliforni, autori vetëvritet (FOTO & VIDEO) Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasoje e të shtënave nga një person
Të shtëna me armë zjarri në një shkollë në Kaliforni Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sot në një shkollë fillore në Kaliforni të SHBA-ve. Të paktën katër persona, d
Krijohet letra që mund të përdoret deri në 80 herë Hulumtuesit kanë zhvilluar një letër që mund të printohet me dritë UV, duke eliminuar nevojën për bojë. Ajo mund të
Rrëzohet aeroplani, katër të vdekur dhe 2 të plagosur në Kaliforni (VIDEO) Katër persona kanë ndërruar jetë ndërsa 2 të tjerë janë plagosur rëndë, si pasojë rrëzimit të një aeroplani të të vogël