E FUNDIT/ Mbyllen pjesët e para, kryesojnë Laçi dhe Teuta (VIDEO)
999 rezultate për

librin

Profesori shqiptar nga Presheva thyen rekordin botëror Mensur Hyseni profesor i kulturës fizike, nga fshati Rahovicë (Preshevë) është regjistruar në librin e madh të rekordev
Bashkëshortja nxjerr momentin ndryshe, Basha i lexon vajzës Bashkëshortja e kreut të PD-së, Aurela ka postuar në Instagram një foto të kryetarit Basha me vajzën e tij, Viktoria duk
Libri i Obama-s thyen rekorde, shiten menjëherë mbi 3 milionë kopje Ish-presidenti Barack Obama publikoi një muaj më parë librin e tij “A Promised Land”, i cili ka tejkaluar çdo lloj paras
Mos i urreni ditët me shi, 5 mënyra interesante si të argëtoheni (FOTO LAJM) Ditët me shi janë mjaft të urryeshme për shumë prej jush. Ato shpesh konsiderohen si të mërzitshme dhe të lodhshme. Sido
Oriola Marashi na hapi zemrën dhe shprehu fjalët më të ngrohta për personin e shtrenjtë! Modelja Oriola Marashi është tepër aktive në rrjete sociale dhe nuk ngurron të ndajë pa filtra detaje të shumta nga jeta
74-vjeçari futet në librin Guinness, theu rekordin e futbollistit më të vjetër në botë Ezledin Bahader është mbajtësi i ri i rekordit! Ky egjiptian u bë futbollisti më i vjetër profesionist në botë në moshën
Wenger nuk e përmend askund në librin e tij, Mourinho vjen me deklaratë "thumbuese" për trajnerin francez Arsene Wenger ka publikuar një autobiografi për karrierën si trajner, por që askund nuk përmendet një nga rivalët kryeso
Publicisti Qemal Sakajeva publikon librin me dy vëllime Libri në dy vëllime, me titull “Formula e Presidentit: K---BE+NATO+SHBA”, i publicistit Qemal Sakajeva, botim i Shtëpisë
Kaq të emocionuar se keni parë kurrë, Albana Osmani ka gati librin e saj të parë (VIDEO) Albana Osmani ka treguar projektin e saj më të ri për të cilin ka punuar prej kohësh dhe surpriza është se nuk ka lidhje
"Nuk ka asnjë vlerë", Roshi me rezerva për librin e Dritëro Agollit Deputeti Artur Roshi gjatë fjalës së tij në Kuvend, teksa po zhvillonte një interpelancë me ministren e Arsimit Besa Sha
Chiellini ngjall polemika me librin e tij: Ia kanë dhënë "Topin e Artë" lojtarëve më të dobët si Shevçenko dhe jo Totit Xhorxho Kelini po ngjall shumë polemika me librin e tij autobiografik “Unë Xhorxho”. Mbrojtësi i Juventusit tregon pë
"Ishte spaçatori im", me këte video nga e shkuara Kastro Zizo sapo thumboi Ermalin? (VIDEO) Që Ermal Mamaqi ka lexuar libra këtë nuk duam ta dyshojmë në asnjë çast, por që videoja e tij e pak ditëve më parë bënte
Pirlo hap librin e kujtimeve: Të mundja Juven në finalen e Champions-it ishte emocionuse Në ditët e fundit, ku si rrjedhojë e masave së sigurisë për shkak të koronavirusit, programet e ndryshme të ftuarit e ty
Gruaja indiane thyen rekord për numrin e gishtërinjve (FOTO LAJM) Një grua në Indi me 31 gishtërinj është vendosur të hyjë në librin Guinness Records World – por ajo thotë që fqinjët e s
Sa para fitoi Blendi Fevziu nga shitja e librit të fundit "Tirana e Nonës"? (VIDEO) Sa i suksesshëm ishte libri “Tirana e Nonës” i Blendi Fevziut në aspektin financiar? Libri doli në shitje gjatë Panai
Ngjela: Rama ka humbur ekuilibrin, ligji për median skandaloz Avokati Spartak Ngjela i ftuar në studion e rubrikës “Opinion” në “News 24” tha se asnjë nga politikanët e sotëm nuk do
Çfarë po ndodh me politikanen e hekurt, Merkel humb ekuilibrin dhe gati rrëzohet Kancelarja gjermane Angela Merkel teksa kryente homazhe për herë të parë në kampin e përqendrimit në Aushvic, ka humbur
Ekstremisti djeg librin e shenjtë në mes të sheshit Nuk është hera e parë që protestuesit djegin libra të shenjtë si Kurani apo Bibla. Këtë herë ka qenë kreu i grupit ek
Historia e panjohur e zhigolosë më të famshëm në botë, shkonte me yjet e Hollivudit (FOTO LAJM) Scotty Bowers ka ndërruar jetë në moshën 96-vjeçare. Për shumë njerëz, ky emër nuk thotë gjë. Por, ai ka qenë zhig
Historia e panjohur e zhigolosë më të famshëm në botë, shkonte me yjet e Hollivudit (FOTO LAJM) Scotty Bowers ka ndërruar jetë në moshën 96-vjeçare. Për shumë njerëz, ky emër nuk thotë gjë. Por, ai ka qenë zhig