999 rezultate për

licencĂ

Gjyqtarëve dhe prokurorëve të shkarkuar nga Vettingu u pezullohet për 5 vjet licenca Një lajm jo i mirë për të gjithë prokurorët dhe gjyqtarët e shkarkuar nga Vettingu. Këshilli Kombëtar i Dhomës së Avo
U mbyllën me bujë, hapet gara për dhënien e licencave për kazino Hapet gara për dhënien e licencave për kazinotë. Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit ne faqen e saj zyrtare ha
Foshnja vdiq për shkak të neglizhencës së doktorit, mjekut i hiqet licenca për 6 muaj Gazetari Artur Çani në emisionin “Ajsberg” trajtoi mbrëmjen e sotme një ngjarje të vjetër, ku si pasojë e neglizhencës s
Vonesa të shumta në transportin e pasagjerëve, i pezullohet licenca kampanisë ajrore "Fly Ernest" Aviacioni Civil në Itali ka pezulluar licencën e kompanisë ajrore "Fly Ernest". Kompanisë ajrore i është pezulluar licen
Pezullohet liçenca e spitalit turk "Sante Plus" Ministria e Shëndetësisë ia ka pezulluar licencën spitalit turk në Prishtinë “Sante Plus” Vetëm tre muaj pasi i ishte
Në Mëqedoninë e Veriut edhe stamatologët pa punë Shumë stomatologë por pak punësime. Oda e Stomatologëve shpreh shqetësimin mbi atë se shumë stomatologë posedojnë licenc
Dhjetëra mjekë punojnë me licenca të jashtëligjshme Ministria e Shëndetësisë ende nuk ka ide se çfarë do të bëjë me dhjetëra mjekë specialistë, të cilëve qe katër muaj gjyk
Licencat, bashkia e Tiranës bllokon karburantin "Veliaj" Bashkia e Tiranës ka nisur aksionin për mbylljen e pikave të karburantit të cilat e ushtrojnë aktivitetin e tyre pa lice
Arrestohet taksisti në Gjirokastër, 500 lekë ryshfet policit pasi i mungonte licenca Policia në Gjirokatës ka vënë në pranga një shtetas me banim në Lushnje pasi në mungesë të dokumentacionit ka tentuar të
GRABITJA/ Policia Private do transportonte edhe sot para në Rinas, i hiqet licenca Ditën e sotme policia bëri me dije se pas grabitjes së ndodhur ditën e djeshme në aksin Tiranë-Rinas, i është hequr lice
EMRAT/ Grabitja në Rinas, shoqërisë që iu vodhën paratë i hiqet licenca, në pranga 6 policë Ditën e djeshme në segmentin rrugor Qafë Kashari-Rinas u realizuar një vjedhje spektakolare ku persona të pa identifikua
MASAT/ Urbanëve në Tiranë do t’u hiqen licencat nëse vonohen Pas pakënaqësive të shprehura nga ana e qytetarëve, tashmë vjen një masë drastike për urbanët. Raportohet se urbanëve në
RTK-ja mes 40 operatorëve që rrezikojnë licencat për mospagim borxhesh Në listën e 40 operatorë që rrezikojnë licencat sepse nuk paguan borxhet, është edhe RTK-ja. Radio Televizioni i Koso
LR-PDSH: Promovuesve të urrejtjes ndër-etnike të ju merret licenca e gazetarisë Paraqitja e mbrëmshme e gazetarit nacionalist maqedonas Dragan Pavloviç Llatas është reflektim i frymëzimit nga politika
Shokuese, "varrim" në mes të fushës (VIDEO) Tifozët e Pecs në Hungari, të mbështetur nga Sindikata e futbollit, kanë kryer një akt të plotë të varrimit, duke shpreh
SPECIALE/ Licenca e AMC dhe matësat inteligjent, hije dyshimi me kosto 45 milionë euro Koment nga Albeu.com / Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) i ka rinovuar qe në 15 janar 2015 lic
Komuna e Prishtinës nuk i verifikoi licencat e kompanisë falsifikatore Nënkryetari i Prishtinës, Dardan Sejdiu reagon lidhur me një shkrim të publikuar nga “Koha Ditore” sipas të cilës, bashk
Universitetet e mbyllura, MAS: Ja ku të drejtohen studentët Mbyllja e 18 Institucioneve të Arsimit të Lartë privat ka prekur plot 5820 studentë, të cilët duhet të bëjnë transferimi
Hiqen licencat për disa farmaci Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj prezantoi këtë të martë rezultatet e punës 8-mujore të Qendres Kombëtare të Barnave
Rishikohen licencat e HEC-eve që nuk kanë bërë investime Të gjitha licencat e HEC-eve që nuk kanë bërë asnjë investim do të rishikohen. Kështu u shpreh sot Ministri i Energjitik