999 rezultate për

lideret

Lajm i madh nga Shtëpia e Bardhë, G7 do të diskutojë ndarjen e barabartë e vaksinave Udhëheqësit e G7 do të takohen më 19 shkurt për të diskutuar mbi pandeminë dhe rimëkëmbjen e ekonomisë së botërore ka nj
Provokoi liderët botërorë, rastet kur Ivanka Trump guxoi me veshjet (FOTO LAJM) Ivanka Trump nuk e ka aspak problem të blejë veshje të stilistëve më të mirë botërorë. Paratë nuk janë shqetësim për
8 liderët që akoma nuk e kanë uruar Joe Bidenin Sipas rezultateve të zgjedhjeve në SHBA, Joe Biden pritet të jetë presidenti i ri, dhe ai tashmë është përgëzuar nga shu
Provokoi liderët botëror, rastet kur Ivanka Trump guxoi me veshjet (FOTO LAJM) Ivanka Trump nuk e ka aspak problem të blejë veshje të stilistëve më të mirë botërorë. Paratë nuk janë shqetësim për
Zgjedhjet në Mal të Zi, votojnë edhe liderët politikë shqiptarë Në zgjedhjet parlamentare që po mbahen në Mal të Zi garojnë njëmbëdhjetë listat zgjedhore, pesë parti dhe gjashtë koalic
Zeav takon të parin Ahmetin, kreu i BDI-së "braktiset" nga liderët shqiptarë Mandati për formimin e Qeverisë së re është në duart e Zoran Zaev. Në mesditë presidenti Stevo Pendarovski, i dorëzoi ma
Yuri Kim pajtohet me Bashën: Presim gatishmëri edhe nga liderët e tjerë Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka përshëndetur vendimin e Partisë Demokratike dhe Lulzim Bas
28 qershori është data e mundshme për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut? Liderët e partive politike do të takohen sot në mesditë tek presidenti i shtetit, për të diskutuar rreth datës eventuale
Zyrtare: Thaçi i ka ftuar në takim të përbashkët liderët e partive politike Presidenca e Kosovës ka njoftuar edhe zyrtarisht për takimin që presidenti Thaçi do të mbajë sot me partitë politike.
Thaçi letër Kurtit: Nuk e shfrytëzove të drejtën për formimin e qeverisë Presidenti Hashim Thaci, përmes një letre e ka njoftuar kryeministrin në detyrë Albin Kurtin, se do të ndërmarrë hapa të
Koronavirusi, izolohet për 14 ditë Zoran Zaev Edhe në Maqedoninë e Veriut masat e marra për të shmangur përhapjen e Covid-19, janë të konsiderueshme. Këtë herë në
Thaçi: Së shpejti do nisë krijimi i qeverisë së re (VIDEO) Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike
Maqedoni, liderët nesër takim me Presidentin për shtyrjen e zgjedhjeve Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se tashmë ka kërkuar nga presidenti Ste
Rama shkon në Rusi e kritikon liderët kosovarë: Dritëshkurtër! "Është përgjegjësia e atyre në Prishtinë, që përdorin një retorikë, e cila e bën Serbinë si viktimë..." Kryeministri
E pazakontë: Gazetarja përplaset me kreun e opozitës serbe për genocidin dhe liderët e Kosovës Lideri i opozitës serbe Borko Stefanoviç pati një intervistë të pazakontë me gazetaren e Abc News Linda Karadaku gjatë p
Koalicioni ASh-AA e nis fushatën nga Aleksandri i Madh dhe Shkupi 2014 Koalicioni ASH-AAA i cili sot u arrit dhe u nënshkrua nga lideri Ziadin Sela dhe Afrim Gashi për zgjedhjet e 12 Prillit
Rama thumbon liderët europianë: Kujdes, mos vini bast për mua e qeverinë time! "Mos vini bast ku bëhet fjalë për mua dhe qeverinë time..." Rama nuk e ka fshehur dot gëzimin pas Konferencës së Dona
Mjeshtre për të vjedhur vëmendjen, këtë herë Ivanka "çmend" liderët botërorë në Davos (FOTO LAJM) Ivanka Trump dhe bashkëshorti i saj shoqëruan presidentin amerikan, Donald Trump në Davos të Zvicrës. Ata morën pjesë
Merkel te Putini, dy liderët dakordohen për Iranin Kancelarja gjermane Angela Merkel përsëriti të shtunën thirrjen drejtuar të gjitha palëve që respektojnë marrëveshjen bë
Mijëra njerëz "derdhen" rrugëve për Soleimanin, trupi dërgohet në vendlindje Mijera iraniane kanë dalë në rrugët e Teheranit për t’i dhënë lamtumirën gjeneralit Qasem Soleimani përpara varrimit të