999 rezultate për

liderin

E shkarkojnë nga puna në një televizion se permendi liderin e opozites ruse Leonid Slutzkij, ish trajneri i kombëtares ruse të futbollit dhe aktualisht komentator në kanalin e parë kombëtar të Rus
Dorëhiqet kryeministri pas mosmarrëveshjeve me kryetarin e partisë Kryeministri gjeorgjian, Giorgi Kvirikashvili, ka dhënë dorëheqje të mërkurën pas mosmarrëveshjeve me liderin e partisë
Kim Jong Un shfaqet në Singapor, banorët në radhë për ta prekur Lideri koreanoverior Kim Jong-un me siguri është një prej personave më të njohur në botë, dhe pak kush mund të lavdërohe
Zaev pranon takim me liderin e opozitës Jam në dispozicion për takim liderësh, deklaroi kryeministri Zoran Zaev, duke u përgjigjur pyetjes së gazetarëve a do të
Cutrone lavdëron në maksimum Leo Messin Italia do të përballet të premten me Argjentinën në kuadër të një ndeshjeje miqësore në "Etihad Stadium". Talenti i M
Ruçi ironizon para të gjithëve Bashën: Mëso të bësh liderin Seanca e parë e Kuvendit këtë vit ka nisur si gjithmonë me debate dhe replika mes opozitës dhe qeverisë Rama. Pas fj
Tramp i gatshëm të bisedoj me liderin Kim Jong Un Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, thotë se do të jetë i gatshëm të bisedoj me telefon me liderin e Kores
Më i besueshëm Ahmeti apo Sela, çfarë kanë vendosur qytetarët Emisioni “Click Plus” me datë 31.12.2016 në rrjetin social “Facebook” bëri një sondazh në lidhje me atë se cili nga dy l
Boshkovski ka një kusht për liderin e VMRO-së: Thuaj Gruevskit bandë kriminale Lube Boshkoski njoftoi se do të mbështesë kryetarin e ri të VMRO-DPMNE-së, Kristian Mickovski, nëse ai distancohet nga p
A është ky personi dirigjent i Kongresit? Sasho Mijallkov, i njohur si njeriu i fuqishëm në VMRO-DPMNE që qëndroi edhe pas organizimit të këtij Kongresi në sinkro
Petrovski: Mendoj se Gruevski ka ndikim në liderin e ardhshëm Filip Petrovski mendon se Gruevski ka ndikim në liderin e ardhshëm. Në intervistën e tij të fundit, ai i pyetur nëse
Në radhë për foto, Berisha "mbytet" nga fansat në avion (VIDEO) Ish-kryeministri Sali Berisha mbetet një ndër politikanët më energjikë dhe më të dashur për shqiptarët. Pavarësisht
Ish-e dashura sulmon liderin e një partie në Maqedoni Lideri i Partisë për Ardhmëri Evropiane, Fijat Canovski që përfaqëson komunitetin e ashtuquajtur torbesh në Maqedoni par
A do të bëhet dot Basha kryeministër? Berisha jep një përgjigje zhgënjyese për liderin e PD Ish kryeministri Sali Berisha ka dhënë për herë të parë mendimin e tij, nëse PD e drejtuar nga Lulzim Basha do të vijë n
Koreja e Jugut formon “njësinë likuiduese”, e trajnuar për të vrarë liderin Kim Jong-un (FOTO LAJM) Koreja e Jugut është duke formuar “njësinë likuiduese” që do të jetë pjesë e forcave speciale, e trajnuar enkas për neut
Lëvizja BESA garon me liderin Bilall Kasami në Tetovë Sipas sondazheve të publikuara së fundmi, në shumë komuna është duke u zhvilluar garë e ngushtë midis BDI-së dhe partisë
ANALIZA/ Berishë pa berishizëm, si e futi Basha në kurth liderin historik Në fillim të shtatorit pritet të hapet edhe sesioni parlamentar, ku të ulur në krahun e opozitës do të jenë sëbashku Lul
Haziri: Ja çfarë kanë diskutuar Isa Mustafa me Albin Kurtin Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka shpalosur se çfarë u diskutua në takimin e djeshëm në mes
Presidenti koreano-jugor, i gatshëm të takohet me liderin koreano-verior Presidenti koreanojugor u shpreh sot i gatshëm për të rifilluar dialogun me shefin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, me k
Mexhiti godet Milloshoskin: Shqiptarët të njohin ty, partinë dhe liderin tënd Kryetari i Çairit, Izet Mexhiti ka reaguar ndaj qasjes së deputetit të VMRO-së Antonio Milloshoski ndaj komunës që ai d