999 rezultate për

liderit

Sot është ditëlindja e liderit të BDI, Ali Ahmeti, ja biografia e tij Ali Ahmeti lindi më 4 janar të vitit 1959 në fshatin Zajaz të Kërçovës, Republika e Maqedonisë. Angazhimi politik i
E BUJSHME/ Djali i liderit të Emirateve të Bashkuara blen klubin anti-arab izraelit (FOTO LAJM) Hamad Bin Khalifa Al Nahyan, djali i liderit të Emirateve të Bashkuara, Khalifa bin Zayed Al Nahyan, ka blerë 50% të aks
Brenda oborrit të Kim Jong Un, trekëndëshi i dashurisë dhe lufta për pushtet Ish-e dashura e Kim Jong Un, Hyon Song-Wol, këngëtare e muzikës pop, është parë gjithmonë e më shumë në krah të diktator
Doli nga koma pas helmimit, si është gjendja e liderit opozitar rus Pak pasi doli nga koma, kanë dalë detaje për gjendjen e liderit opozitar rus Navalny. Gjendja shëndetësore e kritikut
"Nëna e Skënderbeut ishte sllave", deklarata e liderit shqiptar në Malin e Zi merr jehonë nga mediat serbe Lideri i iniciativës qytetare URA, Dritan Abazoviç ishte ai që vendosi se kush do të qeverisë në Malin e Zi duke rrëzuar
Sot konstituohet kuvendi i ri në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoninë e Veriut sot pritet të zhvillohet seanca konstituive e parlamentit të ri, të dale nga zgjedhjet e parakohs
Arteta i lumtur me Xhakën dhe me rolin e liderit Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta është i lumtur që mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, ka arritur të ruajë një rol lide
Humb jetën nga koronavirusi këshilltari i liderit Suprem të Iranit Këshilltar i liderit suprem të Iranit Ayatollah Ali Khamenei, është ka ndëruar jetë nga koronavirusi në një spital të Te
"Ki kujdes me fjalët", Trump i përgjigjet liderit suprem të Iranit Presidenti Donald Trump ka reagauar pas deklaratave të liderit suprem të iranit, Ayatollah Ali Khamenei, i cili e quajti
Rama lë Kryeministrinë të shkatërruar, çfarë strategjie fshihet pas kësaj derexheje? Një nga synimet kryesore të Ramës gjatë periudhës së tërmetit ishte një marketim i fuqishëm politik i cili i dha një shk
I rrethuar nga ushtarake që qajnë për të, kështu u prit Kim Jong Un në ushtri (FOTO LAJM) Lideri i Koresë së Jugut, Kim Jong Un u fotografua i rrethuar nga një grup ushtarakesh, të cilat shihen duke qarë. Fo
Mbetjet e liderit të ISIS al-Bagdad varrosen në det, pëson të njëjtin fat si Bin Laden Mbetjet e Abu Bakr al-Bagdadi janë hedhur në det pasi forcat amerikane arritën që të konfirmonin identitetin e liderit t
Njësoj si me Bin Ladenin, çfarë do të ndodhë me trupin e liderit të ISIS? Vrasja e tij ka qenë këto ditë kryetemë në media dhe jo pa arsye. Por çfarë do të ndodhë me trup[in e liderit të ISIS
"Vdiq si qen", si e njoftoi Trump eliminimin e liderit të ISIS Mwngjesin e ditws sw djeshme, presidenti Donald Trump njoftoi vdekjen e liderit tw ISIS-it, Abu Bakr alBaghdadi. Ai "
Meta reagon pas vdekjes së liderit të ISIS: Lajm shumë i mirë! "Ikja në ferr e Al-Baghdadi është një lajm shumë i mirë..." Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas vdekjes së liderit të
Trump konfirmon eliminimin e liderit të ISIS, Al-Bagdadi Presidenti Donald Trump tha se udhëheqësi i Shtetit Islamik Abu Bakr al-Bagdadi është vrarë pas një operacioni të forcav
Rudina Hajdari: Një pakt Rama-Basha i jep fund liderit të opozitës Deputetja Rudina Hajdari, e ftuar në emisionin "Open" në Top Channel u shpreh se nëse ndodh një marrëveshje mes kryemini
Të njohur për armë dhe grushta, kush janë "të fortët" që qëndrojnë pas Erdoganit (FOTO LAJM) Ditën e djeshme një përplasje e fuqishme ndodhi në aeroportin e Sarajevës dhe policisë kufitare të truptojave të Rexhep
SHBA-të vendosin sanksione ndaj liderit suprem iranian Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër ekzekutiv për sanksione të reja kundër Iranit.
Ndiqeni Bashën live, a do t'i përgjigjet Ramës (VIDEO) Lulzim Basha pritet nga mijëra qytetarë të Durrësit, fjala e liderit të opozitës. Ndërkohë vëmendja është nëse do t'i