999 rezultate për

lider

Sot është ditëlindja e liderit të BDI, Ali Ahmeti, ja biografia e tij Ali Ahmeti lindi më 4 janar të vitit 1959 në fshatin Zajaz të Kërçovës, Republika e Maqedonisë. Angazhimi politik i
Atletico Madrid futet si lider në Vitin e Ri, Suarez dhe Oblak luftojnë për çmime personale Viti 2020 më në fund po mbylljet, ndërsa Atletico Madrid po bëhet gati ta pres Vitin e Ri në krye të tabelës së La Liga.
Baton Haxhiu: Rama fiton dhe mandatin e tretë! “A po luan Rama për mandatin e katërt?”, kjo është pyetja që iu bë të ftuarve të sotëm në emisionin “Zonë e Lirë”. Kësaj
Habit Edi Rama, flet për Sali Berishën dhe e quan lider karizmatik Pavarësisht akuzave të ndërsjellta, Kryeministri Rama e ka cilësuar ish-Kryeministrin Berisha një lidership karizmatik,
Tottenham lider, Mourinho trajneri i muajit nëntor Tottenhami e mbylli tërë muajin nëntor pa humbje dhe si lider në Premier League, si rezultat i kësaj trajneri Jose Mouri
E BUJSHME/ Djali i liderit të Emirateve të Bashkuara blen klubin anti-arab izraelit (FOTO LAJM) Hamad Bin Khalifa Al Nahyan, djali i liderit të Emirateve të Bashkuara, Khalifa bin Zayed Al Nahyan, ka blerë 50% të aks
Ndeshja e rëndësishme në Champions, Zidane: Duam tre pikë nesër Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka folur në konferencë për shtyp para ndeshjes ndaj Borussia Monchengladbachut
Provokoi liderët botërorë, rastet kur Ivanka Trump guxoi me veshjet (FOTO LAJM) Ivanka Trump nuk e ka aspak problem të blejë veshje të stilistëve më të mirë botërorë. Paratë nuk janë shqetësim për
Zëvëndësoi Bin Ladenin, vdes lideri famëkeq i Al Kaedës Shefi i Al Kaedës, Ayman Al-Zawahiri ka vdekur në Afganistan për shkaqe natyrore. Lajmi është raportuar nga Arab News
Ruçi i thur elozhe Ramës: Jemi krenarë që e kemi lider Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi nuk i ka kursyer lavder dhe elozhetë për Ramën duke e cilësuar si lider të pakonkurrues
8 liderët që akoma nuk e kanë uruar Joe Bidenin Sipas rezultateve të zgjedhjeve në SHBA, Joe Biden pritet të jetë presidenti i ri, dhe ai tashmë është përgëzuar nga shu
Po bën super sezon, Pioli: Milani po luan me ide të qarta Stefano Pioli është i kënaqur me skuadrën e tij. Milan po del të jetë befasia më e këndshme e këtij sezoni, duke dhën
Brenda oborrit të Kim Jong Un, trekëndëshi i dashurisë dhe lufta për pushtet Ish-e dashura e Kim Jong Un, Hyon Song-Wol, këngëtare e muzikës pop, është parë gjithmonë e më shumë në krah të diktator
"Nuk do jesh kurrë lider", Perez përplaset me yllin e ekipit Presidenti Florentino Perez ka qenë shumë i zhgënjyer me skuadrën e tij pas humbjes me Shakhtar Donetskun. Ai zbriti
Sherr në studio, Rama përplaset me Fevziun për gjobat: Ti je lideri real i PD-së Kryeministri Edi Rama edhe mbrëmjen e sotme është përplasur me gazetarin Blendi Fevziu. Kjo pas pas pyetjes së Fevziu
Provokoi liderët botëror, rastet kur Ivanka Trump guxoi me veshjet (FOTO LAJM) Ivanka Trump nuk e ka aspak problem të blejë veshje të stilistëve më të mirë botërorë. Paratë nuk janë shqetësim për
Ndeshjet e Nations League, Kumbulla: Nuk jam unë lideri i mbrojtjes Mbrojtësi Marash Kumbulla është grumbulluar nga Edi Reja për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve me Kazakistanin (11 tetor) d
Lideri i opozitës ruse doli nga koma pas helmimit, dalin rezulatet përfundimtare Presidenca e Francës konfirmoi të hënën se analizat e bëra në këtë shtet kanë arritur në përfundimin se udhëheqësi i opo
Dy laboratorë të tjerë konfirmojnë se lideri i opozitës ruse u helmua me Novichok Qeveria gjermane bëri të ditur se dy laboratorë specialë në Francë dhe Suedi kanë konfirmuar se udhëheqësi rus i opozitë
Doli nga koma pas helmimit, si është gjendja e liderit opozitar rus Pak pasi doli nga koma, kanë dalë detaje për gjendjen e liderit opozitar rus Navalny. Gjendja shëndetësore e kritikut