999 rezultate për

librit

''Jo të gjitha ato që kemi thënë janë të vërteta'', mesazh sensiblilizues për mjekët nga gratë më me zë të librit Teksa në Shqipëri ka arritur në 89 numri i të prekurve nga pandemia, vazhdojnë mesazhet sensiblizuese dhe përkrahja ndaj
Ky është libri më i madh në botë dhe ndodhet në fshatin më të vogël në Hungari (FOTO LAJM) Szinpetri është një fshat i vogël në Hungarinë veriore me më pak se 300 banorë, por është edhe shtëpia e librit më të ma
Sa para fitoi Blendi Fevziu nga shitja e librit të fundit "Tirana e Nonës"? (VIDEO) Sa i suksesshëm ishte libri “Tirana e Nonës” i Blendi Fevziut në aspektin financiar? Libri doli në shitje gjatë Panai
Ekstremisti djeg librin e shenjtë në mes të sheshit Nuk është hera e parë që protestuesit djegin libra të shenjtë si Kurani apo Bibla. Këtë herë ka qenë kreu i grupit ek
"Si ti q*** robt muhabetit", Kastro Zizo i përvishet VIP-ave të showbizit në Panairin e Librit (FOTO LAJM) Tashmë ka filluar panairi i librit për këtë vit. Shumë emra të rinj ka sjellë librat e tyre në këtë panair, si Arbana Os
Arbana do të kthejë gatimin në biznes? (FOTO LAJM) Nëse e ndiqni Arbana Osmanin në Instagram, me shumë mundësi e dini tashmë se libri i saj i radhës me receta do të dalë m
S’e kishim parë prej kohësh! Si duket Laura Vorpsi pas lindjes së fëmijës së dytë (FOTO LAJM) Në muajin shkurt të këtij viti, ish-zëdhënësja e PD-së, Laura Vorpsi, u bë nënë për herë të dytë. Ajo dhe bashkëshort
Në përfundim të librit, por ndihmën më të madhe Arbanës ia jep dashuria e saj (FOTO LAJM) Moderatorja mjaft e dashur për publikun Arbana Osmani prej kohësh na ka zbuluar pasionin e saj për gatimin. Madje ajo ës
Trafikonin armë dhe municione, arretohen 2 persona në Fier Policia ka vënë në pranga dy shtetas të cilët trafikonin armë dhe municione. A.F., 30 vjeç dhe R.H., 23 vjeç, banues
Foto me armë në Facebook, arrestohen dy persona në Kosovë Dje rreth orës 14:00, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë arrestuar dy persona pasi që kishin publikuar në Facebo
Panairi i Librit 2018, “Ciklopi” merr çmimin për krijimtarinë origjinale më të mirë Panairi i Librit 2018 ka vlerësuar dhe këtë vit veprat më të rëndësime që u prezantuan para publikut. Shkrimtari Kim
Rikonstruktohet biblioteka “Hamit Beqaj” në Njësinë 8 në kryeqytet (FOTO LAJM) Rikonstruktohet biblioteka “Hamit Beqaj” në Njësinë 8 në kryeqytet Veliaj: “Investimi në biblioteka është fitore mbi
Trump në kërkim të tradhëtarëve, a e pranoi vërtetësinë e librit? Presidenti i SHBA’ve, Donald Trump, ka dhënë urdhër të prerë të zbulohet se kush nga kabineti i tij ka dhënë deklaratat
Del dokumenti: Donald Trump donte ekzekutimin e këtij lideri Presidenti amerikan Donald Trump e donte të vdekur homologun e tij sirian, Bashar al-Assad, gjatë vitit të kaluar, por s
Rrjedh në media takimi top-sekret, si Trump do ta vriste Assadin Presidenti amerikan Donald Trump e donte të vdekur homologun e tij sirian, Bashar al-Assad, gjatë vitit të kaluar, por S
Lexojini fëmijëve me zë, kjo i ndihmon në zhvillimin e tyre Fëmijët arrijnë të kuptojnë shumë mirë çdo gjë që ju drejtohet atyre. Ata e kuptojnë kur ju i buzëqeshni, kur mërziteni
Nuk e lënë rehat as në Itali, të rinjtë shqiptarë i prishin prezantimin e librit Ramës Kryeministri Rama duket se nuk e ka shijuar sic duhet prezantimin e librit të tij në Torino. Ai ishte i ftuar këtë të
Pa punë por jetonte si "boss", shqiptari e pëson keq në Itali Një shqiptar ka rënë në pranga të policisë italiane pasi në shtëpinë e tij në Ponente Liguria, u gjet lëndë narkotike dh
Thaçi e ka mendjen te libri, ende nuk ka reaguar për demarkacionin Derisa po mbahet seanca për Demarkacionin, Presidenti Hashim Thaçi, nuk ka bërë asnjë koment rreth kësaj çështjeje. Ai ë
Gjendet armë pa leje në Gjilan, një i arrestuar Policia rajonale e Gjilanit ka njoftuar se ka zhvilluar dje një aksion në fshatin Pogragjë të Gjilant, ku ka sekuestruar